Автор Тема: Съединител Сузуки др 650  (Прочетена 634 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 1877
Re: Съединител Сузуки др 650
« Отговор #20 -: септември 11, 2017, 10:34:44 pm »
Добре, де! Натегни за проба жилото и виж дали ще отдели нормално.
Ясно, че няма да караш с пренатегнато жило, но поне ще елиминира проблем в съединителя.

Неактивен mitakasan

• Sr. Member
  • Публикации: 112
  • eto tova e kon4eto mi....
« Отговор #21 -: септември 11, 2017, 10:56:32 pm »
ок братле утре вечер като се върна от работа ще пробвам и ще ти кажа какъв е ефекта  :bravisimost:
Понякога взимам такива решения и правя такива неща че чувам как...бръмбарите в главата ми стават прави и ме аплодират...

Неактивен apollo11

• Sr. Member
  • Публикации: 219
  • Кара: TDM900
« Отговор #22 -: септември 12, 2017, 05:10:49 am »
Като сменях съединителя на стария, уж по менуала, а подтоянно трака касетата..звъннах на един авер..
-има белези, спазвсш ли ги
Да..пак хлопа
-ок, идвсм да видя..
Оказа се,че въпреки че виждам белезите и знам, пак не ги намистам правилно дисковете спрямо тях (щото все бързам,припрян съм по природа)
Та, огледай пак монтажа, нещо дребно е, дали си наредил дисковете грешно, дали рамото си зацепил под друг ъгъл(залагам на това), дали пружините не са с правилната дължина..

Неактивен spongi

• Hero Member
  • Публикации: 293
  • Кара: стари мотори....
« Отговор #23 -: септември 12, 2017, 08:36:23 am »
Добре де но до преди да сменя дисковете как съм карал..... въпросът ми е може би глупав но просто искам да разбера и да го направя тоя съединител мамка.Отворен съм към всякакви мнение и съвети.....например колко трябва да е дълга бронята моята беше закъсана преди 3г. и ми я поправиха в Княжево но съм нямал проблеми след това.
Добре де, защо не отвиеш малко обтегача на жилото който ти е горе пред ръкохватката и малко да се натегне ? По принцип при ръкохватката на съединителя и по-точно жилото, трябва да има свободен ход между 3 и 5 мм. , при тебе така ли е ?
До Spongi а и мотора увлича със стиснат съединител.... а не буксува  :-\
Да бе, прав си, съединителя буксува при пусната ръчка, а когато си я стиснал и мотора иска да тръгне е увличане, но и едното и другото се появяват когато жилото на съединителят не е обтегнато както трябва и е прекалено натегнато или прекалено отпуснато, а при твоя случай както го обясняваш излиза, че е повече отруснато отколкото трябва.  Колкото до дисковете и това, че не си ги наредил както трябва е изключено, иначе няма да можеш да затвориш касетата - погледни схемата и ще разбереи за какво говоря.
« Последна редакция: септември 12, 2017, 08:46:17 am от spongi »
Карай ново, хвали старо !

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 6655
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #24 -: септември 12, 2017, 09:00:42 am »
Да не си сложил някой диск в повече :-\
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Veselin_YZE 750

• Sr. Member
  • Публикации: 167
« Отговор #25 -: септември 12, 2017, 12:41:11 pm »
Пускаш мотора да легне за да не източваш маслото , и сваляш капака на съединителя. Развиваш пружините и махаш всички дискове. Остават вътрешната и външната касети на съединителя. Вътрешната е зацепена към първичният вал на скоростите , а външната лагерува върху първичния вал на скоростите. При нулева скорост , вътрешната касета трябва да се върти свободно и лесно заедно с вала на скоростите. А ако завъртиш коляновия вал , то външната касета трябва да се завърти без да завърта и вътрешната. Тоест , трябва да има свободно движение на двете касети една спрямо друга.  Но най-вероятно има проблем с аксиалният луфт на външната касета и няма свободно движение между двете касети. Затова първо провери дали всичко е наред в тази част , и след това мисли за жила , дискове , ....