Автор Тема: Избор на каска среден клас.  (Прочетена 14683 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Karaboev

• Full Member
  • Публикации: 50
  • Кара: Honda CBR f4
Re: Избор на каска среден клас.
« Отговор #40 -: декември 27, 2016, 07:36:10 pm »
Браво колега.  Аз и имам по скъпия вариянт BMW system 6 evo абсолютно същата е, шуберта е добра каска прави се в зовода на БМВ.  Добра видимост да не казвам че е с най голямо зрително поле и изолация,  само прочети темата там се сблъсках с един проблем,  вървят с един размер надолу.  Аз съм м56 а моята е Л 60 в момента и ми е точно. Наложисе да връщам веднъж каската заради това

Неактивен kiko22

• Hero Member
  • Публикации: 1079
« Отговор #41 -: декември 27, 2016, 08:37:44 pm »
Сега,пичове,темата си върви и си ланкаме тука,ама виждам,че файда няма.Как ще поръчваш каска наизуст,без никога да си я пробвал.Ако някъде си я пробвал и сега я поръчваш да,но без никога да си пробвал конкретния модел на дадена марка...Написах в предните постове,че в интернет има всякаква информация...Ми четете бре.
Формата на главата е строго индивидуална при всеки човек.Размера е само първоначалната насочваща индикация.Ако мерите примерно размер L на десет марки каски,ще установите,че и десетте ги усещате по различен начин...Даже десет модела на една и съща марка...Да не говорим,че различните производители си имат свои тълкувания за размер...Примерно една марка за L размер дава 58-60см.,а друга 59-60.Сами си правете изводите...Каска първо се мери без да се бърза и тогава се купува,вече може и онлайн.Съвет от мен-когато си харесате каска и я пробвате,дори да я чувствате перфектно,не бързайте да я сваляте от главата си поне 10-15 мин.Нищо,че аверите или продавача може да ви бъзикат. :D ;D Защото понякога дискомфорта и неудобството не се усещат веднага.След пет минути примерно може да усетите стягане,убиване и прочие,което все повече ще ви дразни и при пътуване от 1 час и повече,ще ви влуди или може да предизвика силно главоболие.Каската наистина,ама наистина трябва да я усещате перфектно на главата си,леко стегната.
Към колегата,който си мисли,че вървят с размер надолу:направил си грешка,като си върнал каската.Не след дълго ще го разбереш...Хастара и подплатата се слягат и затова новата каска трябва да се усеща леко стегната.Ако я избереш да ти е удобна като шапка в началото,после ще ти стане хлабава.
Успех с избора на всички колеги и четете бе мама му стара...    ;) ;D
« Последна редакция: декември 27, 2016, 08:46:17 pm от kiko22 »
Всеки умира,но не всеки живее!

Неактивен Karaboev

• Full Member
« Отговор #42 -: декември 27, 2016, 08:58:02 pm »
Kiko22. Това което ти го казвам ми го казах от "Дару кар" представителството на БМВ.  От там ми и изпратиха каските за проба и Шуберта и Бмв то са така това ти го гарантирам,  после четох и в чужди сайтове за това.  И чак като ги върнах ми казаха това и ми пратиха по големи. Главата ми е точно 56 сратият ми shoei multitec си беше М и ми ставаше идеално.  А що се отнася до подплатата каската си върви с допълнителна подплата подебела и по тънка така че1см да може да се компенсира.  Просто хората от бмв са го предвидили това.

Неактивен kiko22

• Hero Member
« Отговор #43 -: декември 27, 2016, 09:00:39 pm »
Kiko22. Това което ти го казвам ми го казах от "Дару кар" представителството на БМВ.  От там ми и изпратиха каските за проба и Шуберта и Бмв то са така това ти го гарантирам,  после четох и в чужди сайтове за това.  И чак като ги върнах ми казаха това и ми пратиха по големи. Главата ми е точно 56 сратият ми shoei multitec си беше М и ми ставаше идеално.  А що се отнася до подплатата каската си върви с допълнителна подплата подебела и по тънка така че1см да може да се компенсира.  Просто хората от бмв са го предвидили това.

Ааа това вече е друга работа...

Неактивен Karaboev

• Full Member
« Отговор #44 -: декември 27, 2016, 09:11:20 pm »
Ето как е комклекта на БМВ у Шуберт. Малки и големи бъбречета за бузите и подплата от алкантара пак с 1см х1см.разлика в дебелината за да ти пасне идеално. Много добре е измислено

Неактивен steki

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 48
  • Кара: Honda Forza 300A
« Отговор #45 -: декември 27, 2016, 09:17:03 pm »
Кико, преди да я поръчам ходих до Русе. Там има дилър на Шуберт и мерих въпросната каска. Вярно е, че размерите са с един по-малък. Не мога да си позволя лукса да поръчам нещо и то да не ми става.

Неактивен kiko22

• Hero Member
« Отговор #46 -: декември 27, 2016, 10:17:14 pm »
Кико, преди да я поръчам ходих до Русе. Там има дилър на Шуберт и мерих въпросната каска. Вярно е, че размерите са с един по-малък. Не мога да си позволя лукса да поръчам нещо и то да не ми става.
Браво!Помислих,че е типично новобранска работа...  :bravisimost:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7193
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #47 -: декември 27, 2016, 10:26:16 pm »
И ЛИДЛ-ската каска има комплект различни "бузи" и разни други глезотии из вътре. Не става сигурно за скорости над 200 км/ч, щото си е туристическа, модуларна. Като казах, че и се е поизтъркал хастарът, имах предвид частта от кожата, дето се търка в яката на якето. Едва ли това ще е определящо за безопасността. Иначе наистина с времето каската се сляга и главата започва да "хлопа" в нея. Веднъж една мадама беше паднала на "Хемус" с около 100 км/ч и беше получила бая сериозна цицина на челото, може би заради хлабава каска.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен steki

• Jr. Member
  • **
« Отговор #48 -: януари 10, 2017, 05:38:22 am »
... Около 10.01. трябва да е при мен.  :headbang:
Вече е при мен :). Да ми е честита!

Неактивен yamaha1100cc

• Hero Member
  • Публикации: 614
  • Кара: Lifan LF 150-9J 1.РЕГ:17.07.2014 Сега с Двигател Zongshen 167FMM 229сс 17 коня
« Отговор #49 -: януари 10, 2017, 07:34:02 am »
Като покараш с нея сподели мнение.  :cheers: :beer:

Неактивен kiko22

• Hero Member
« Отговор #50 -: януари 10, 2017, 10:05:09 am »
Браво,страхотна е!  :bravisimost: Да ти е честита и много безаварийни километри с нея!

Неактивен steki

• Jr. Member
  • **
« Отговор #51 -: януари 10, 2017, 01:19:31 pm »
Благодаря!
Сега остава да  :cheers:

Неактивен gdumanov

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 6
« Отговор #52 -: февруари 22, 2017, 03:30:49 pm »
Здравейте

И аз като колегата steki все още не съм си купил мотор , но гледам за каска.

Бюджетът ми е 300-350лв. и съм се спрял на няколко марки/модели.
Какво разбрах и видях за всеки от тях:
- AGV K3 SV - 4* по SHARP / 1,50kg / 2г. гаранция / до колкото разбирам визьора не се запотява и не ми трябва допълнителен Pinlock
- Nolan N87 - 4* по SHARP / 1,52kg / 5г. гаранция
- HJC IS-17 - 5* по SHARP / 1,55kg / 1г. гаранция

Каската ще е нова и ако успея да немеря всеки модел ще го пробвам. (само за HJCто не намерих магазин)

Въпросът е някой има ли преки впечатления и какво бихте избрали вие. Отворен съм и за нови предложения който както се вижда са 4+ шарп , вградени слънчеви очила.

пп. Гледайки срока на гаранцията се пита това е времето за което се втвърдява "пяната" ли ?

Благодаря
« Последна редакция: февруари 22, 2017, 03:35:12 pm от gdumanov »

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 532
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #53 -: февруари 22, 2017, 04:22:35 pm »
Цитат
...до колкото разбирам визьора не се запотява и не ми трябва допълнителен Pinlock
Такова нещо не съм срещал. Едва ли има визьор, който да не се запоти при подходящи условия. Има спрейове срещу запотяване, но без никаква обработка малко се съмнявам.
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен gdumanov

• Jr. Member
  • **
« Отговор #54 -: февруари 22, 2017, 04:42:14 pm »
Цитат
...до колкото разбирам визьора не се запотява и не ми трябва допълнителен Pinlock
Такова нещо не съм срещал. Едва ли има визьор, който да не се запоти при подходящи условия. Има спрейове срещу запотяване, но без никаква обработка малко се съмнявам.

Нямам представа. Може би да идва с Pinlock в комплекта и така да го пишат. В сайта на SHARP пише това "Anti fog visor".

А като марки коя е по-добра ? И някой може ли да ми каже магазин на HJC.
« Последна редакция: февруари 22, 2017, 04:50:32 pm от gdumanov »

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2790
« Отговор #55 -: февруари 22, 2017, 05:57:32 pm »
Наистина не се запотява. Имам Шарк RSR II мисля, че беше. От години я имам. И аз не вярвах, но го има. Има си фолио върху визьора, но е едва различимо след като прочетеш бумагите и започнеш да се вглеждаш много внимателно. Мисля, че на него се дължи.
В порой не мръдна. Единствените сухи места по мен бяха, перчема и г...а ми.

Купих я случайно, и тогава се задълбочих в изследването какво място заема на пазара и технически какво "може".
Преди това карах с стари каски или с някакви измишльотини. Това ми беше първата свястна каска.
Колега gdumanov да не те подведа, това което твърдя е за РСР II и навремето струваше 820лв.

Неактивен Karaboev

• Full Member
« Отговор #56 -: февруари 23, 2017, 07:48:44 am »
Здравейте

И аз като колегата steki все още не съм си купил мотор , но гледам за каска.

Бюджетът ми е 300-350лв. и съм се спрял на няколко марки/модели.
Какво разбрах и видях за всеки от тях:
- AGV K3 SV - 4* по SHARP / 1,50kg / 2г. гаранция / до колкото разбирам визьора не се запотява и не ми трябва допълнителен Pinlock
- Nolan N87 - 4* по SHARP / 1,52kg / 5г. гаранция
- HJC IS-17 - 5* по SHARP / 1,55kg / 1г. гаранция

Каската ще е нова и ако успея да немеря всеки модел ще го пробвам. (само за HJCто не намерих магазин)

Въпросът е някой има ли преки впечатления и какво бихте избрали вие. Отворен съм и за нови предложения който както се вижда са 4+ шарп , вградени слънчеви очила.

пп. Гледайки срока на гаранцията се пита това е времето за което се втвърдява "пяната" ли ?

Благодаря
След като не си купил мотор предполагам по каските си се опиентирал към пистак. Аз съм карал с AGV к3 sv мога да кажа че е най лошата каска с която съм карал. (сравнявам с Shoei xr1100 и един Shark). За 350 лева няма кой знае каква каска да си вземеш, за тази сума бих предпочел Scorpion exo 2000, но пак си е нисък клас шлем. Другия вариант не се сещам в този ценови клас

Неактивен gdumanov

• Jr. Member
  • **
« Отговор #57 -: февруари 23, 2017, 09:54:04 am »
@Karaboev - Ще взема Honda Hornet 600. За Shoei съм чел доста и то все хубави неща, но просто ми е двойно над бюджета. Каските ги избирам първо по характеристики и на второ място е дизайн-а. Относно AGVто защо си толкова разочарован от нея. Единствения негатив който видях е ,че е малко по-шумна , но това не ме притеснява (май) защото не съм от хората който карат като за последно (визирам шофирането си с кола , с мотор нямам опит още). Относно Scorpion-а на SHARP-а изкарва само 3* и е с 300лв повече от другите.

@Pancho77 - Благодаря за информацията. Ето това намерих аз като информация за AVG K3 SV "GT2 (sizes ML-L-XL-XXL) and GT2-1 (sizes XS-SMS) visors in scratch resistant and anti-fog polycarbonate with 100% UV-ray protection"
« Последна редакция: февруари 23, 2017, 09:57:19 am от gdumanov »

Неактивен Karaboev

• Full Member
« Отговор #58 -: февруари 23, 2017, 11:31:24 am »
Дано никога да не ти се наложи да подлагаш на тест каската дали 3 или 4* не е от значение. Аз съм от старите мотористи карал съм с какво ли не, но след 17 години осъзнах че каската е най важното нещо за мотористта. Както и ти каза AGV то е супер шумна каска постоянно свистти неможе дори да се концентрираш от шума, на дълъг път става мъчение с такава каска. И аз съм от типа хора които мислят  за децата си и затова карам спокойно но на дълго като покараш с шумна каска ще видиш колко съм бил прав и бадева парите които даваш за нисък клас каска защото веднага ще ти се прииска да я смениш. По добре да изчакам и по събери малко повече дори и Shoei xr1100 да е, е хиляди пъти по добре от AGV то. Това е мое мнение аз вече карам 2 ра година  с BMW system 6 evo, и съм страшно доволен.