Автор Тема: За вярата и религиите  (Прочетена 127588 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7620
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: За вярата и религиите
« Отговор #1720 -: юли 02, 2019, 08:17:19 pm »
  Не е възможно за човека от нежива материя да направи живо същество. Или за природата. Това не значи, че не е възможно въобще, щом съществуваме. Ето това е факт!  ;)

Е те такъв довод досега май не бяхме виждали в темата :notworthy:

Да припомня ли факта, че до преди 20 - 30 години не беше възможно да се клонират живи организми, ама това вече е възможно. Клонират се и бозайници, които при това преживяват с години. Прокрадваха се информации, че са клонирани и хора и съм склонен да мисля, че е истина.

А пък за това, че от нежива материя човек не е способен да създаде жива, не си прав. И това вече е ФАКТ.

Така че в светлината на тези сведения започва да се очертава като вероятна версията за пътуване във времето на подставени лица (в тази посока също има опити с известен успех), които да се представят за Бог, за Светия дух, да възкръсват и т.н. Останалите глупости в Библията да са написани за простолюдието по онова време, за да може сега Църквата да властва над умовете на повярвалите.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 715
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #1721 -: юли 03, 2019, 07:48:03 am »
@ivchotr,
Цитат
А пък за това, че от нежива материя човек не е способен да създаде жива, не си прав. И това вече е ФАКТ.
Никакъв факт не е това. Правят реплика на човешки орган. Сам по себе си не е жива материя. Дори "отгледаните" лабораторно органи не са. Въобще какво имаш в предвид, като казваш жива материя?
Цитат
Така че в светлината на тези сведения започва да се очертава като вероятна версията за пътуване във времето на подставени лица
Май сериялите ти идват в повече.,... ;D
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 222
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
« Отговор #1722 -: юли 03, 2019, 02:20:26 pm »
Да припомня ли факта, че до преди 20 - 30 години не беше възможно да се клонират живи организми, ама това вече е възможно. Клонират се и бозайници, които при това преживяват с години. Прокрадваха се информации, че са клонирани и хора и съм склонен да мисля, че е истина.
  Ето как без да искаш се самоубеди в това, че ако нещо не е било (или не е) възможно преди време (или сега), не значи, че е невъзможно въобще.  ;)

Ако е вярно това, аз пък ще попитам знаеш ли какво е нежива материя, защото по информация за материала за принтирането от друга подобна статия (standartnews.com):
Цитат
Състои се от клетки на пациента, трансформирани в стволови клетки на сърдечно-съдовата мускулатура и след това смесени със съединителна тъкан.

Така че в светлината на тези сведения започва да се очертава като вероятна версията за пътуване във времето на подставени лица (в тази посока също има опити с известен успех), които да се представят за Бог, за Светия дух, да възкръсват и т.н. Останалите глупости в Библията да са написани за простолюдието по онова време, за да може сега Църквата да властва над умовете на повярвалите.
  Та какво казваше за измишльотините?  ::)
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1723 -: юли 03, 2019, 06:15:12 pm »
Измишльотините звучат почти толкова неправдоподобни, колкото и онези в Библията. Неслучайно казвам почти. Защото тук поне има някакви опитни резултати, а пък другите са като спомен от сън на човек след удар по главата.

Тъканите в живия човек жива материя ли са? Тъканите в умрял човек каква материя са? Извадено от донор сърце жива материя ли е? Предполагам знаете, че присъденото сърце се стимулира. понякога и с ток, за да заработи. Това за душата в сърцето са художествени интерпретации.

Ученият с принтираното сърце е казал какво ще се случва с тази материя. След принтирането може да се приема като нежива, но в момента, в който заработи в нечие тяло, ще стане жива. Та въпросът тук е: този, дето създава материя, която може да се оживи, покрива ли условията за Бог?
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
« Отговор #1724 -: юли 05, 2019, 08:56:53 pm »
Тъканите в живия човек жива материя ли са? Тъканите в умрял човек каква материя са? Извадено от донор сърце жива материя ли е? Предполагам знаете, че присъденото сърце се стимулира. понякога и с ток, за да заработи.
  Мдааа. То и това, че човек ходи по улицата, не означава задължително, че е жив.  ::)

Ученият с принтираното сърце е казал какво ще се случва с тази материя. След принтирането може да се приема като нежива, но в момента, в който заработи в нечие тяло, ще стане жива. Та въпросът тук е: този, дето създава материя, която може да се оживи, покрива ли условията за Бог?
  Като направят живо същество от почва ми се обади.  ;D
  Още не разбирам с какво християнството ти е по-странна религия от твоята.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1725 -: юли 05, 2019, 11:17:55 pm »

Е те това няма как да стане. Не си ли го разбрал още? И Бог не може да го направи, независимо, че го пише в някаква книга. Разликата между нас е, че вие вярвате в нещо, което някой е казал. И това ви е достатъчно. До степен да отричате неща, които хората днес правят пред очите на всички и има реални резултати. То бива да си фанатизиран, ама чак толкова не бива. Пак ще се наложи да кажа, че вашият фанатизъм и този на мюслитата не се различава по нищо.

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
« Отговор #1726 -: юли 06, 2019, 11:57:27 am »

Е те това няма как да стане. Не си ли го разбрал още? И Бог не може да го направи, независимо, че го пише в някаква книга.
  Това, че ти не го вярваш, не го прави неистина.

Разликата между нас е, че вие вярвате в нещо, което някой е казал. И това ви е достатъчно.
  Точно по този показател нямаме разлика.  ;D

То бива да си фанатизиран, ама чак толкова не бива.
Нали и аз това ти казвам?

Пак ще се наложи да кажа, че вашият фанатизъм и този на мюслитата не се различава по нищо.
  На "мюслитата" им набиват в главите от деца коя е единствената истина без право на мнение. Също като в нашите училища. По-специално за биологията, древната астрономия... за историята пък - бедна ни е фантазията какво са ни лъгали.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1727 -: юли 06, 2019, 12:24:11 pm »
Да, бе. А на християните сигурно не им набиват в главите коя е единствената истина. И в един момент излиза, че има няколко "единствени" истини. И кое точно от биологията и астрономията отричаш, че нещо не те разбирам?

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #1728 -: юли 08, 2019, 06:34:31 am »
Цитат
И кое точно от биологията и астрономията отричаш..
Предполагам еволюцията,.... като приказка за деца е.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1729 -: юли 08, 2019, 08:46:17 pm »
Интересно къде е бил християнският Господ, когато древните гърци са почитали Кронос и Зевс, египтяните - Ра и Хор, прабългарите - Тангра, славяните - Перун, викингите - Один и Тор и т.н., и т.н.

Май стана въпрос, обаче отговор от ваша страна никакъв. Нормално, като се има предвид, че освен вярата си нямате никакви други неща за представяне в дебата. Та основният въпрос е защо Бог не се е явил пред всички тези народи, както на Моисей? Отговорът е пределно прост и ясен, само дето не ви се ще да си го признаете.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #1730 -: юли 09, 2019, 07:56:42 am »
Цитат
Нормално, като се има предвид, че освен вярата си нямате никакви други неща за представяне в дебата.
Ти какви "неща" представи в дебата? Статии от уики или от типа в-к "Шок"? Щото аз не видях да представи доказателство за еволюцията.

Цитат
Та основният въпрос е защо Бог не се е явил пред всички тези народи, както на Моисей?
От детски прикази, отиваме към детски въпроси,... ти сериозно ли задаваш такъв "основен" въпрос?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1731 -: юли 09, 2019, 01:26:39 pm »
Въпросът си е много добър, в духа на темата, а пък ти както обикновено се опитваш да го игнорираш обявявайки го за детински. Както и за зачеването на "девата" и т.н. Давай по същество. Къде е бил християнският Бог по времето на Один, Кронос, Перун и Тангра? Ако Бог от Библията е сътворил всичко, онези какво са сътворили? И как Той е сътворил всичко, при положение, че за другите се знае от преди Той да се яви на Моисей и Те са създателите на всичко? Всеки един поотделно при това. Вдяваш ли в какво вярват хората от как е започнал да ги тресе страхът от Неизвестното?

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
« Отговор #1732 -: юли 10, 2019, 05:00:15 pm »
Да, бе. А на християните сигурно не им набиват в главите коя е единствената истина. И в един момент излиза, че има няколко "единствени" истини. И кое точно от биологията и астрономията отричаш, че нещо не те разбирам?
  Сигурно е забавно да си учен. Прочиташ нещо в древни текстове, за което решаваш, че е невъзможно и го обявяваш за измислица. Обаче като се сблъскаш със сериозен проблем, като например, че Вселената ускорява, вместо да забавя разширяването си... Ами измисляш си тъмната материя и всичко е ОК - всички са щастливи. :D
  За биологията? Ами още не се изясни нищо за създаването на живота, еволюцията и за мутацията като създаваща нови видове и/или полезни белези. Така че нови примери са излишни все още.
  Много ми е любопитно къде и на кои християни им набиват нещо в главите?

Интересно къде е бил християнският Господ, когато древните гърци са почитали Кронос и Зевс, египтяните - Ра и Хор, прабългарите - Тангра, славяните - Перун, викингите - Один и Тор и т.н., и т.н.
  Където си е бил винаги. Навсякъде.

Та основният въпрос е защо Бог не се е явил пред всички тези народи, както на Моисей? Отговорът е пределно прост и ясен, само дето не ви се ще да си го признаете.
  Че какво тайно има? Отговора го има в Библията в края на Битие, началото на Изход, а и немалко пъти се споменава из целия останал Стар Завет. Подсказка: Авраам, Исаак, Иаков, чак тогава (след известно време) Мойсей...

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1733 -: юли 10, 2019, 07:06:38 pm »
Може би не си ми разбрал въпроса. Бог се е явявал и на Адам и Ева според Библията. Обаче някак странно се е явявал само на едно племе. По същото време на гърците се е явявал Зевс и всички там от неговото обкръжение. На викингите - Один и т.н. Тези останалите народи не са чували и са си нямали идея за Бог, дето се е явявал на Авраам, Исаак, Яков и Моисей. А няма логика Бог да се е явявал на другите народи с други имена и да води след себе си чета от богове, всеки отговорен за определена земна стихия или небесно тяло, или занаят и т.н. Да не говорим, че отнесено към летобронето в Библията, някои от боговете на другите народи са се явявали пред хората в по-скорошен период. Което, като се вземе предвид това, че в Библията очевидно са се опитали да обявят някакво локално малоазиатско вярване за общопланетно, обяснява защо първите патриарси са живели по 500 - 600 - 800 години. А пък тези достолепни възрасти са ги достигали на книга, когато съставителите на Библията са нагласяли нещата така, че да въведат единния Бог с единната религия.

Неактивен Mit

• Sr. Member
  • Публикации: 118
  • Кара: Honda NC750 XD и Honda SH150i
« Отговор #1734 -: юли 11, 2019, 11:06:20 am »
Спорът не беше ли дали божественото начало същества или не съществува?
Щото, кой нарарод по кое време как си е представял и какво е разбирал под понятието Бог, е съвсем друга тема

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1735 -: юли 11, 2019, 12:52:26 pm »
Темата е "За вярата и религиите". В нея основната тема е християнският Бог, който според Библията е всьо и вся. И който, пак казвам, странно защо не присъства в религиозните вярвания на различните народи по времето, когато според Библията се е явявал на различните персонажи в нея. Става въпрос за това, че един локален бог е превърнат в глобален и то само с едната книга и малко реклама в началото. След това е наложен с огън и меч. И забележи, не се е наложил сам с огън и меч, а тази работа са я свършили вярващите в него. Всички останали са обявени за езичници и те така, да не преразказваме. Нюанс в темата стана по принцип божественото, което обаче пак се преплита с християнския Бог. Впрочем, нямам спомен в древността да е имало конфликти между отделните народи на верска основа - примерно гърците да се сдавят с персите заради боговете си. Докато с най-новите религии това не е така. Което е още една причина да смятам, че тези вярвания са проектирни с цел да се решават политически цели, а отделният човек да има извинение за всяко нещастие и причина за всяко щастливо събитие.

Неактивен Mit

• Sr. Member
« Отговор #1736 -: юли 11, 2019, 09:22:10 pm »
Аз не съм писал много в темата, но почти всеки път контекста ми е, че вярата- разбирай знанието, не е същото като институционално налаганите вярвания- разбирай  адаптирани тъкувания  с цел.
Не бих ти отговорил директно, защото влизаш в хипотезата на последните, говорейки за бог дето е само на  някой си, дето ходи, говори, мрази, наказва ……… изобщо интересен човек, че и могъщ на всичкото отгоре.
НИКОЙ мислещ човек НИКОГА не е възприемал като същество с с физически облик това, което се влага в понятието бог.
Пък твоите въпроси Ivchotr твърде често произлизат именно от тук- от най профанския възможен прочит на това, което е заложено във всички учения и е нормално , че не получаваш отговори този тип въпроси. .
Когато питаш кой оноди дева Мария, ще е много странно, ако получиш отговор. В случай, че попиташ, защо именно  “непорочното зачатие” е избрано да опише произхода на Христос, може някой да се замисли и да ти даде мнение. Може би също да се запиташ дали метафората “неродена мома “ от българските народни приказки имат връзка с горното описание и пак може някой да помисли и да си изкаже собственото разбиране. Мисля, че по-скоро така може да се хване края на кълбото . Мисля, също така, че си интелигентен , но се самопренавиваш в защита на вярванията си.
 :cheers:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1737 -: юли 11, 2019, 09:41:12 pm »
А бе и аз в самото начало казах, че Библията е една голяма метафора на онова, което някой навремето не е имало как да обясни на овчарчетата от Мала Азия. А пък те са възприели нещата буквално. Защото вярващите приемат буквално, че Девата е заченала непорочно, че мъртвото тяло на Христос се е съживило и се е качило на небето. Че Той ще се върне някой ден възседнал облаци и какво беше там, че не го помня. И т.н., и т.н. И затова аз задавам профанските въпроси, защото вярването е профанско и така се опитвам да им отворя очите. Ти очевидно се опитваш да мислиш по-абстрактно и някой ден сигурно ще стигнеш да идеята, че Природата, която ти наричаш Бог, е създала всичко чрез Големия взрив, ама понеже няма как да обясниш на овчарчетата от Мала Азия какво е милисекунда и как от атоми се създава материя и т.н., е по-лесно да им кажеш, че в началото е било Словото, а пък Бог е създал всичко за шест дни и на седмия си е починал. Ама кое как точно е станало не го обясняваш, защото няма как да те разберат. Просто им казваш "Вярвайте ми, истина ви казвам" и всичко си идва на мястото. Защото на вярващите вярата им е предостатъчна и друго не ги интересува. Някои чак ги хваща страх Бог да не ги накаже, ако случайно кажат нещо против волята Му. А пък иначе той бил Любов...
Та така. То е ясно, че вярващите ще си останат такива, с малки изключения. И Дарвин е бил вярващ до момента в който дъщеря му си отива от този свят въпреки всичките молби към Бог да я спаси.

Неактивен Mit

• Sr. Member
« Отговор #1738 -: юли 11, 2019, 09:58:21 pm »
Дарвин е объркан човек произвел любопитна но пробита теория от, която създателите на комунизма и други други старозаветни хора прегърнаха и превърнаха в религия , като контрапункт на друга религия.
Дай да се договорим да си приказваме  разумно и разговор ще се получи.
Ако четеш всички думи, вероятно си забелязал, че аз не отричам божествения произход на света  ;)

Неактивен veselin ivanov

• Sr. Member
  • Публикации: 103
  • от тук ,до края на света
  • Кара: Минск 125 1991 год ...312 .двигател мотор мечта
« Отговор #1739 -: юли 12, 2019, 12:09:17 am »
Измишльотините звучат почти толкова неправдоподобни, колкото и онези в Библията. Неслучайно казвам почти. Защото тук поне има някакви опитни резултати, а пък другите са като спомен от сън на човек след удар по главата.

Тъканите в живия човек жива материя ли са? Тъканите в умрял човек каква материя са? Извадено от донор сърце жива материя ли е? Предполагам знаете, че присъденото сърце се стимулира. понякога и с ток, за да заработи. Това за душата в сърцето са художествени интерпретации.

Ами  ,покрива условията на бога.....тази температура  от 37 гр  ..откъде я  имате в тялото си?......акумулатор ли имате в корема си!?