Автор Тема: За вярата и религиите  (Прочетена 215060 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 831
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
Re: За вярата и религиите
« Отговор #2140 -: януари 06, 2021, 09:16:19 pm »
 китане,

Карай си мотора и недей ги мисли тия работи, че стана страшно. От къде ги изкопа тези глупости?!?!?
Цитат
Е, смятайте ме за луда ако щете...
Аз мислих, че си момченце,....
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8055
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #2141 -: януари 06, 2021, 09:56:40 pm »
колкото да размърдаме темата...

Това отдолу цитат ли е или си минал на другия бряг ^-^ ^-^ ^-^

Как си го представяш това нещо да гръмне и да се пръсне на топчета,па тия топчета да се въртят,па да не се удрят едно в друго,па да няма самотни топчета,па някои да горят,други са от газ,трети са скала,па едни светят и не застиват милиони години,други застиват...бе прекалено,ама прекалено подредено е за да е експлозия

Явно не си виждал какво се случва при взрив. Иначе добре си го описал. Винаги пропускате нещо важно - звезди продължават да се раждат далеч след Големия взрив. Във филмите на онзи симпатяга проф. Брайън Кокс са показани доказателства за това. Обяснено е и как една звезда се ражда, живее, умира и от звездния прах се ражда нова звезда. Самият факт, че се раждат звезди след Сътворението, е сигурно доказателство, че това не е Божия работа. Щото в Библията нали пише друго.

А пък това, че бабата на Иисус е българка... Как мислиш, в момента в България раждат ли се евреи, турци, цигани, китайци и т.н.? Мога да ти подскажа, ама и сам ще се сетиш, сигурен съм.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1354
  • Кара: изтребител
« Отговор #2142 -: януари 07, 2021, 08:22:16 am »
ае са па жена ме изкарахе ;D ;D ;D ;Dмного ясно съм написал,че мнението не е мое

Но,ако трябва да съм честен,изхождайки от някои факти...това предположение не е лишено от логика

В момента можем да създадем живо същество,то също ще си създава нови клетки
Защо с вселената да е различно?Просто мащаба е друг

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2143 -: януари 07, 2021, 09:00:17 pm »
Да, ве. Ама пак остава въпросът какво има извън организма/съществото Вселена. И кой го е създал. И кой е създал този, който е създал Вселената. И ако приемем, че Той е в някаква по-голяма Вселена, при положение, че вече имаме примера с нашата, дали пък Неговата не е някакво друго същество, което живее в някаква друга, по-голяма Вселена... И така до безкрай. Ама ако приемем тази хипотеза, излиза, че нашият Бог не е нищо повече от друго същество, да речем някакъв биоинженер. Ако е така, в неговата Вселена очевидно няма да е единствен, защото в нашата биоинженери да искаш. Та като цяло както и да подходим към решаването на божиите въпроси, все стигаме до извода, че Бог като в Библията просто няма как да съществува.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #2144 -: януари 07, 2021, 11:09:30 pm »
Цитат
...все стигаме до извода, че Бог като в Библията просто няма как да съществува.
Все ти стигаш до този извод ;). Недей говори в множествено число, ако няма проблем с личността си.
Абе ти сякаш пишеш така, че убеждаваш сам себе си. :bravisimost:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2145 -: януари 07, 2021, 11:25:05 pm »
До извода стигаме всички, които не сме слепи.

Ти нищо не каза по въпроса дали има смисъл да вярваме в Светото писание, имайки предвид всичките поправки в него, докато стигне до нас.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #2146 -: януари 08, 2021, 11:36:29 pm »
Дали има смисъл? Какъв смисъл?
Така зададен въпроса ти, звучи, като отговор. Ако питаш мен, има смисъл. Ако питам теб, ти си предубеден и за теб няма смисъл.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2147 -: януари 09, 2021, 09:35:42 pm »
Значи вярваш в нещо, което не е Божието слово. Странно. Знаеш, че не е то, но вярваш в него.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #2148 -: януари 10, 2021, 08:03:57 pm »
Не, пак не си ме разбрал. Дали е заради недостатъците на форумното общуване или не, незнам.
Вярвам, че е Божие слово. Точно такова, каквото е написано.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2149 -: януари 10, 2021, 08:51:42 pm »
Ами отвори си очите, приятелю. Няколко пъти посочих къде можеш да се информираш, че достигналата до нас Библия е редактирана по усмотрение на някакви монаси, които са я преписвали на ръка за да я разпространяват. Сиреч, дори някога да е била Божието слово, вече не е. Макар че и първият вариант на Библията едва ли е бил Неговото слово, защото най-ранните варианти, които са откривани до момента, са написани около 150 години след Христа. Което ще рече, че са написани от хора, които няма начин да са го виждали на живо. Което пък ще рече, че няма как да се разчита, че и те не са си измисляли неща, да не казвам всичко от написаното. Съжалявам, че пак ще го кажа, ама вярваш в приказки за лека нощ.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #2150 -: януари 11, 2021, 07:03:09 pm »
Цитат
Съжалявам, че пак ще го кажа, ама вярваш в приказки за лека нощ.
Недей ме мисли, друже. Всеки вярва в нещо. Щом теб не те притеснява да мислиш, че от нищо е станало всичко, карай си така. Аз ще си остана със затворени очи.  :cheers:

Неактивен Dr.Ago

• Sr. Member
  • Публикации: 246
  • Всички гласове в главата ми казват, че съм добре.
  • Кара: Suzuki SV650
« Отговор #2151 -: януари 11, 2021, 08:47:58 pm »
  Голям смях е тази тема!  ^-^ 
  Китане, внимавай - рискуваш като ivchotr да изпаднеш в състояние да приемаш само каквото ти отговаря на вярванията ти и да отхвърляш това което им противоречи. Харесва ми когато разсъждаваш логически, но понякога и логиката води до грешни изводи.
  За да продължи купона се надявам ivchotr да обясни как се образуват звездите. И за да не се измъкне с "космически прах" се надявам да обясни на нас "заблудените" от какво се състои този тъй важен космически прах.  :-\
Всички минуси, погледнати през средния ти пръст са плюсове.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2152 -: януари 11, 2021, 09:55:42 pm »
Професорите са го обяснили много по-добре, отколкото аз бих могъл. Изгледай филмите, за които споменах по-горе и ще ти стане ясно. Нещата, за които се говори в тях, са доказани. За разлика от Библията, в която девици забременяват от духове, хора живеят по 600 - 800 години, умрели възкръсват и отиват на небето и т.н.

Неактивен Mit

• Sr. Member
  • Публикации: 213
  • Кара: Honda NC750 XD и Honda Sh 300i
« Отговор #2153 -: януари 12, 2021, 06:28:07 pm »
Тука много отдавна всичко живо е наясно с факта, че Библията абсолютно нищо не ти говори. Няма смисъл да повтаряш до безкрайност, че не разбираш как тъй и защо тъй, трябва поне да знаеш, че няма кой да ти помогне да разбереш с готово сдъвкано обяснение. Системата просто не работи така.
Споменаваш науката, споменаваш учени, а някой учен седна ли да прочетеш, та да вземеш и ти да извадиш един аргумент накрая. Говорих ти за Флю, за Планк, за Айнщайн, Хокинг и както си спомняш спрях да ти говоря, щото тия нещо не били баш учени за тебе, но пък и твой аргумент пак не се чу.
Айде да кажеш един дето ти си го прочел и от там да излезе аргумент в полза а атеизма пък тогава да отговорим и ние с друг аргумент, ако искаш почни с Дарвин, няма проблем, човека е учен, виж Ленин недей, че трудно ще пъхнем при учените :)
От моя страна ще ти припомня моята позици, че съвременната наука утвърждава и доказва божественото начало а не го отхвърля. Второто е ,че благодарение на научните постижения по отношение на елементарните частици, квантите, гените и т н, днес за научните среди е ясно, че науката и бог са двете страни знанието. Само с едното то не е цяло и не може да обясни това, което искаме да бъде разбрано.
Нека да не са филмчета за облъчване на профанум аудиторията, моля те!

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2154 -: януари 12, 2021, 08:39:40 pm »
И какво си ми заизреждал учени, дето са се родили в силно религиозни общества и времена? Аз през цялото време задавам въпроси, отговорите на които систематично избягвате, защото не ви изнасят. Например какво са правили хората преди да се появи идеята за Бог от Библията. Как са се оправяли с тогавашните божества?
Че Библията нищо не ми говори не си много прав. Говори ми само глупости и абракадабри. Всъщнопст пак избягна конкретен отговор на предния ми пост. Ако се върна назад да броя, сигурно ще се окаже, че поне няколко десетки пъти питах как майката на Христос е успяла да забременее без секс с мъж и то преди 2054 години. Днес е възможно при определени условия и техники. Как е станало тогава? Само не ми излизайте с номера за някакъв дух, че е далеч по-невероятен от този за образуването на звездите. Ето, аз твърдя, че не е възможно жена да забременее без мъж, когато няма достъп до инвитро технологиите. Защо е така се учи в 8-и клас. Или поне по мое време се учеше. Давай сега с твоите доводи по въпроса.

Неактивен Mit

• Sr. Member
« Отговор #2155 -: януари 13, 2021, 01:03:21 am »
А нещо по това, което ти написах, има, ли да кажеш?  Чел ли си НЯКОЙ учен роден на земята или не си? Имаш ли НЯКАКВО основание да се позовал на на науката или само дрънкаш.
Ивчо, никой тук не е Ок да слуша как не разбираш нищо от написаното в Библията . То вярно съм голям оптимист, но още вярвам, че не си толкова глупав, колкото се изкарваш.
Ще пробвам пак, ако твърдиш, че науката доказва, че най-общо казано, няма бог, то дай аргумент от науката . Ако твърдиш, че  Библията ти е неразбираема, то моля, върни се и чети, чети, чети докато нещо светне. В случай, че не ти се чете нито наука, нито теософия, просто остави всички на мира с детските си недомислени въпросчета, много те моля!

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2156 -: януари 13, 2021, 07:24:36 pm »
Mit-чо. Не ми се моли. Не съм Бог ^-^ ^-^ ^-^
Дай да не се връщаме на главния въпрос, дето явно няма да му намерим отговора. Ти не вярваш на учени, ама вярваш на Библията. На нещо, написано от някого, редактирано много пъти от кого ли не. Доказателство, че има Бог, не можеш да ми предоставиш. Никой, общо взето, не може да покаже такова. Вярата сама по себе си не е доказателство за наличието на каквото и да било, камо ли на Бог.
В тази книга няма нищо за разбране. Някакви истории с вплетени в тях моралните послания, които се срещат и във всяка приказка. В тази връзка, по времето когато се развиват действията в Стария завет например, по Земята са живели и други древни народи, не само израилтяни. Как пък на тях не им се беше явил Богът от Библията, ами са се явявали цял отбор богове?!? Ама да не се повтаряме.
Дай да си говорим за по-прости неща. Отговори ми на онези въпроси от по-горе. Ама така, като учен човек. Не като вярващ. Хайде, ако обичаш. Да ми разправяш колко съм глупав няма смисъл. Ако просто искаш да ме обидиш, защото те изнервям отричайки вярванията ти, значи имаш нужда да я четеш тази книга още много пъти, че явно нищо не си разбрал от нея.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Ducater
« Отговор #2157 -: януари 13, 2021, 08:41:31 pm »
Цитат
На нещо, написано от някого, редактирано много пъти от кого ли не.
Гледай сега,... :-X
Какво е редактирано? Знаеш ли какво е било съдържанието преди да е "редактирано"? Какво е променено? Колко пъти?
Ама ти вярно сам си вярваш,... никакъв смисъл няма да пиша. Дай факти?

Хванал си се за глупавият въпрос, как можело да забременее жена без мъж?!?! Че и на подигравка го обръщаш,...
По-лесно ти е да вярваш, че живота е произлязъл от "нищо", нали?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #2158 -: януари 13, 2021, 08:59:19 pm »
Гледай сега, аз поне съм правил опити да прочета цялата книга. Не ми се получи, защото по едно време ми се видя безпредметно.
Доказателствата за поправките в Библията са заснети и ако си беше направил труда да изгледаш филмите на професор Браян Кокс, за които писах по-горе, сам щеше да ги видиш. Вижда се как са поправяни текстовете. Повече от това не виждам какво мога да ти кажа. Освен това видеото се гледа далеч по-лесно, отколкото се чете книгата. Вярвам, ще ти е интересно. Въобще всичките му поредици са интересни.

И къде видя, че се подигравам? Въпросът си е напълно коректен. Една от основите в тази вяра не почива на никаква реална основа. Само на вяра. От съвременна гледна точка нещата изглеждат като да вярваш, че Земята е плоска.
« Последна редакция: януари 13, 2021, 09:02:19 pm от ivchotr »

Неактивен Mit

• Sr. Member
« Отговор #2159 -: януари 13, 2021, 11:38:47 pm »
И какво си ми заизреждал учени, дето са се родили в силно религиозни общества и времена? Аз през цялото време задавам въпроси, отговорите на които систематично избягвате, защото не ви изнасят. Например какво са правили хората преди да се появи идеята за Бог от Библията. Как са се оправяли с тогавашните божества?
Че Библията нищо не ми говори не си много прав. Говори ми само глупости и абракадабри. Всъщнопст пак избягна конкретен отговор на предния ми пост. Ако се върна назад да броя, сигурно ще се окаже, че поне няколко десетки пъти питах как майката на Христос е успяла да забременее без секс с мъж и то преди 2054 години. Днес е възможно при определени условия и техники. Как е станало тогава? Само не ми излизайте с номера за някакъв дух, че е далеч по-невероятен от този за образуването на звездите. Ето, аз твърдя, че не е възможно жена да забременее без мъж, когато няма достъп до инвитро технологиите. Защо е така се учи в 8-и клас. Или поне по мое време се учеше. Давай сега с твоите доводи по въпроса.

Mit-чо. Не ми се моли. Не съм Бог ^-^ ^-^ ^-^
Дай да не се връщаме на главния въпрос, дето явно няма да му намерим отговора. Ти не вярваш на учени, ама вярваш на Библията. На нещо, написано от някого, редактирано много пъти от кого ли не. Доказателство, че има Бог, не можеш да ми предоставиш. Никой, общо взето, не може да покаже такова. Вярата сама по себе си не е доказателство за наличието на каквото и да било, камо ли на Бог.
В тази книга няма нищо за разбране. Някакви истории с вплетени в тях моралните послания, които се срещат и във всяка приказка. В тази връзка, по времето когато се развиват действията в Стария завет например, по Земята са живели и други древни народи, не само израилтяни. Как пък на тях не им се беше явил Богът от Библията, ами са се явявали цял отбор богове?!? Ама да не се повтаряме.
Дай да си говорим за по-прости неща. Отговори ми на онези въпроси от по-горе. Ама така, като учен човек. Не като вярващ. Хайде, ако обичаш. Да ми разправяш колко съм глупав няма смисъл. Ако просто искаш да ме обидиш, защото те изнервям отричайки вярванията ти, значи имаш нужда да я четеш тази книга още много пъти, че явно нищо не си разбрал от нея.
Питах по- горе за наука защото очаквах там да сиподготвил някаква теза
И за науката не знаеш особено много, нямаш какво да кажеш нямаш аргументи както винаги, нямаш теза. Не се ласкай, не отричаш никакви мои вярвания, аз към науката и към божествиния произход подхождам абсолютно еднакво- не чрез вярвания, а чрез разбиране! Да, науката ме възхищава, да по-лесна ми е за разбиране. Точно тя науката никога не е отричала божественото.
И да г-н Ивчо, учените днес са наясно това не може да се отрече и не го правят.  Спомена Bryan Cox, все пак изтърва едно име:) ами той Cox така ги вижда нещата:
“Brian Cox admitted 'science doesn't have answers' as gap left open for God's existence”
Това е заглавието на интервюто, има го на много места, за тези които четат, могат да го намерят
За езотерика, универсалните закони на вселената, свещенните книги, не ме питай. Ти не си компетентен да слушаш и не си развил орган за чуване по темата. Не, че искам нещо да скрия, просто не виждам как може да се разкаже музиката на Моцарт на напълно глух човек.