Автор Тема: За вярата и религиите  (Прочетена 163795 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7845
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: За вярата и религиите
« Отговор #1940 -: януари 21, 2020, 06:50:49 pm »
Ти що мислиш, че не живееш в тоталитарен режим? При това световен. Доминиран от капитала на малка група хора - ЦЪК. Обърни внимание колко хора умират на ден заради нвъзможност да се доберат до адекватна медицинска помощ. А пък тези с парите със сигурност вярват я в Христос, я в Мохамед, я в някой друг. И със сигурност проповядват вярата. По традиция в САЩ са хем най-богатите, хем най-набожните.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1296
  • Кара: изтребител
« Отговор #1941 -: януари 23, 2020, 01:08:53 am »

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 800
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #1942 -: януари 23, 2020, 03:19:35 pm »
Готово. Наиграхме се. :bravisimost:
А ние се пинчим тука, няколко години.
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1943 -: януари 23, 2020, 08:39:49 pm »
 Имам чувството, че този ни е плагиатствал от темата ;D
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #1944 -: януари 23, 2020, 09:21:50 pm »
са предлагам да ме обявите за победител в спора

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1945 -: януари 24, 2020, 01:33:00 pm »
Що? Човекът каза доста от нещата, които и аз разправям през цялото време. Ако не вярваш, прехвърляй темата назад ^-^

П.П. Ама ние спорим ли тук :-\

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #1946 -: януари 25, 2020, 07:50:44 pm »
Що? Човекът каза доста от нещата, които и аз разправям през цялото време. Ако не вярваш, прехвърляй темата назад ^-^

П.П. Ама ние спорим ли тук :-\
е ти последно за някакви взривове говореше

;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1947 -: януари 26, 2020, 06:44:15 pm »
Ми, да. Аз поне се опирам на научни наблюдения, като разширяващата се Вселена, новозараждащи се звезди и т.н. Според Библията звездите са направени в един ден, което очевидно не е вярно. Ама ако ще спорим, аз съм насреща ;D ;D ;D

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #1948 -: януари 27, 2020, 09:32:46 pm »
Ми, да. Аз поне се опирам на научни наблюдения, като разширяващата се Вселена, новозараждащи се звезди и т.н. Според Библията звездите са направени в един ден, което очевидно не е вярно. Ама ако ще спорим, аз съм насреща ;D ;D ;D
бате,твойте учени още не могат да намерят една планета в слънчевата система,дето още шумерите са знаели за нея ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1949 -: януари 27, 2020, 11:17:34 pm »
Коя бе? Ануаки ли? Как да я намерят, като самите шумери твърдят, че планетата им е унищожена, а те са се спасили на Земята. При това тази планета е преминавала през Слънчевата система през период от над 3000 години. Но добре, че отвори този въпрос, който ни праща към извънземния произход на част от човечеството. Другата е генномодифицирана от пришълците.

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #1950 -: януари 28, 2020, 12:18:02 pm »
Честно казано,бих предпочел да си поговорим за ранното християнство.Това което е реалното учение на Христос преди Рим да го яхне за политически цели и да направи тая пумия позната ни на всички днес

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1951 -: януари 28, 2020, 01:50:41 pm »
Кой може да даде точни сведения за ранното Християнство? Апостол Павел например е обикалял из Балканите, проповядвайки нещо, в центъра на което е била идеята за един бог и Иисус като цар, както и неминуемият свършек на света. Нагаждал се е към местните вярвания, така че неговата история да направи впечатление на слушателите. Не помня в кой гръцки град беше, местните освен статуите на дванадесетте обичайни гръцки богове, били издигнали и на още един, на когото никой не се сещал как му е името. Ама си имал статуя безименният бог. Дето се вика, по-добре статуя да има, отколкото да няма, че онзи ако се разсърди... Павел веднага използвал тази ситуация и казал, че това е Богът, за когото той им говори. В общи линии не е имал кой знае какъв успех с проповедите за Исус, Баща му и Светия дух. От друга страна в момента едва ли има по-набожни от гърците. Тези дори когато минават покрай черква се кръстят по няколко пъти. Ама тази набожност се е възпитала векове след ранните християни, когато вярата е била натрапена по силов начин. И понеже в общи линии Библията е единственото свидетелство за ранното Християнство, а вече стана ясно, че тя е преправяна по начин, по който да служи на Църквата, за нас нещата от нашата гледна точка през тази книга изглеждат по начин, който не е това, което е било навремето. И друг път сме коментирали, че моралните послания в тази книга са на практика доста по-древни от Иисус. Единственото нововъведение е идеята за Спасителя, върху която се крепи цялата християнска религия. И затова тази идея се брани яростно от Църквата, която прекрасно знае какви абракадабри е забъркала, но и от повечето последователи, които не вдяват за абракадабрите, но пък им допадат като вяра. И те така...

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #1952 -: януари 28, 2020, 04:46:13 pm »
Аз имам в предвид времето преди да се напише библията и да се свикат "великите" вселенски събори.Преди Рим да приеме християнството като една от религиите си и така да я изменят,че реално да обявят за ерес истинското християнство

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1953 -: януари 28, 2020, 06:55:33 pm »
Добре, де. Къде да прочетем нещо истинско за истинското Християнство? Гледай какви неща намирам по въпроса - ЦЪК. Значи всичко се е предавало от уста на уста, и след 300 години някой се сетил да ги събере в писмен вариант. Изведнъж апостолите станаха божествени и не щеш ли, техните правила се покрили едно към едно с тези, дето ги приели на Вселенския събор. Изоооообщо няма нищо нагласено в цялата история.

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #1954 -: януари 29, 2020, 11:34:48 am »
Добре, де. Къде да прочетем нещо истинско за истинското Християнство? Гледай какви неща намирам по въпроса - ЦЪК. Значи всичко се е предавало от уста на уста, и след 300 години някой се сетил да ги събере в писмен вариант. Изведнъж апостолите станаха божествени и не щеш ли, техните правила се покрили едно към едно с тези, дето ги приели на Вселенския събор. Изоооообщо няма нищо нагласено в цялата история.
Какви епископи...колко епископа е назначил Христос?Учението му в началото е било за самата любов.Как всеки човек е носител на божествената частица и като такъв сам по себе си е божествено създание.Всеки без изключение.Как като се научиш да обичаш себе си,ще се научиш да обичаш и ближния си,защото той е притежател на тая божествена частица,също като теб.Ако на някой не му е ясно,за човешката душа пиша,която учените на Ивчо вече доказаха,че я притежаваме.Как той отменя Моисеевия закон,око за око с дай и другата буза.Защото му е било безпределно ясно,че насила хубост не става.

Накратко-тук е ада и в момента сте в него ;D ;D ;D ;D ;D

Шегувам се,няма ад и рай,поне не такива дето ни ги описва църквата.
Само помислете,според вас можете ли да откупите греховете си,като платите на църквата ;D ;D ;D ;D ;D Що за глупост :fireinahole: Мислите ли,че на Създателя на светове му е нужно вашето злато

Тук сме,за да изчистим тая божествена частица.И веднъж пречистена,да може да се присъедини към божествената реалност или Тоя бог за който е говорил Христос.
Ако не успеем,се връщаме пак тук за поправителен.С други думи се случва това което днес наричаме прераждане.Не е толкова сложно,просто трябва да победим егото си.Всъщност е доста сложно,защото битките със с теб самия,са най-трудните битки.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1955 -: януари 29, 2020, 07:58:54 pm »
Звучиш точно като будист. Ако цитираш Иисус, това потвърждава теорията, че се е обучавал на изток. И че пак там е доживял до 70+ години. За това, че всички сме Божии синове и дъщери, аз го споменах някъде преди 90+ страници ;) Та като цяло нищо ново под Слънцето с Християнството.

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #1956 -: януари 30, 2020, 12:47:12 am »
новото е че християнството каквото го познаваме,отрича женското начало
те въобще са отричали жената като жив човек ;D ;D ;D ;D

затова Христос е заченат непорочно при жив баща и поне двама братя
и не искат да признаят Мария Магдалена за негова жена

Затова е и била тая борба с нашата църква и гоненията на богомилите,защото те са казвали истината.Затова са разрушили всички(почти) български храмове

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1957 -: януари 30, 2020, 01:38:30 pm »
Хм. Ми нали самият Христос говори само за Отеца си. Да е споменавал нещо за майка си по отношение на божественото начало? Нормално е и християните да не са приемали жените за живи хора. Но това не е тръгнало директно от Христос, предполагам. По-скоро е отзвук на многократно по-дългия предшестващ период на матриархат, който мъжете трудно са преглъщали.То и сега някой ако си мисли, че командва жена си, е в голяма грешка ^-^ ^-^ ^-^

Богомолите са наследили идеите на по-стари учения и освен равнопоставеността на жената са смятали, че животът е вечна борба между доброто и злото. Дъртлего ми прилича на типичен павликян, макар и да не се определя като богомил ;)

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #1958 -: януари 31, 2020, 09:54:16 pm »
Напротив-точно християни са си.Каквито сме били и ние (българите),преди византииската църква да започне гоненията.

Богомилството е българското християнство.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #1959 -: януари 31, 2020, 11:34:15 pm »
Изследователите твърдят друго. А пък повечето българи мохамедани и не само у нас, ами и на запад, са били преди това богомили. Яво не им е била най-силна вярата.