.:: www.MotoForum-BG.coм ::.

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: търся мнения относно преобразяването на едно SV650 N  (Прочетена 21612 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

maravioso

• Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • Кара: Suzuki SV650 N

Здавейте колеги,иска  ми се да променя малко моето Сузуки,харесах си един вариант,но не знам от къде да започна с осъществяването му.Ще приложа една снимка да покажа какво исккам да се получи.Ще се радвам за някакви насоки,като например....предницата сменяна ли е според вас,опашката лесно ли се сменя с въпросната и всякакви други съвети...
Активен

che

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2026
  • There is no replacement for displacement......
Re: търся мнения относно преобразяването на едно SV650 N
« Отговор #1 -: ноември 14, 2016, 10:57:46 am »

Ако не си наясно какво правиш и няма да го правиш сам, моя съвет е да продадеш SV-то и да си купиш Monster ;)

Активен
'02 Aprilia RSV1000 Mille
'85 Kawasaki GPZ900R

kiko22

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1079
« Отговор #2 -: ноември 14, 2016, 02:35:23 pm »

Ако не си наясно какво правиш и няма да го правиш сам, моя съвет е да продадеш SV-то и да си купиш Monster ;)

Сигурен съм,че колегата не те разбра...   ;) ;D
Активен
Всеки умира,но не всеки живее!

maravioso

• Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #3 -: ноември 14, 2016, 04:05:59 pm »

Наясно съм какво искам да стане и определено няма да го правя сам,може би аз не съм се изразил както трябва за което се извинявам.Така като гледам снимката ,виждам че опашката е от Монстар,но предницата не ми е ясно от какво е....та мисълта ми е ,ако някой е на ти с частите или е правил нещо подобно нека да сподели.....Сигурен съм ,че има доста колеги ,които обичат да променят облика на даден модел с цел да е нещо различно и креативно:) Точно за това колега ' Che ' не искам да продавам СВ-то и да го заменям със стандартен Монстър:)
Активен

che

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #4 -: ноември 15, 2016, 10:19:44 am »

На снимката виждам СВ направено да изглежда като монстър, а не уникален мотор. За това не виждам смисъл да хърляш пари по части от монстър вместо да си вземеш направо монстър.
Преправянето не е лесно и евтина работа и ако не го правиш заради самото препряване, ти да си човъркаш по мотора и да ти е кеф да сменяш чаркалъци, то тогава няма смисъл. Другото е че на дали има майстор дето ще се занимава с такова преправяне, а повечето сменят каквото им кажеш и ако не пасва не им се занимава.

Все пак ако решиш да правиш нещо - опашката е по-лесна от предницата. Там имаш да направиш нова подрамка, да намериш място на акумулатора и всичките карантии, да направиш захващане на седалката и евентулано някакво закопчаване(ако искаш лесен достъп до акумулатора). Да напаснеш предния край на седалката от монстър към резервоара на СВ-то. Да измислиш захващане на ауспуха и евентуално втори степенки, макар че с тая опашка трудно ще качиш втори човек.
Предницата - там е по-сложно и не знам дали въобще си струва да се захващаш ако търсиш само разлика във външния вид.
Активен
'85 Kawasaki GPZ900R

maravioso

• Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #5 -: ноември 15, 2016, 07:49:16 pm »

Колега "Che" благодаря за разяснението относно въпросите,имам цяла зима на разположение за пресмятане на разходите и евентуално ако започна преправянето ще кача снимков материал...;)
Активен

che

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #6 -: ноември 16, 2016, 10:21:10 am »

като смяташ, накрая умножи по 2.....че винаги непредвидените разходи са повече  ;)

Активен
'85 Kawasaki GPZ900R

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.