Автор Тема: Какво открих в България или за феновете на ретро мотоциклетите  (Прочетена 1222 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 6742
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Докато се мотах по морето това лято, попаднах на импровизиран музей на ретро мотоциклети. Човекът, който е спретнал музея, май няма проблем и да продава. Поне така разбрах, понеже имаше проблем с комуникацията.

Ето и малко снимки: ЦЪК
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен gufi

• Hero Member
  • Публикации: 804
  • Кара: ZX12R и Юпитер 5 с кош
Той пише в другия форум. Наистина има доста интересна колекция.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
В другия форум отдавна не влизам благодарение на онова модераторче Чефо с огромното его.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 278
  • Кара: TDM900
В другия форум отдавна не влизам благодарение на онова модераторче Чефо с огромното его.
Чефо мълчи повече от месец...а и кво ти пука за него

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
Не ми пука грам. Сложил ми е бан или нещо такова.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 278
  • Кара: TDM900
Божкееее..бръкнал си му надълбоко в тъмното...  :bravisimost:

Неактивен MX13

• инж. Мартин Тошков Василев
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 2689
  • работя в ZM-PerfOrmance Варна
    • www.motoforum-bg.com
  • Кара: yz250/RGV250/GSXR1100 '88/GSXR1100 '92/ GSXR711Turbo /TL1000R /RS250 /RD250 /ES175-2 /ES250
Къде е този музей?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
Сигурно.

А иначе сред експонатите в импровизирания музей има някои добре изглеждащи Индианци. Чак не вярвах, че у нас има запазени такива машини.

Къде е този музей?

В Св. Влас.

Неактивен MX13

• инж. Мартин Тошков Василев
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 2689
  • работя в ZM-PerfOrmance Варна
    • www.motoforum-bg.com
  • Кара: yz250/RGV250/GSXR1100 '88/GSXR1100 '92/ GSXR711Turbo /TL1000R /RS250 /RD250 /ES175-2 /ES250

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2735
Читави снимки... читав музей... ако ми остане време за море т.г. и е близо до Св.Влас и аз ще ида... на един прятел мотора му отиде там... доколкото знам... за FN 500  от 1928 г. става дума...  иначе как става с входа? Питаш и влизаш? Плащаш си билетче и влизаш? Или...??? Да не би да трябва да чакаш на някой да му дойде кефа, че да те пусне?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
Ми не. Ние се натъкнахме първо на моторетката на улицата. Взехме да я оглеждаме и от близкото заведение се появи един сервитьор. Онзи се заприказва с нас и ни обясни за сбирката. Музеят е на практика едно неголямо помещение в съседна сграда, а уредникът му явно си живееше в същата сграда. Сервитьорът го извика, онзи отключи помещението и ние налазихме да разглеждаме антиките. На излизане му дадохме по 3 лв, щото толкова бяха обявили за вход, и си тръгнахме. Уредникът не говореше много, а на мен ми се стори, че просто има някакъв проблем с говора. Но може и да бъркам.
"Музеят" не е нещо особено, но пък има интересни неща и ако някой се спазари, е възможно да се сдобие с някоя антика, която пак да пусне в движение. Мястото се намира на главната улица в старата част на града, като се тръгне от пощата в посока, обратна на тази за Слънев бряг. Пада се на едно импровизирано площадче. Предполагам, че в сезона онази моторетка, заради която и ние се спряхме, ще е постоянно изложена навън. Поне денем, де.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2735
Ясно, то това си е някаква колекция която си я е направил някой...

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
А пък днес в Кричим видяхме няколко ретро моторетки, сред които доста добре изглеждащи Аво и една уникално реставрирана Ява. Само че повечето от возещите се бяха с някакви никакви каски, а пък двама си бяха директно с военни.

Неактивен spongi

• Hero Member
  • Публикации: 336
  • Кара: стари мотори....
Може да са били участниците в ретро-рали "Родопи", вчера стартираха от Пловдив, а днес финишираха на площада пред ДНА :beer:
Карай ново, хвали старо !

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
Ми не. Ние се натъкнахме първо на моторетката на улицата. Взехме да я оглеждаме и от близкото заведение се появи един сервитьор. Онзи се заприказва с нас и ни обясни за сбирката. Музеят е на практика едно неголямо помещение в съседна сграда, а уредникът му явно си живееше в същата сграда. Сервитьорът го извика, онзи отключи помещението и ние налазихме да разглеждаме антиките. На излизане му дадохме по 3 лв, щото толкова бяха обявили за вход, и си тръгнахме. Уредникът не говореше много, а на мен ми се стори, че просто има някакъв проблем с говора. Но може и да бъркам.
"Музеят" не е нещо особено, но пък има интересни неща и ако някой се спазари, е възможно да се сдобие с някоя антика, която пак да пусне в движение. Мястото се намира на главната улица в старата част на града, като се тръгне от пощата в посока, обратна на тази за Слънев бряг. Пада се на едно импровизирано площадче. Предполагам, че в сезона онази моторетка, заради която и ние се спряхме, ще е постоянно изложена навън. Поне денем, де.
Тва да наречеш Влас град е все едно да объркаш София с Париж :)(мисълта в никакъв случай да не се споделя с "гражданите" на Влас) ;DИнтересна сбирка, трябва да отскоча някой ден да разгледам и аз. :bravisimost:
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
Не съм го нарекъл аз град ;) Между другото, вече си имат и болница. Кое село има болница?

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1118
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
Те отдавна имат, предвид огромното строителство дето кипи там последните 20 години някой ден и столица(морска)може да стане......ама си остават селяндури.
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен spongi

• Hero Member
Може да са били участниците в ретро-рали "Родопи", вчера стартираха от Пловдив, а днес финишираха на площада пред ДНА :beer:
Ето и някоя друга снимка, но само на моторите...

Неактивен spongi

• Hero Member
Ето и останалите :