Автор Тема: Кранче за бензин CBR F4 2000  (Прочетена 12010 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7008
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Кранче за бензин CBR F4 2000
« Отговор #60 -: юли 28, 2017, 03:59:03 pm »
Че има нещо по електрониката,има.Ама това спиране и пелене само на смукач не мога да си обясня.Другото което съм забелязал е,че като се пусне перката на радиатора и почва да прекъсва в ниските.Като угася фаровете и се оправя-явно черпи повече ток и не успява да зареди релето.

За смукача мисля, че проблемът е или в горивото, или в електрониката на запалването. За прекъсването заради перката и оправянето с гасенето на фаровете наистина виновно може да е реле-регулаторът. Вероятно имаш комплициран проблем. Обаче повечето РР са направени така, че да дават най-добро зареждане на някакви средни обороти. След тях колкото и да пържиш мотора, зареждането не се увеличава. Ако пък е изгоряло РР, то акумулаторът ще се скапе сравнително бързо и няма да врътне изобщо, след като угасне моторът.
Така че хващай мултицета и мери има ли прекъсната верига в генератора (защото ако е останала една здрава фаза, може и той да е проблемен) и чак като установиш със сигурност, че РР е виновникът, хвърляй пари за ново.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Митака1

• Full Member
  • Публикации: 52
  • Кара: CBR F4
« Отговор #61 -: юли 28, 2017, 06:57:26 pm »
Стартера си въртеше добре-просто без смукач нямаше признаци на живот.Отначало и аз се усъмних да не е някой кабел на свещ или бобина.Ама след като запали добре,не знам дали не е боклук от бензина....ще го погледна дали няма някой хлабав кабел и ще се надявам да не прави повече проблеми.

Неактивен Митака1

• Full Member
« Отговор #62 -: февруари 01, 2018, 03:47:11 pm »
След тазгодишната зимна ревизия се оказа,че наистина съм имал проблемна бобина.Явно тя е виновна и за прекъсването когато загрее мотора.Сега остана да се постопли времето,че да пробвам дали ще го има това прекъсване като се включи перката.

Неактивен Митака1

• Full Member
« Отговор #63 -: февруари 02, 2018, 10:26:22 pm »
Ново 20.....Днес реших да ида с мотора на работа,че времето позволява,а и ми изтича гражданската след 2 дена.....а и още не съм го карал след ремонта.Та-всичко е ОК,тръгвам към 8 сутринта,карам си полека,че още е мокро на места и се радвам на задръстванията :)...докато ми се открива една права,суха,а масура сам се навива.....и на 7000 оборота мотора спира,направо забива муцуна.Бензин има,кранчето си е надолу :),а все едно съм го спрял....Някаква идея какво се случва с този мотор???

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #64 -: февруари 04, 2018, 11:46:33 am »
Виж сега, това е Хонда ^-^

Иначе, като върнеш газта, оправя ли му се вървенето? Ако да, на първо време пробвай да го изрежеш пак, обаче с отворена капачка на резервоара. Известни са случаи при затлачени отдушници и рязко натоварване на двигателя, заради прекъсната вентилация на резервоара да се създава вакуум и по този начин да не пуска горивото. И този мотор нямаше ли горивна помпа? Ако да, нея преглеждал ли си я как подава горивото?
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Митака1

• Full Member
« Отговор #65 -: февруари 04, 2018, 08:58:16 pm »
С отворена капачка не съм пробвал.Мисля,че има помпа,но досега съм имал проблеми с нея.Ще пробвам първо по-елементарното,дано имам късмет 😋

Неактивен Митака1

• Full Member
« Отговор #66 -: февруари 04, 2018, 09:00:39 pm »
....и да, като върна газта се оправя....под 7000 оборота върви.

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 856
  • Кара: XL 700
« Отговор #67 -: февруари 05, 2018, 07:24:49 am »
Така прави когато не му достига едното в съотношението въздух-бензин или в редки случаи и двете.Така,че трябва да се проверят и двата варианта.На въздуха фактор е състоянието на филтъра и настройките(които предполагам не си пипал)При бензина вече е друго.Както колегата е описал възможен е вакум в резервоара-вече е изключено като вариант.Недостига на бензин е възможен и при други причини.прегънат бензинов маркуч,запушено кранче или вакумна си-ма на същото,нацъвкан маркуч на вакума,боклук в карбуратора,неправилно работещ смукач и не на последно място настройки.Тези неща,които съм описал можеш и сам да провериш.Ако не намериш проблем в тях вече си за майстор.
Успех.

Неактивен Митака1

• Full Member
« Отговор #68 -: февруари 05, 2018, 01:48:58 pm »
Благодаря за отговорите.Причината за проблема се оказа много изненадваща - в отдушника се беше самонастанила една миризливка и създала поколение 😊. Вече всичко е наред.... За друг път ще знае- първо наема и после да се настанява....😁

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #69 -: февруари 06, 2018, 08:21:03 pm »
Затова първо се почва с най-леките възможности. Дето има един монтьорски лаф - ако ви трака колелото, не бързайте да сменяте лагерите. Първо проверете дали е стегната джантата ;)