Автор Тема: Китайски дискове - Arashi  (Прочетена 495 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gelen4o

• Hero Member
  • Публикации: 262
  • Кара: Honda CBR600 '99
Китайски дискове - Arashi
« -: февруари 05, 2017, 03:19:10 pm »
Някой има ли опит или наблюдения над спирачни дискове Arashi (или други еквиваленти от Китай) ?
Има доста оферти в eBay на примамливи цени.
Десният ми диск има луфт и обмислям да ги сменя и двата, но не ми се продава бъбрек  8)

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2786
Re: Китайски дискове - Arashi
« Отговор #1 -: февруари 05, 2017, 09:02:11 pm »
Преди години внесох за приятел Кагадзуми ( той си ги искаше такива ) за Кавасаки ЗХ 12, много го убеждавах  да не ги взема, но си ги поиска купих му ги дойдоха и  си ги сложи. После казваше, че бил доволен. Не знам колко му чува пипето, понеже караше свестен за онова време мотор, но си беше пълен аматьор, но остана доволен. Аз преди това хвалех всичко японско и нямах доверие в нищо китайско. После се позаинтересувах и ми стана ясно, че някой китайски марки дискове се доближават по качество до фабрично влаганите в японските мотори. Имай предвид, че и там играе роля отношението цена/качество, а не най-високо качество на прима виста.
Мисля, че няма да сбъркаш ако купиш такива.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2786
« Отговор #2 -: февруари 05, 2017, 09:11:30 pm »
Между другото имам в наличност предни дискове от Хонда ЦБР, не са от Ф4 и са постоянни ( не се състоят от два елемента с нитове между тях ) в добро състояние. Дебелината е около десета под дебелината на нов - ще го проверя ако се интересуваш. И са от така да се каже старото ( оригинално жълто ) материал. А цената е точно половината от тези на китайските.

Неактивен gelen4o

• Hero Member
  • Публикации: 262
  • Кара: Honda CBR600 '99
« Отговор #3 -: февруари 05, 2017, 11:37:43 pm »
Като цяло, подобни са и мненията по чуждите форуми. Общо взето получаваш това за, което плащаш.

Другата опция е да си взема оригинален втора ръка (на мен ми трябва само десен). Ако ти изпадне в близко бъдеще ми пиши :)