Автор Тема: Honda Cbr 250 Suzuki Bandit  (Прочетена 711 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fennasuperbike

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 8
Honda Cbr 250 Suzuki Bandit
« -: май 10, 2017, 05:52:58 pm »
Здравейте,търся някой мотор 50 Хонда или Сузуки Бандит какво ще препоръчате като за първи спрял съм се конкретно на Хонда ЦБР но не мога да намеря и за това другия вариант ми е Сузукито някой ако има Хонда да продава такава нека предлага и дайте мнение и за двата мотора ако може :)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7154
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Honda Cbr 250 Suzuki Bandit
« Отговор #1 -: май 10, 2017, 06:20:50 pm »
Кое е вярното - 50 или 250 кубика?

И аз бих ти препоръчал поне точки да слагаш в края на изреченията.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 631
  • Кара: Honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF 125i Wave
« Отговор #2 -: май 10, 2017, 07:39:11 pm »
Здравейте,търся някой мотор 50 Хонда или Сузуки Бандит какво ще препоръчате като за първи спрял съм се конкретно на Хонда ЦБР но не мога да намеря и за това другия вариант ми е Сузукито някой ако има Хонда да продава такава нека предлага и дайте мнение и за двата мотора ако може :)

Ама за коя година на производство искаш сравнение, ако е преди 1994-5 г. - и двата са 4 цилиндъра, напилени с обороти за да извадят мощност, като Сузукито (независимо, че е по-разпространено тук) няма славата на надежден мотор, Хондата и тя е подобна. След 1995 г. Сузуки с тази кубатура не се произвежда, а Хонда през 2011 правят 250 куб., но е едноцилиндров и не е 250 RR, a само 250 R - само с половината коне на RR-a.
Я, поразгледай спецификации на моторите тука: http://www.motorcyclespecs.co.za/index.htm , изясни си какво точно си търсиш и стига си искал всичко сготвено наготово. Моторите са нещо повече от хоби, нещо като жените са и да искаш съвет кой (коя) да избереш, не ми се струва много сериозно.
И защо търсиш 250 куб., като законовите изисквания не те ограничават в кубатурата, а в мощността. А ако мислиш да караш без СУМПС - кубатурата изобщо няма никакво значение, все си закононарушител. :violent:

Неактивен fennasuperbike

• Jr. Member
  • **
« Отговор #3 -: май 10, 2017, 11:30:20 pm »
Кое е вярното - 50 или 250 кубика?

И аз бих ти препоръчал поне точки да слагаш в края на изреченията.

250 съжалявам ,изпуснал съм 2 писах го по набързо за това е толкова нескопосано :/

Неактивен fennasuperbike

• Jr. Member
  • **
« Отговор #4 -: май 10, 2017, 11:36:11 pm »

Ама за коя година на производство искаш сравнение, ако е преди 1994-5 г. - и двата са 4 цилиндъра, напилени с обороти за да извадят мощност, като Сузукито (независимо, че е по-разпространено тук) няма славата на надежден мотор, Хондата и тя е подобна. След 1995 г. Сузуки с тази кубатура не се произвежда, а Хонда през 2011 правят 250 куб., но е едноцилиндров и не е 250 RR, a само 250 R - само с половината коне на RR-a.
Я, поразгледай спецификации на моторите тука: http://www.motorcyclespecs.co.za/index.htm , изясни си какво точно си търсиш и стига си искал всичко сготвено наготово. Моторите са нещо повече от хоби, нещо като жените са и да искаш съвет кой (коя) да избереш, не ми се струва много сериозно.
И защо търсиш 250 куб., като законовите изисквания не те ограничават в кубатурата, а в мощността. А ако мислиш да караш без СУМПС - кубатурата изобщо няма никакво значение, все си закононарушител. :violent:

Преди 94-95 г. Не искам наготово просто питам за мнения за самите мотори дали са надеждни и дали някой продава някоя Хонда защото не мога да намеря такъв .Искам 250 защото ми е първи мотор всеки ми казва почни по добре с по малък за това се насочвам към тази кубатура,но ако трябва да съм честен мен ми харесва примерно Хонда Ф3 ! Просто за мнения питам не някой да каже вземи този мотор ето ;)

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 631
  • Кара: Honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF 125i Wave
« Отговор #5 -: май 11, 2017, 07:24:51 am »
Самият факт, че 20-25 г. след спиране от производство на тези модели, на пазара в България, Германия и Италия няма почти никакво предлагане на мен ми говори много. То и концепцията на тези двигатели е учудваща - 4 цилиндъра по 60 куб. см., лесни за динамично уравновесяване, но мощността им идва след 10 000 об./мин. (при максимални над 14 000).
На твое място бих променил търсенето, започването с по-малка кубатура не е лоша идея, но ако се добереш някак си до един от посочените модели ще станеш или добър механик, или почетен клиент на някой мотосервиз.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2786
« Отговор #6 -: май 11, 2017, 04:52:56 pm »
Ммм, да!
Освен всичко бих добавил, ако искаш този мотор да "върви"
да му почувстваш мощността  - трябва да си най-много 50 кила...
На малките всяко кило им се отразява.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7154
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #7 -: май 11, 2017, 06:29:47 pm »
Има 500 кубикови машини, които хич не са лоши и са идеални като за начинаещ. Ако обаче държиш да е 250 кубика, се огледай за Ямаха YBR 250. Един от известните мото-инструктори в София имаше личен такъв. Изглежда ТАКА. Като за 250 кубика се държи много добре. Друга добра 250 кубикова машина е Кавазаки Нинджа 250. Като ТОЗИ. И той върви много добре като за 250-ка.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #8 -: май 11, 2017, 11:23:10 pm »
Ямахата е хубаво моторче ама е рядко срещан модел и държи висока цена. Няма мощност, физически е малък, седалката тясна, задната спирачка барабанна, абе някакси не си заслужава особено ако ще бъде само временно докато минеш на по-висока кубатура. Иначе има фасон. Някой 500куб ще бъде много по-добър вариант.
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен fennasuperbike

• Jr. Member
  • **
« Отговор #9 -: май 11, 2017, 11:39:51 pm »
Добри варианти са тези мотори,но и 500 не е лошо принципно не държа да е 250 кубика просто така ми дават съвети по добре било да е от по малки кубици!Какъв съвет бихте ми дали ако си взема да речем някоя Хонда Ф3,Ф2 като за първи мотор става ли смисъл то е относително де ,но все пак някакво мнение :)

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
« Отговор #10 -: май 12, 2017, 09:01:44 am »
По-добре остави Ф2/3 и аналозите им за по-нататък. Все пак са стотина и отгоре коня, погледни Кавазаки ГПЗ 500, има фасон на пистак, но е по-слабичък около 60 коня е, пак е от 90-те години и ще го вземеш тънко - някъде около 1200-1500лв вървят
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен fennasuperbike

• Jr. Member
  • **
« Отговор #11 -: май 13, 2017, 11:35:51 am »
Ще ги разгледам да видя някой ако си харесам може и да си взема че тези дни гледах една 250-тка Хонда ,но просто няма смисъл 1800 лв твърда цена :D :D :D