Автор Тема: Yamaha R1 2006 въпрос  (Прочетена 616 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nikknot

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 17
  • Кара: Yamaha YZF-R1 2004
Yamaha R1 2006 въпрос
« -: юни 02, 2017, 08:39:53 am »
След като вече сме с книжка и с екипировка идва момента за намиране и на първият мотор.Както се казва в заглавието на темата става въпрос за модела R1 на Yamaha.Ходих да оглеждам въпросния модел и на външен вид беше "приказен".Без каквито и да е забележки направо на кукла.Двигателът звъчеше отлично,макар и студен моторът запали с докосването на стартера.Но има едно нещо което ми направи много силно впечатление още с пристигането при мотора и ме притесни доста.На мястото кадето цилиндровата глава е свързана с двигателят част от гарнитурата липсваше и имаше "празнина" от порядъка на 0.5-1 мм.Болтовете с който се свързваше главата към двигателя по главините нямаха следи от отвиване или износване  НО НЯКАК СИ все едно не бяха от там.Двигателят и главата бяха чисто черни,а тези болтове бяха бели и дори не бяха никелирани или защитени по някакав начин.Мястото кадето лягаше главата на болтовете беше като "препилвана" за да може да се завият до край и се виждаше директно метала без след от боядисване там.Просто не изглеждаше те да са от там.Ако има собственици на въпросния модел много бих се радвал на 1 снимка от въпроснато място за да мога да преценя собственикът ли ме лъже в очите или проста така го е измислил японецо.Ако има и други запознати по темата моля да дадат мнение,много бих се радвал :) Може и да ви се струва "тъп" поста но все пак става на въпрос за 1 мотор при мен и не ми се иска да изгърмя с 8000 лева за нещо в което после да си троша главата от яд :) :)
Everybody dies but not everybody lives

<3 R1

Неактивен opsi4

• Sr. Member
  • Публикации: 109
  • Кара: Yamaha FZ6 S2 '08
Re: Yamaha R1 2006 въпрос
« Отговор #1 -: юни 02, 2017, 03:15:48 pm »
Може и да ви се струва "тъп" поста но все пак става на въпрос за 1 мотор при мен и не ми се иска да изгърмя с 8000 лева за нещо в което после да си троша главата от яд :) :)

Първи мотор Р1-ца, отивам за пуканките  :D :D

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 6763
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #2 -: юни 02, 2017, 06:52:40 pm »
Ахъм. Ще стане смях ^-^
Сега като се почне с "Ти луд ли си" и се стигне до "Той може и бавно да го кара" ^-^ ^-^ ^-^

Вземи си и бира :cheers:
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2736
« Отговор #3 -: юни 02, 2017, 09:34:07 pm »
Не  е тъп поста ти!
Това което си го забелязал, ако е  вярно значи е сваляна главата и е монтирана много непрофесионално.

Неактивен Митака1

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 44
  • Кара: CBR F4
« Отговор #4 -: юни 02, 2017, 10:06:49 pm »
Ахъм. Ще стане смях ^-^
Сега като се почне с "Ти луд ли си" и се стигне до "Той може и бавно да го кара" ^-^ ^-^ ^-^

След такива изказвания ,обикновено накрая си пишете само вие....като нямате градивно мнение по въпроса,що не си мълчите. :-X

Неактивен nikknot

• Jr. Member
  • **
« Отговор #5 -: юни 03, 2017, 08:47:25 am »
Благодаря за мнението Panco77.За другите - някаде да е написано че това ще е първия мотор на който се качвам.Става на въпрос за 1 личен мотор.3 години се търкалях с SV650 и година и половина с 750 KATANA без премеждия и мисля че с малко повече респект кам Yamaha-та и с нея ще сам ОК.Стига сте с тоя хейт към "новия" с р1-цата и дайте малко помощ ако сте хора и братя по душа мотористи

<3 R1

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #6 -: юни 04, 2017, 09:56:53 pm »
Значи, първо да караш 5 години без книжка, не го приемам за нормално, че чак да се имаме и за братя по душа. Това поведение го считам меко казано за неадекватно. Половин ден магистрала Тракия беше затворена заради един, дето на 16 години карал без книжка и убил 10 човека и ранил още 7. Ти може и да не си такъв, но пък си карал 5 години без книжка.

Ахъм. Ще стане смях ^-^

След такива изказвания ,обикновено накрая си пишете само вие....като нямате градивно мнение по въпроса,що не си мълчите. :-X

По-добре да си пишем само ние, отколкото да даваме повод на подобни елементи да си мислят, че правят нещо похвално. Затова не си и мълчим. А пък ти ако имаш градивно мнение по въпроса, защо не го сподели?

П.П. Аз не бих взел този мотор, колкото и добре да изглежда и работи, точно поради факта, че ми е направил неприятно впечатление. Тези мотори, като се изключат малцината, дето са ги карали без книжка яваш - яваш, обикновено се карат на макс от хора с опит. Поради тази причина може да се приеме, че двигателят на този мотор не случайно е станал обект на ремонт. Дори и да не е, можеш да си позволиш лукса и да не го вземеш, защото мотори има много и все ще намериш твоя.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен opsi4

• Sr. Member
« Отговор #7 -: юни 05, 2017, 01:56:39 pm »
Значи, първо да караш 5 години без книжка, не го приемам за нормално, че чак да се имаме и за братя по душа. Това поведение го считам меко казано за неадекватно. Половин ден магистрала Тракия беше затворена заради един, дето на 16 години карал без книжка и убил 10 човека и ранил още 7. Ти може и да не си такъв, но пък си карал 5 години без книжка.

Ахъм. Ще стане смях ^-^

По-добре да си пишем само ние, отколкото да даваме повод на подобни елементи да си мислят, че правят нещо похвално. Затова не си и мълчим. А пък ти ако имаш градивно мнение по въпроса, защо не го сподели?

П.П. Аз не бих взел този мотор, колкото и добре да изглежда и работи, точно поради факта, че ми е направил неприятно впечатление. Тези мотори, като се изключат малцината, дето са ги карали без книжка яваш - яваш, обикновено се карат на макс от хора с опит. Поради тази причина може да се приеме, че двигателят на този мотор не случайно е станал обект на ремонт. Дори и да не е, можеш да си позволиш лукса и да не го вземеш, защото мотори има много и все ще намериш твоя.

+1 за горния коментар!

по темата:
Щом на човек, който си няма хал хабер от мотори, нещо му се набие на очи, обикновено нещата не са розови..
Незнам, защо не направиш една снимка на проблемния детайл, за да не си правим само хлад на устата.
И също се надявам да караш винаги с екипировка. Не разбирам защо постоянно виждам бОтки с пистарки по татус и джапанки :director:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3489
  • "RBT Custom motors" Jsc
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW R nine T"
« Отговор #8 -: юни 05, 2017, 03:42:36 pm »
....... чисто според мен , на мотора си му няма нищо , ама на човек дето хал на хабер си няма му се струват малоумщини некви , нямало гарнитура....... нищо лично , ама се огледай за читав и доказан човек на който може да се има доверие и който ще ти поддържа въпросния мотор в района в който си ( незнам от къде си )  , плати си му такса за оглед и не се занимавай - това спестява много нерви , главоболия и пари в последствие .........

Ама ЧУкча писател , па и за ко да са набутва да му плаща на оня за да му огледа мотора.................и после става една драма..........

Пример , онзи ден изписах едно GSX-R 750 W 1994 .............. харесал го по фейсбук грабнал се от Кърджали - отишъл до Варна  купил го и ........ 15 км и край умрял , по мотора имаше такива творения че и най-смелия Квартален Мазе-Тунинг майстор можеше да завиди ( дори Акумулатора се държеше със Кабелни Стяжки ) , сега с още едни 1700лв разходи , този мотоциклет е поне Технически Изправен до колкото позволяваше хардуера които успяхме да подменим по мотора
Мотогаражът: CB500Four K0'71 GR650XD'82 DUCATI Track bike project '02 F800S'08 TRX850'16

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #9 -: юни 05, 2017, 08:58:50 pm »
Човекът не си губи времето с професионалисти, ами пуска тема във всеки мотофорум, който срещне в нета.

Неактивен Митака1

• Jr. Member
  • **
« Отговор #10 -: юни 05, 2017, 10:13:24 pm »
....верно-в БГмама щеше да е по-добре.Поне по-малко щяха да го хранят.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #11 -: юни 05, 2017, 10:58:56 pm »
Гледай сега. Пуска тема да обяснява как се бил притеснил от визията на някакъв двигател, а не показва снимки. Тук не е БГ Мама, ама не е и форум на екстрасенси. Коко му дава разумно предложение. Колегата обаче не ще да дава пари за професионална услуга, ами разпитва наляво и надясно, надявайки се някой да му каже това, което иска да чуе. Само че по този начин с еднакъв успех може да извади късмет при покупката, но може и да сбърка.
Това за конкретния мотор.

За останалото... Едва ли е някой на повече от 24 години. Ама и по-голям да е, все тая. Бил карал без книжка 4.5 години големи мотори. Колко да ги е карал, при положение, че не са били негови? Това, че се е научил да ги управлява някак си, не значи, че може да ги кара. Ама дори и да е някакъв талант и факир на мотоездата, пак общото мнение е, че баш Р единицата едва ли е най-добрият вариант за наистина първи собствен мотор. Освен това не посочи и от коя година е моторът, ама и от по-старите да е, пак си е голяма мощност на не много килограми. За по-новите модели пък съвсем стават по-сложни нещата за човек, който няма достатъчно опит на пътя.

Та може и да изглежда като хранене, ама ги пишем тези работи, щото много народ се пречука заради едната гъзария.

А пък темата е класика из мотофорумите заради начина, по който беше представена, та това предизвика и първите закачки.

А пък ти ако все пак можеш да дадеш съвет, го дай. Едва ли му трябва PR агент.

Неактивен Митака1

• Jr. Member
  • **
« Отговор #12 -: юни 06, 2017, 12:23:17 pm »
Аз съвет не мога да му дам, понеже не карам такъв мотор.Човека помоли за снимка на ДВГ-то.Ти добре каза после,че не е казал годината​,но полемиката преди това беше излишна.Със здраве.

Неактивен Lucifer 1

• Full Member
  • Публикации: 59
  • Кара: Suzuki TLS -2000г
« Отговор #13 -: юни 06, 2017, 02:24:49 pm »
Годината я има в заглавието на темата,именно 2006.

Неактивен nikknot

• Jr. Member
  • **
« Отговор #14 -: юни 12, 2017, 06:47:50 pm »
Такаааа въпросната Yamaha се оказа с отваран двигарел за какво и кога не сам питал не ме е и интересуваше вече след като продавача ме излъга си тръгнах и не съм се връщал.Как разбрах,приятел с същия модел ми показа неговия,обясних му за този и каза да бягам от него.Темата се изчерпа мисля.От днес вече съм собственик на модела 2004 :)

<3 R1

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #15 -: юни 12, 2017, 10:39:23 pm »
Честито!

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2736
« Отговор #16 -: юни 13, 2017, 09:19:53 am »
Честита, със здраве да я яздиш!

п.п. добър избор е!

Неактивен opsi4

• Sr. Member
« Отговор #17 -: юни 13, 2017, 02:29:07 pm »
Честито и безаварийно!! :)

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3489
  • "RBT Custom motors" Jsc
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW R nine T"
« Отговор #18 -: юни 13, 2017, 02:43:18 pm »
 :-\ :-\ ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Мотогаражът: CB500Four K0'71 GR650XD'82 DUCATI Track bike project '02 F800S'08 TRX850'16