Автор Тема: Търся мотор  (Прочетена 9709 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Karaboev

• Full Member
  • Публикации: 50
  • Кара: Honda CBR f4
Re: Търся мотор
« Отговор #40 -: февруари 14, 2017, 10:58:45 am »
А аз ще чакам снима след като се научи жена ти да го кара, не че злобея нещо или... С най-лека ирония го казвам защото знам какво става с мотора и с двигателя му след няколко полигона.

Неактивен Ajax

• Full Member
  • Публикации: 69
« Отговор #41 -: февруари 14, 2017, 04:44:02 pm »
Кажи ни модела де...Дай някоя снимчица...След такава полемика не сме ли го заслужили?  ;) ;D
Ninja 600 98 год.Снимки не съм правил защото имах предварителна представа за състоянието (взех го от приятел на мой приятел).Мотора запали като топъл на -2 градуса ,а беше нощувал отвън.Има забележки по спойлерите, но предвид целта за която ще се ползва изобщо не ме интересуваха.Направих му едно кръгче и започнах да го разглобявам за да се събере в комбито.Ако някой се чуди дали мотор и половина (взех един кашон с допълнителни неща към него) се събира в багажника на БМВ Е39 отговора е - да , че даже направи 220 по магистралата на връщане (530d)  ^-^
Лошото, е че нямам почти никакво време през седмицата и мога да се занимавам само събота и неделя.Реших, че ще заприличва на стънт мотор, защото така и така е взет само за учене , поне и аз да пробвам някакви неща.Днес за два часа от сутринта свалих доста неща от него.Предстой основно миене и почистване , боя и слагане на краш кейдж ,още един заден апарат, право кормило и по-голям пиньон.Взех го колкото да не е без хич и да има с какво да се занимавам  :)

А аз ще чакам снима след като се научи жена ти да го кара, не че злобея нещо или... С най-лека ирония го казвам защото знам какво става с мотора и с двигателя му след няколко полигона.
Това, че тя ще се учи да кара не ме притеснява изобщо.По-скоро въпроса е колко ще издържи на моето каране, тъй като нямам намерение да си го "пазя за нов" , но колкото - толкова.Както вече написах , продължавам да търся мотор,но вече критерия е съвсем друг :cheers:

p.s.
Снимки ще гледам да кача събота или неделя, стига нещата да пристигнат навереме и да успея да го събера.
« Последна редакция: февруари 14, 2017, 04:49:02 pm от Ajax »

Неактивен Ajax

• Full Member
« Отговор #42 -: февруари 22, 2017, 06:28:58 pm »
Малко развитие по темата.Днес почти финализирах работата по кавазакито.Мотора го покарах за пръв път от както го взех.С големия пиньон ми допадна страшно много, изключително рязък стана и много забавен  O0 Монтирах му краш бара на двг и на опашката , "нови" гуми,нови свещи, пръснах джантите и рамата , нови течности ( спирачна , антифриз,масло).За момента се отказах да му слагам право кормило , защото не ми се видя удобно , но съм го взел и ако реша,че ми трябва ще се монтира и то.Остава ми да сложа голям заден диск с още един апарат и помпа за спирачка на кормилото и да взема някаква по-лека маска за да скрия кабелите от таблото и да има някаква светлина.Ще сложа снимки тези дни.

Имам друг въпрос към по-запознатите.Сузуки К7 1000 има black edition и нея я дават на повечето места 190 коня , а не 185 като другите и се чудя от къде идват тези +5 ?  :-\

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1162
  • Кара: изтребител
« Отговор #43 -: февруари 22, 2017, 10:31:39 pm »
принципно от рам еър системата
принципно е 185коня,но след определена скорост стават 190

но това е при всички модели к7 к8

не мога да проверя сега,но ако има и говориш за йошимура версии,са с генерация и електроника различна от оригинала,но би трябвало да са повече от 190 коня

Неактивен Ajax

• Full Member
« Отговор #44 -: февруари 22, 2017, 11:25:08 pm »
За тая разцветка говоря.На много места гледам, че го водят black edition.

Неактивен Ajax

• Full Member
« Отговор #45 -: февруари 22, 2017, 11:29:55 pm »
К8 има и лимитирана серия Rizzla оригинално, но освен разцветката не знам какви са другите разлики :-\

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1162
  • Кара: изтребител
« Отговор #46 -: февруари 23, 2017, 12:13:39 am »
За тая разцветка говоря.На много места гледам, че го водят black edition.
на мен си ми бие на най-обикновена к7-8

Неактивен Milencrow

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Кара: Honda CBR F4i super sport
« Отговор #47 -: декември 28, 2017, 09:13:34 pm »
Здравей приятелю , мисля че си много на права линия със Хонда цбр ф4и , аз имам такъв и съм много доволен ! За нещастие нямах късмет във едно начинание и сега имам дълг който ме натиска и ще
Трябва да Се разделя със мотора ми , :( , моят е - Хонда цбр ф4и 2002г 130кс 600сс , супер спорт серия , на 14000км , всичко съм му сменил всяко едно маркуче . Всичко само нова верига ще му трябва и се качваш и караш . Сърцето ме боли но нямам избор в безизходица съм
Гориво.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2335
« Отговор #48 -: декември 28, 2017, 10:07:18 pm »
Сърцето ми се къса...

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7154
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #49 -: декември 29, 2017, 05:55:04 pm »
Сърцето ми се къса...

^-^ ^-^ ^-^

Човекът се е регистрилал за да си продаде мотора, ама няма време да чака да събира постове. Влез му в положението, не бъди коравосърдечен. Той от бързане даже българския е размацал, ама простено да му е.

П.П. Аз за 130 коня при тези мотори не съм чувал да има вариант, хеле пък от 2002 г. Но може и да бъркам. Във всеки случай, от обявата в Мобиле се вижда, че е със супер спорт лепенки и може заради тях да се е вързал някой и друг кон към впряга.

ОБЯВА

П.П. 2
Даже е станал и по-нов - октомври 2003  :o
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 856
  • Кара: XL 700
« Отговор #50 -: декември 29, 2017, 06:38:50 pm »
Липсва само"Мотора е уникат само за ценители"
Като видя толкова написани глупости даже не ги заглеждам.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7154
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #51 -: декември 29, 2017, 08:16:32 pm »
Този най-малкото мисли останалите за балъци. Например това

... За нещастие нямах късмет във едно начинание и сега имам дълг който ме натиска ...

звучи много по-различно от това в обявата

Цитат
... просто се случи една трагедия ...

Ама както и да е. Възможно е просто да не може да се изразява човекът.

Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2335
« Отговор #52 -: декември 29, 2017, 11:28:30 pm »
"Начи, мотора е много убаф!"

Обикновено така се започва...

После комедията продължава в темата "Ремонти". Много често комедията неусетно се превръща в трагедия.
Частен случай...