Автор Тема: Да си купя ли мотор пак?  (Прочетена 4493 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kristian9107

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 8
  • Кара: Yamaha Mint 50cc
Да си купя ли мотор пак?
« -: май 14, 2017, 02:58:45 pm »
здравейте, преди 3 години си купих скутер и бръмчах супер много с него, ямаха минт 50 цц, след 1 година смених ямахата с априлия рс50 мисля че беше към 75 цц, но паднах с него (нямаше ми нищо, но бях доста ужулен) и оттогава не съм карал, просто го продадох на другия ден след падането. Реших повече с мотоциклети да не се занимавам, но вчера и днес бях на мотосъбора в бакаджика до Ямбол и отново се върна желанието и чувството в мен за бръмчене с мотор. Супер много се колебая дали да си купя пак скутер или нещо по-големичко, но ме е страх пак да не падна. Преди 1.5 години преживях лошо заболяване на мозъка (менингит) и сега ме е страх, че ако падна и си натъртя главата може да се случи най-лошото.
Въпросът ми е как преодолявате страха?

Неактивен Wild Hog

• Hero Member
  • Публикации: 715
  • Кара: Kawasaki -> Yamaha
Re: Да си купя ли мотор пак?
« Отговор #1 -: май 14, 2017, 04:00:49 pm »
Щом имаш колебания в никакъв случай не си купувай мотор, ако стане нещо, после ще ти е много лошо.
Страхът не го преодоляваме, ако го преодолееш, значи си умрял.
Живеем с него, насочваме го в конструктивна посока, той е НАЙ-ВЕРНИЯ НИ СПЪТНИК и пазител.
Това което трябва да преодолееш е паниката и паническите пристъпи.
"suburban biker wannabe"

Неактивен werty

• Hero Member
  • Публикации: 814
  • Кулинарен рокер
  • Кара: със стил
« Отговор #2 -: май 14, 2017, 05:50:33 pm »
Човече , акъл не мисля да ти давам , просто си представи една везна ..........от едната страна е мотора , кефа , удоволствието  , от  другата ти е живота поставен на карта ............

PS: Както и сам си се убедил , няма моторист дето не пада , при положение , че едното падане може да е фатално .......сам прецени накъде ще наклониш везната .
Исках Intruder VS800 - имах го
Исках Intruder М800 - имам го
Искам Intruder M1800 - ще го имам

Неактивен 5ров

• Hero Member
  • Публикации: 401
  • Кара: стари мотори....
« Отговор #3 -: май 14, 2017, 06:41:09 pm »
....................................Преди 1.5 години преживях лошо заболяване на мозъка (менингит) и сега ме е страх, че ако падна и си натъртя главата може да се случи най-лошото.......................
Приятелю, както и колегите казаха, мотористите сме два вида - такива които са падали и такива които ще паднат....... колкото до болеста, имам мой брътовчед, който е преболедувал същата болест като дете, но години след това караше едно ЧЗ 175 до къто му го откраднаха, без да изпитва такива страхове като тебе, това беше някъде към 1982-83 г., но в крайна сметка сам решаваш дали ще караш от ново или не ! Иначе братчеда е жив и здрав, нека и така да бъде, но всеки решава сам за себе си, нали ????? Иначе познавам няколко човека които слязоха от балканчетата след първото си падане....... :cheers: 
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не можеш да го обясниш теоритически.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7744
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #4 -: май 14, 2017, 10:22:07 pm »
Падалите се делят основно на два типа - такива които стават и се качват отново на мотора и такива, които никога повече не го правят.
Имам въпрос. Ако се блъснеш някъде с кола, ще се откажеш ли от шофирането? Ако паднеш по стълбите, ще спреш ли да ги ползваш? Ако се задавиш с вода или храна, ще спреш ли да се храниш?

Не казвам, че трябва непременно да се качиш отново на мотор, но пък мисля, че човек трябва да се изправя срещу страховете си.

П.П. На Тенево беше б@си жегата.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Мартин Чолаков

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 33
  • Кара: Yamaha FZR 600 3HE 1991 ; Honda CBR1000RR 2007
« Отговор #5 -: май 15, 2017, 10:25:16 am »
Колега при тези съмнения и щом те е страх по-добре не карай, особено нещо по-голямо от скутер.
Аз лично нямам страх(лоша работа) но карам с главния си мозък :) и всичко е точно.
Жена ми пада с нейния мотор няколко пъти(от място) и сега я е страх и се чуди дали да се качи пак.
Всеки сам избира и решава за себе си, но когато имаш страх или го преборваш или той теб.

Неактивен yamaha1100cc

• Hero Member
  • Публикации: 652
  • Кара: Lifan LF 150-9J 1.РЕГ:17.07.2014 Сега с Двигател Zongshen 167FMM 229сс 17 коня
« Отговор #6 -: май 15, 2017, 10:39:43 am »
Тая тема ми се струва,че е един голям бъзик.

Неактивен AMATAMA

• Full Member
  • Публикации: 81
« Отговор #7 -: май 15, 2017, 08:19:33 pm »
менингита не те ли убие нищо ти няма възстановяваш се на 100 %,може да звучи малко hard но е самата истина !  :beer:

Неактивен kristian9107

• Jr. Member
  • **
« Отговор #8 -: май 16, 2017, 02:01:28 pm »
супер готино отношение  :beer:

Неактивен kristian9107

• Jr. Member
  • **
« Отговор #9 -: май 16, 2017, 02:04:07 pm »
Падалите се делят основно на два типа - такива които стават и се качват отново на мотора и такива, които никога повече не го правят.
Имам въпрос. Ако се блъснеш някъде с кола, ще се откажеш ли от шофирането? Ако паднеш по стълбите, ще спреш ли да ги ползваш? Ако се задавиш с вода или храна, ще спреш ли да се храниш?

Не казвам, че трябва непременно да се качиш отново на мотор, но пък мисля, че човек трябва да се изправя срещу страховете си.

П.П. На Тенево беше б@си жегата.
Потвърждавам за жегата, ама се изкефих на макс и не усещах жега. По тия мотосъбори няма как човек да остане безразличен към мотоциклетите. Страхотно си изкарах!!

Неактивен yamaha1100cc

• Hero Member
  • Публикации: 652
  • Кара: Lifan LF 150-9J 1.РЕГ:17.07.2014 Сега с Двигател Zongshen 167FMM 229сс 17 коня
« Отговор #10 -: май 16, 2017, 02:13:20 pm »
супер готино отношение  :beer:
Недей писа тука а отиди на психолог да ти реши проблема.

Неактивен kristian9107

• Jr. Member
  • **
« Отговор #11 -: май 16, 2017, 02:44:02 pm »
менингита не те ли убие нищо ти няма възстановяваш се на 100 %,може да звучи малко hard но е самата истина !  :beer:
сравнително леко го изкарах

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2597
« Отговор #12 -: май 19, 2017, 07:17:15 pm »
Един мотопед за начало?

Неактивен kristian9107

• Jr. Member
  • **
« Отговор #13 -: май 24, 2017, 11:17:14 am »
Един мотопед за начало?
даже за мотопед се съмнявам, че именно от такъв паднах  :-X  :-\

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 552
  • Кара: TDM900
« Отговор #14 -: май 24, 2017, 11:46:22 am »
от скутери падането повече боли..  :D

Неактивен Samcro

• Full Member
  • Публикации: 67
« Отговор #15 -: ноември 07, 2017, 07:39:49 pm »
Вземи си триколка   :beer:

Неактивен kinggod

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 5
« Отговор #16 -: август 27, 2018, 01:25:10 pm »
Щом те е страх имаш два варианта:
1. преодоляваш страха
2. приключваш с моторите

Надявам се да откриеш за себе си най-добрия начин за справяне!
Сееш мисъл - жънеш действие; сееш действие - жънеш навик; сееш навик - жънеш характер; сееш характер - жънеш съдба. https://autopro.bg/

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7744
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #17 -: август 28, 2018, 11:55:25 pm »
Бая стара тема си намерил за възкресяване ;D
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.