Автор Тема: Гуми за ежедневна спортнаупотреба:Contisport attack3/Dunlop Q3/Pireli supercorsa  (Прочетена 4327 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tefo

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 17
  • Кара: Honda CBR 600RR 08
Търся си гуми за новия сезон. Мотора е cbr600rr, карам го по пътищата, така че чиста пистова гума не ми трябва. Насочил съм се към описаните гуми, като най-много ми привлича вниманието continental sport attack 3. Цена в гуми7 около 500лв комплекта(бюджета може да се завиши ако си заслужава друга гума). Някой ползвал ли е тези гуми, как се държат на пътя, на прашен път, на мокро. Естествено може да предлагате и всякакви други марки и модели.

Неактивен sev80

• Hero Member
  • Публикации: 320
  • Кара: SUZUKI GSXR 750 L5;HONDA CBR 1000RR-2014;APRILIA SPORTCITY 125-2009г.
Карал съм конти2,на мокро са голям филм.На прашно няма гума която да държи,по принцип на вода съм най доволен от Пилот 4 на Мишлен,но на сухо не ми допаднаха.Много хубави са Дънлоп д211 или 212 за агресивно каране по пътищата,недостатък топят се като свещи.
Златната среда за моето каране я постигам с Дънлоп Спормакс Спортсмарт.
Всичко зависи от стила ти на каране ако караш агресивно(като мен) не пести от гуми.
"Всичко навътре от морето е провинция"-Хемингуей

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 313
  • Кара: TDM900
Metzeler roadtecZ 8 interract - 2ра задна карам такава, идва ред и на предната, пак ще е такава!
За мен са добьр избор и за ежедневно ларане, и за по-агресивно возене..поне за тдм-ката са ми перфектни!

Неактивен tefo

• Jr. Member
  • **
Apollo11 мерси за предложението, този metzeler изглежда добра гума но май е повече за мотори като твоята ямаха, виж какво пишат в cycleworld:
The new two plies rear version is dual compound featuring a high silica content in the central stripe and 100% silica on shoulders, it has a new profile specifically developed to perform on heavy sport-touring bikes such as BMW K 1600 GT and GTL, Honda VFR1200F and Triumph Trophy.
sev80 сегашните ми гуми са sportmax roadsmart и сякаш станаха твърди преди да им се насладя, задната вече превърта без да се замисля а предната на гладък асфалт може да блокира лесно.
За стила ми на каране, според всеки различно се определя, но според мен е такъв, че да ми трябват хубави гуми.
Гледах в нет-а сравнение на гуми но там сравняват sport attack 2 http://www.motorcycle-usa.com/2015/02/article/2015-sport-motorcycle-tire-shootout/
за sport attack 3 чета още по-хубави неща в ревютата и някаква "специална" feedback технология, та затова питах дали някой е карал с такава гума.
Ще поразгледам и за други модели докато дойде времето да се кара.

Неактивен tefo

• Jr. Member
  • **
И още един въпрос ме замисля, сериозна фирма ли са gumi7.com, че никога не съм поръчвал от тях а тяхната цена за комплект континентал е около 100лв по-ниска от тази на официалния вносител motoboom.bg или това е защото в БГ всичко е възможно.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 313
  • Кара: TDM900
И още един въпрос ме замисля, сериозна фирма ли са gumi7.com, че никога не съм поръчвал от тях а тяхната цена за комплект континентал е около 100лв по-ниска от тази на официалния вносител motoboom.bg или това е защото в БГ всичко е възможно.
ами,аз оттам си взех гумата  - просто поисках уточнение за дот-а и след около час ми се обадиха с исканата информация..понеже бях упоменал,че ако дота е извън посочения от мен толеранс, гумата ще я върна за тяхна сметка, та ме питха дали и дота който ми казаха еок, та да потвърдя и поръчката

абе,смело си поръчвайте, но и ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ питанки за дот да има..да няма изненадани  :cheers:

Неактивен sev80

• Hero Member
  • Публикации: 320
  • Кара: SUZUKI GSXR 750 L5;HONDA CBR 1000RR-2014;APRILIA SPORTCITY 125-2009г.

sev80 сегашните ми гуми са sportmax roadsmart
Не четеш момко :).Аз имах предвид DUNLOP Sportmax Sportsmart.Виж какво я правеше моя стария мотор.Като нова  и след отиване и връщане от събора в Търново.За приплъзване,не може и дума да става.
« Последна редакция: декември 29, 2016, 07:31:14 pm от sev80 »
"Всичко навътре от морето е провинция"-Хемингуей

Неактивен Митака1

• Full Member
  • Публикации: 50
  • Кара: CBR F4
Да споделя и аз моите впечатления.Мотора го взех с Мишелин Пилот Пауър 2 и двете,само че бяха доста стари -дот 2008.Предната я смених веднага,но задната направо ми е жал да я хвърля,има грайфер почти като нова.Прави ми впечатление, че дори при градуси малко над нулата, загрява доста бързо и се държи добре.А за гуми 7- досега съм поръчвал 3 пъти от тях и никога не са ме подвели,а цената е била винаги по-ниска от другите сайтове.

Неактивен tefo

• Jr. Member
  • **
Чета чета аз ;) затова написах roadsmart, а не че имам като твойте. И имах предвид, че за 4годишна гума ми изглеждат доста твърди. Точно обратното на това, което Митака описва за пилот пауър-а. С roadsmart-a взех мотора и мислех, че повече време ще изкарат, но особено на по-студените излизания се убедих, че трябва да ги сменя ако искам да го карам както трябва.
Иначе чета хубави неща и за metzeler sportec m5 interact.

Неактивен The Saint

• Sr. Member
  • Публикации: 153
Bridgestone Battlax BT 021

Неактивен Blaaabla

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 26
  • Кара: SUZUKI GSXR K1 600
Последната ми гуми са  BT016 Pro. Като за бюджетна гума и моите възможности се представя добре. Имам и един трак дей с тях. Пързаляше предвидимо.

Неактивен opsi4

• Sr. Member
  • Публикации: 114
  • Кара: Yamaha FZ6 S2 '08
Има страшно много писано по тази тема и общо взето от 100 човека 100 мнения.
Щом ще си караш за кеф по улиците не се вманиячавай толкова, прецени по колко киломерта и как мислиш да караш и това е. Така или иначе всяка една нова гума ще е по-добре от сегашните ти.
Вземи си гуми с възможно най-нов ДОТ, както казаха колегите. Аз лично за твоя мотор бих погледнал Метзелер М7РР, а от Гуми7 не съм доволен.
Предния комплект си го взех от БГгуми и бях много доволен, така че препоръчвам. От Ади95 също изпадат гуми с нов ДОТ на добра цена, но трябва да се обаждаш за всяка гума, която те интересува. :bravisimost:

Неактивен tefo

• Jr. Member
  • **
в този shootout
http://www.motorcycle-usa.com/2015/02/article/2015-sport-motorcycle-tire-shootout-conclusion/
bt016 и metzeler M5 interact са сравними с diablo supercorsa но според субективните оценки, иначе на времена на обиколка изостават доста.

Старите теми съм ги чел, но sport attack 3 е модел от второ тримесечие на 2016г и няма информация.
За нов дот съм 100% съгласен и именно това ще ми е условието към доставчика(както apollo обясни по-горе). Като гледам всички ги дават с доставка от Германия, така че едва ли ще има голяма разлика в дот-а. Иначе от какво не си доволен от гуми7. На сайта им пише, че плащаш при получаване, ако не е това което са обещали няма нож в гърлото, или бъркам. ади95 ги погледнах сега, но въпросната гума няма обявена цена, естествено не пречи да попитам. Мерси за съветите

Неактивен pecata_91

• Sr. Member
  • Публикации: 140
колега гумата е michelin pilot 2ct но имай в предвид че свършва бързо ако яздиш здраво!или друг избор pirelli diablo corsa 3

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 846
  • Кара: XL 700
Преди два сезона и аз смених гумите на моя мотор.Не съм се заглеждал в марки и класове.Взех най евтините ''Хайденау''и карах с тях два сезона и около 12-14хил.км.През това време нито веднъж не са трепнали,приплъзнали или каквото и да е притеснително поведение а не съм ги и жалил.Напълно подкрепям,както някой по горе беше писал стига да е нов DOT поне два сезона няма да имаш никакви ядове съответно говоря  не за агресивно а за  разумно каране.

Неактивен Karaboev

• Full Member
  • Публикации: 50
  • Кара: Honda CBR f4
Аз като специалист вече 19 години в областта на гумите мога да кажа, че Пирелито е малко по твърдо трябва да е добре загрята за да има добър перформанс, аз лично карам с Пирелито,  на вода се хлъзга, да не говорим за прах по асфалта с вода, но при горещ асфалт си лепне на пътя. (Но аз вече не карам агресивно все пак вече имам деца). Дънлопа е с подобен състав на каучука. Мишелина е по мек и държи до последно. Бих препоръчал Мишлена, ако цената те устройва. Гледай годината на производство, както казват колегите, това е най-важно за  една гума макар и да е Шинко или Авон. За сайтовете като гуми7 няма как да кажа лоша дума по евтино е безпроблемна работа с тях.