Автор Тема: Антифриз в маслото КТМ  (Прочетена 9751 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SpeeDeRa

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Кара: KTM LC4 400
Антифриз в маслото КТМ
« -: декември 29, 2016, 03:59:11 pm »
Здравейте колеги , искам да ми дадете по един съвет.Преди дни мотора ми КТМ ЛЦ4 400 кубика ми смеси антифриза с маслото и го пресече (маслото стана на боза). Реших че проблема е от водната помпа на мотора , свалих капака на клапаните от там свалих воданта помпа.Поръчах нови лагери и семеринг. Смених ги , но оста беше износена но реших да наглобя и да видя какво ще стане.Наглобих го , сложих старо масло , запалих го за 5 мин и пак набърка антифриза.Отварям пак капака на клапаните и какво да видя ..
Поръчах гарнитура на главата , но не мисля че проблема е там , мисля че не съм направил както трябва помпата и мисля да взема друга втора ръка или нова направо. И пак да пробвам , след това да тръгвам да разглабям повече ако пак намеши? Вие какъв съвет бихте ми дали ? Благодаря

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7845
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Антифриз в маслото КТМ
« Отговор #1 -: декември 29, 2016, 05:01:47 pm »
Встрани от основния въпрос бих те посъветвал да прочетеш някоя книга, не само фейсбук.
Иначе ми се струва неразумно, при положение че си видял проблем в износването на оста, да сглобяваш и да се надяваш, че всичко ще е наред. Когато се правят ремонти, се подменя или ремонтира всичко, което е с очевиден проблем. Ако обаче няма какво друго да правиш, карай по старому.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2611
« Отговор #2 -: декември 31, 2016, 09:07:19 am »
Ам тя сцепена бре!!!
Каква е тая дупка горе вдясно на снимката?

Неактивен SpeeDeRa

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Кара: KTM LC4 400
« Отговор #3 -: януари 01, 2017, 11:22:23 am »
Забелязах 1 час след като публикувах темата, главата е спукана и блика антифриз от водната риза горе в клапаните.Главата ще се свали и ще я мъчим да я заварим.Много трудно се намира този модел на части ..

Гошко , браво за вниманието.Благодаря ти че четеш и преглеждаш внимателно преди да се изкажеш ! :)
« Последна редакция: януари 01, 2017, 11:26:11 am от SpeeDeRa »

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2611
« Отговор #4 -: януари 01, 2017, 05:36:51 pm »
Помпата има спукано! Нещо вътре яко е ударило. Провери за други проблеми!!!