Автор Тема: Hyousung Karion 125 tuning  (Прочетена 670 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен martin1

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 9
  • Кара: hyosung 125
Hyousung Karion 125 tuning
« -: февруари 06, 2017, 01:14:31 pm »
какъв е възможният тунинг при 125цц 4 такт мотор , ако може по подробно? И колко горе долу излиза като средства?

Неактивен martin1

• Jr. Member
  • **
Re: Hyousung Karion 125 tuning
« Отговор #1 -: февруари 15, 2017, 11:09:27 pm »
?

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1016
  • Кара: изтребител
« Отговор #2 -: февруари 16, 2017, 10:11:05 pm »
ми можеш да му смениш огледалата с кръгли,доста ще го отворят(според мен)
мисля че за 40-50 лева ще си намериш нещо

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 6658
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #3 -: февруари 16, 2017, 10:14:43 pm »
 ;D ;D ;D

Той май питаше за силов тунинг, ама и огледалата ще свършат работа.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен martin1

• Jr. Member
  • **
« Отговор #4 -: февруари 21, 2017, 08:39:05 pm »
ми можеш да му смениш огледалата с кръгли,доста ще го отворят(според мен)
мисля че за 40-50 лева ще си намериш нещо
По оптичният тунинг знам какво да правя , питам силов ( по двигателя)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #5 -: февруари 21, 2017, 10:22:39 pm »
В случая нещата са като с варенето на боб чорба. Сменяш първата вода, вариш, сменяш втората вода, вариш, сменяш третата вода, вариш, сменяш... Накрая заебаваш боба и меткаш пържолите. Ако ме разбираш какво искам да кажа  ;)
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен martin1

• Jr. Member
  • **
« Отговор #6 -: февруари 22, 2017, 10:08:24 am »
В случая нещата са като с варенето на боб чорба. Сменяш първата вода, вариш, сменяш втората вода, вариш, сменяш третата вода, вариш, сменяш... Накрая заебаваш боба и меткаш пържолите. Ако ме разбираш какво искам да кажа  ;)
Да ама има ли поне нещо минимално като тунинг на 4т двигател 125цц

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #7 -: февруари 22, 2017, 06:05:08 pm »
Вероятно има. Китайските обикновено са с възможност за смяна на цилиндър с бутало и докарване на 150 кубика, което я качи 1 - 2 коня отгоре, я не. Тези корейски моторетки вероятно имат подобна опция. За повече ми се струва вече, че ще е в сферата на мечтите. Не, че не може да се измисли нещо, ама въпросът е дали си заслужава. В Мрежата например има опция за тунинговане на кюнеца, с което се вдигала мощността със 7%, което ще ти струва 500 долара. http://www.magnumtuning.com/en/detail/brutalitune-tunable-motorcycle-performance-exhaust-muffler/hyosung/rt-125-karion
Ако нямаш годините за по-висока категория, карай го така и като му дойде времето, си вземи по-мощен мотор.

Неактивен martin1

• Jr. Member
  • **
« Отговор #8 -: февруари 22, 2017, 10:26:31 pm »
Вероятно има. Китайските обикновено са с възможност за смяна на цилиндър с бутало и докарване на 150 кубика, което я качи 1 - 2 коня отгоре, я не. Тези корейски моторетки вероятно имат подобна опция. За повече ми се струва вече, че ще е в сферата на мечтите. Не, че не може да се измисли нещо, ама въпросът е дали си заслужава. В Мрежата например има опция за тунинговане на кюнеца, с което се вдигала мощността със 7%, което ще ти струва 500 долара. http://www.magnumtuning.com/en/detail/brutalitune-tunable-motorcycle-performance-exhaust-muffler/hyosung/rt-125-karion
Ако нямаш годините за по-висока категория, карай го така и като му дойде времето, си вземи по-мощен мотор.
Няма смисъл за такъв тунинг ,ами нямам годините , мотора е 120кг(суxо тегло) за 125цц и си върви доволно , но мисля и така да си го карам , живот и здраве по напред мисля нещо супермото 250-350 цц 4такт ( но по нататък )

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1111
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #9 -: февруари 24, 2017, 06:29:35 pm »
Здрасти колега, наистина няма смисъл да пипаш нищо по мотора, най-добре си джиткай така докато не получиш право на по-голяма категория. Интересно ми е как си се решил да вземеш точно тоя модел, има доста по-динамични 125-ци дето отговарят на условията за А1.
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен martin1

• Jr. Member
  • **
« Отговор #10 -: февруари 24, 2017, 09:07:00 pm »
Здрасти колега, наистина няма смисъл да пипаш нищо по мотора, най-добре си джиткай така докато не получиш право на по-голяма категория. Интересно ми е как си се решил да вземеш точно тоя модел, има доста по-динамични 125-ци дето отговарят на условията за А1.
попадна ми случайно много пазен на 10xил км 2006г ама 2-3 г. е стоял в гараж и просто си заслужаваше , беше с заводските гуми и свещ не е мъчан ( много търсиx и обиколиx БГ докато намеря )