Автор Тема: Продавам си мотора.  (Прочетена 5903 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен spongi

• Hero Member
  • Публикации: 365
  • Кара: стари мотори....
Продавам си мотора.
« -: март 02, 2017, 09:18:51 am »
Здравейте колеги. Продавам си сузукито, модела е GR650 Temper.  Причината е, че с него моторите са ми три и данъците ми идват в повече. Първа ригистрирация на 09.05.1986 г. Мотора е обслужен, накладки и челюсти съм сменил в началото на миналия сезон и са на около 1500 км. Маслото е Игол 10/60, то е също на 1500 км., гумите и те. Сменил съм феродови дискове на съединител и фланците на карбураторите, а те пък са синхронизирани перфектно. Всичко по мотора е оригинално, единствено в момента седалката е на тапицер, тъй като старата тапицерия беше за смяна. Цената е твърда - 3000 лв. Ето къде можете да го видите, има и клип от който можете да се уверите, че мотора работи перфектно, а повече информация по телефон 0899 821 123 - Илия.
https://www.youtube.com/watch?v=nh5K4quS1sE
« Последна редакция: март 02, 2017, 09:23:08 am от spongi »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не можеш да го обясниш теоритически.

Неактивен spongi

• Hero Member
Re: Продавам си мотора.
« Отговор #1 -: март 02, 2017, 09:20:54 am »
Ето и снимки, тъй като не успях да ги кача първоначално
Практика - това е, когато всичко работи, но не можеш да го обясниш теоритически.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #2 -: март 02, 2017, 11:26:25 am »
Хубав олдтаймер :) Успех с продажбата.
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен spongi

• Hero Member
« Отговор #3 -: март 02, 2017, 12:28:08 pm »
Благодаря, но съм сигурен, че ще съжалявам...... не знам, но винаги съм се чувствал гадно, когато се е случвало да продам някой от моторите ми, но въпреки, че съм македонец, си признавам и то без бой, че в къщи командва жената. Е, не готвя, не мия чинии, не пера, не чистя риба, освен ако не е костур или толстолоб, но през повечето време слушам, та и за това цената е такава, за да имам оправдание, че никой не се обажда за обявата........ :headbang: :bravisimost:   

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #4 -: март 02, 2017, 04:47:52 pm »
Мъдър си :bravisimost:То освен твоя не съм видял друг екземпляр от модела за продажба, поне в мобилето, но едва ли ще има и в другите сайтове щото модела е рядък, а в добро състояние ще си е направо находка тъй че според мен цената е оправдана.
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен spongi

• Hero Member
« Отговор #5 -: март 02, 2017, 06:23:06 pm »
Да, като цяло този модел е рядък за Европа, а в България има още един такъв мотор, на Коко Вемакса, но този е на 100% оригинал, както и боята, работи като "сейко", подръжката му не е скъпа и точно за това не ми се дава. Иначе успях да се направя на мъж и казах, че ако мотора не е купен  до 21.03.2017 г., свалям обявата, защото трябва да се кача с арапите до Бачково :headbang:

Неактивен kiko22

• Hero Member
  • Публикации: 1079
« Отговор #6 -: март 02, 2017, 07:17:46 pm »
Да, като цяло този модел е рядък за Европа, а в България има още един такъв мотор, на Коко Вемакса, но този е на 100% оригинал, както и боята, работи като "сейко", подръжката му не е скъпа и точно за това не ми се дава. Иначе успях да се направя на мъж и казах, че ако мотора не е купен  до 21.03.2017 г., свалям обявата, защото трябва да се кача с арапите до Бачково :headbang:

На тая цена няма да е...Страгетията ти ще е печеливша.  ;)
Всеки умира,но не всеки живее!

Неактивен spongi

• Hero Member
« Отговор #7 -: март 02, 2017, 07:59:14 pm »
Цитат на: kiko22
Надявам се, но като повдигате темата започвам да се съмнявам, че някой с по-малко акъл от мене и повече мерак, ще се закачи и ще ми вземе матора......а обещаното си е обещано, 21.03. обявата е свалена от сякъде ! Аз по принцип нови мотоцикли да не видя, амджикциони, профундатори, компютри и темподобни простотии......не ли си е с карбуратори и релета, да ти еба и мотора.......стане нещо и гледаш като теле и не може да направиш нищо.......а иначе все някак се оправиш и се пребереш до къщи :friends: Хайде, дано до 21 да ми оправят седалката и да се видим в Бачково  :cheers: :cheers: :cheers:

Неактивен spongi

• Hero Member
« Отговор #8 -: март 13, 2017, 09:18:18 am »
Издъних се, а с мен и стратегията ми :violent:. Свалям цената на 2650 лв. колкото и да не ми се иска........ :pottytrain5:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7071
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #9 -: март 13, 2017, 12:20:25 pm »
К'во, бре? Жена ти да не чете форума и да те е хванала ^-^ ^-^ ^-^
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен spongi

• Hero Member
« Отговор #10 -: март 13, 2017, 01:53:50 pm »
Не,  причината не е тя. Започнах да строя и първоначалните ми сметки излязоха криви и предпочетох да продам този мотор от колкото някой от по-старите. Та причината е тази. Ако бях разбрал по рано нямаше да давам да ми правят седалката.
« Последна редакция: март 13, 2017, 01:59:08 pm от spongi »

Неактивен opsi4

• Sr. Member
  • Публикации: 125
  • Кара: Yamaha FZ6 S2 '08
« Отговор #11 -: март 13, 2017, 03:48:44 pm »
Надявам се, но като повдигате темата започвам да се съмнявам, че някой с по-малко акъл от мене и повече мерак, ще се закачи и ще ми вземе матора......а обещаното си е обещано, 21.03. обявата е свалена от сякъде ! Аз по принцип нови мотоцикли да не видя, амджикциони, профундатори, компютри и темподобни простотии......не ли си е с карбуратори и релета, да ти еба и мотора.......стане нещо и гледаш като теле и не може да направиш нищо.......а иначе все някак се оправиш и се пребереш до къщи :friends: Хайде, дано до 21 да ми оправят седалката и да се видим в Бачково  :cheers: :cheers: :cheers:

Не ,че нещо ама само да ти кажа, че си в лека заблуда относно надежността на карбуратора спрямо инжекциона.
По твоята логика още щяха да се карат карбураторни ладички и да си ги оправяме пред блока или направо кончета с каручки за по-лесно..., а какво да кажем за тия "гадни" Тесли, да ги караш ли, пирони ли да вадиш..  :pottytrain1:

Иначе относно моторчето ти, готино е! Дано някой да го вземе и да си го реставрира.  :cheers:

Неактивен spongi

• Hero Member
« Отговор #12 -: март 13, 2017, 04:19:52 pm »
Цитат на: opsi4
Не ,че нещо ама само да ти кажа, че си в лека заблуда относно надежността на карбуратора спрямо инжекциона.
По твоята логика още щяха да се карат карбураторни ладички и да си ги оправяме пред блока или направо кончета с каручки за по-лесно..., а какво да кажем за тия "гадни" Тесли, да ги караш ли, пирони ли да вадиш..  :pottytrain1:

Иначе относно моторчето ти, готино е! Дано някой да го вземе и да си го реставрира.  :cheers:
Не, не съм в заблуда, но пред една съвремемна кола последна дума на техниката която е пълна с електроника и компютри, ще предпочета класиката и механиката и ще избера карбуратора, моноинжекцията или ГНП-то, изразявам личното си мнение и не ангажирам никого с него, но иначе съм на ясно, че сега е така и технологиите се променят, няма как........

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7071
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #13 -: март 13, 2017, 06:48:59 pm »
Инжекционът е по-прецизен и една идея по-икономичен, обаче докато не се скапе нещо в системата. После без диагностика при съответния специалист няма как да се мине. При моноинжекцията е същата работа - пак има комп, стъпкови мотори, потенциометри на дросела, една торба датчици и т.н. С обикновен карб нещата са далеч по-лесни и с малко умения можеш да се замъкнеш навсякъде. Между другото, за икономичността на инжекциона може да се спори. Имах навремето Москвич, 1.5, карбуратор, 75 коня мисля, че беше. Така му бях направил реглажа на карба, че хем пълнеше километража, хем гореше по-малко, отколкото по каталог. Все още имам един Фиат, 1.6 моноинжекция, 78 коня. Двигателят работи перфектно, но гори повече от Москвича. Естествено, няма как да се направи сравнение между останалото по колите като комфорт, екстри и т.н. Но карбураторите изобщо не са за изхвърляне.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен spongi

• Hero Member
« Отговор #14 -: март 13, 2017, 07:31:45 pm »
Цитат на: ivchotr
Инжекционът е по-прецизен и една идея по-икономичен, обаче докато не се скапе нещо в системата. После без диагностика при съответния специалист няма как да се мине................... С обикновен карб нещата са далеч по-лесни и с малко умения можеш да се замъкнеш навсякъде. Между другото, за икономичността на инжекциона може да се спори..... Естествено, няма как да се направи сравнение между останалото по колите като комфорт, екстри и т.н. Но карбураторите изобщо не са за изхвърляне.
Абсолютно точно казано ! Имах Лада 2105 и мой съсед - бай Сашо "Циганката" ми направи реглаж на карбуратора с т.н. "екранна свещ", след това ладата ми даде пробег 570 км. с 43 л.газ, от тях 350 км. извънградско, а останалите между язовирчетата на с.Бориславци на р.Арда...можете да пресметнете колко ми е горяла ладата и вървеше както трябва, никога не съм имал разход над 9/100, освен като слагах газ от мини-газстанции, а колкото до сузукито, ще ме е яд до къто съм жив, че съм го продал, ако се случи, но за съжаление няма как.......
« Последна редакция: март 13, 2017, 07:33:16 pm от spongi »

Неактивен yamaha1100cc

• Hero Member
  • Публикации: 599
  • Кара: Lifan LF 150-9J 1.РЕГ:17.07.2014 Сега с Двигател Zongshen 167FMM 229сс 17 коня
« Отговор #15 -: март 13, 2017, 09:58:53 pm »
Това изказване на Опсич да си призная малко ме подразни. Затова реших и аз да се изкажа.
Един мотор немога ли сам да си го оправя не е замен.
Опсич говориш за нови технологии, инжекции и т.н.т. Новото било по надеждно . Аз съм точно на обратното мнение-колкото повече електроника толкова по-големи лайна.

Неактивен spongi

• Hero Member
« Отговор #16 -: март 19, 2017, 07:25:08 pm »
Цитат на: spongi
Не,  причината не е тя. Започнах да строя и първоначалните ми сметки излязоха криви и предпочетох да продам този мотор от колкото някой от по-старите. Та причината е тази. Ако бях разбрал по рано нямаше да давам да ми правят седалката.
Вече и с нова и много удобна седалка

Неактивен spongi

• Hero Member
« Отговор #17 -: април 03, 2017, 12:20:24 pm »
За колеги от форума  :director:  10% отстъпка, стига да обещаят, че няма да го нарежат  за да направят от него "кафе"  :violent:

Неактивен opsi4

• Sr. Member
  • Публикации: 125
  • Кара: Yamaha FZ6 S2 '08
« Отговор #18 -: април 03, 2017, 03:36:51 pm »
Това изказване на Опсич да си призная малко ме подразни. Затова реших и аз да се изкажа.
Един мотор немога ли сам да си го оправя не е замен.
Опсич говориш за нови технологии, инжекции и т.н.т. Новото било по надеждно . Аз съм точно на обратното мнение-колкото повече електроника толкова по-големи лайна.
Значи разни хора, разни идеали.
Имал съм и карбураторен мотор в отлично състояние, както и сегашният ми инжекцион и мога да направя разликата.
Не, че ми е бил голям проблем да дърпам смукача чат пат или да връткам кранчето за резерва и тем подобни, но освен някоя класика, повече не бих си взел карб.
Аз мотора лятото си го ползвам нон стоп всеки ден, уикендите и общо взето когато имам свободно време, а за обслужването си имам супер точен майстор, който ми поддържа машината от - до, така че не ги мисля ремонтите.
Не съм от тези който обичат да се човъркат и все да ремонтират нещо.
Аз съм си взел мотора, за да го карам, а не да се чопля.
Без лоши чувства към колегите с карбураторните мотори, смятам, че те имат своя чар. Въпросът, е че годинките се навъртат и повечето хора се ориентират към нещо по-ново, по възможност различно от китайско, а там изборът е ясен.  :cheers:

Неактивен kiko22

• Hero Member
  • Публикации: 1079
« Отговор #19 -: април 03, 2017, 07:34:09 pm »
Абе и 12-та ми беше инжекцион,пък си му дърпах смукача...  ;) Иначе съм съгласен-технологиите са създадени от и за човека,ама ако питаме еколозите и зелените активисти,надали са напълно съгласни...  ;) :D  ;D
Всеки умира,но не всеки живее!