Автор Тема: неделно трипче из РОДОПИТЕ 27.08.2017  (Прочетена 676 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Asen Petrov

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 10
  • Кара: kawasaki zxr9
неделно трипче из РОДОПИТЕ 27.08.2017
« -: август 23, 2017, 09:03:29 pm »
TRIP – РОДОПИТЕ,малко съм подранил с анонса,ноо, ХОРАА,много ми се КАРА ,а летните дни са на привършване и не трябва да ги пропиляваме с някви басеинчета и т.н. Тръгваме в неделя 27.08.2017 (предполагм ,че в неделя не се работи) 9часа(събираме се 8,30,защото доста път ни чака) от OMV Самоковско шосе , после САМОКОВ,ВАРВАРА,ВЕЛИНГРАД,ЦИГОВ ЧАРК,ДОСПАТ,ДЕВИН,СМОЛЯН,АСЕНОВГРАД,СОФИЯ. Трасето е много живописно,ще минем покрай 4 язовира и няколко дефилета,всеки е добре дошъл ,темпото е като последното „издание” на нюбитата от миналата неделя (поносимо-умерено)
да бъдем разумни,въпреки ,че е трудно

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7231
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: неделно трипче из РОДОПИТЕ 27.08.2017
« Отговор #1 -: август 24, 2017, 07:08:41 pm »
Ще се върнете по тъмно, струва ми се.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Asen Petrov

• Jr. Member
  • **
« Отговор #2 -: август 24, 2017, 08:30:16 pm »
Ще се върнете по тъмно, струва ми се.

по прости сметки –тръгване в 9часа , прибиране 20часа(още е светло) ,значи разполагаме с 11часа    .  5-6 почивки по 10мин   (1час ),  една почивка за обяд (1час и половина ), остават 8часа и половина за каране, маршрута е 500 км    значи средната скорост ще ни е 62км в час  мисля ,че е постижима скорост,  а и Чичо Google също дава 8,5 часа  при поддържане на максималната РАЗРЕШЕНА скорост, а ние не сме чак толкова стриктни ,и на места превишаваме позволената скорост ,,,   така че мисля ,че ще се позабавляваме :beer: :cheers:

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 438
  • Кара: TDM900
« Отговор #3 -: август 24, 2017, 09:06:58 pm »
2 илин3 мотора ще се справите..при повече за тошкова км в тскъв насечен маршрут няма да е забавно, особено с баближаване н края на светлата част на денонощието..
Иначе юаршрутс е ок, но тръгнете към 8.00

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #4 -: август 24, 2017, 09:36:07 pm »
Почивките винаги се проточват.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Мартин Чолаков

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 33
  • Кара: Yamaha FZR 600 3HE 1991 ; Honda CBR1000RR 2007
« Отговор #5 -: август 25, 2017, 08:36:50 am »
Почивките никога не са по 10 мин :D Иначе маршрутат е супер, иска ми се и аз да се включа ама няма как  :'(
Приятно изкарване и безаварийно  ;)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #6 -: август 25, 2017, 01:15:59 pm »
И аз ще бръмча из Родопите, ама с колата  :'(

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2402
« Отговор #7 -: август 25, 2017, 02:49:04 pm »
Маршрутът е прекрасен и бих се включил с голямо удоволствие, но за един ден е утрепия! Родопите са хубава дестинация, но само каране няма никакъв смисъл. Пътят е хубав, но не чак толкова панорамен. Докато стигнете в Смолян ще сте каталясали, а до Пловдив си е още час и кусур. Тепърва неделя привечер да се юркате по магистралата за София не само че е неразумно, ами и доста опасно. На всичкото отгоре ще сте изморени, а курортистите ще направят огромно задръстване.

Ако сте навити, може да се направи едно много хубаво пътуване с преспиване. Мога да уредя евтина нощувка с чудесна механа и място за моторите. Правили сме го доста пъти и е перфектно. До Смолян има много неща, които могат да се видят и разгледат.
Така пътуването добива смисъл, а не само безцелно навити километри.
Отделно в Смолян има много интересни неща - планетариума и новата църква.
Надолу към Пловдив е Бачковския манастир, а току до него са култовите ресторанти с най-вкусните джамурки.

Ако има мераклии, може да се направи 16-17.09 или 23-24.09. Времето ще е идеално за целта - нито топло, нито студено.
Има много хубава възможност с лека промяна на маршрута софийската група да мине през Якоруда, а тукашната да ги чака там. Ще ви заведем на едно място, където лично ще си уловите пъстърва и ще я приготвят пред вас. Мястото е сред абсолютна пустош...

Обмислете предложението ми, гарантирано ще хареса и на най-придирчивия!!!
« Последна редакция: август 25, 2017, 02:52:18 pm от Гошко »

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #8 -: август 25, 2017, 03:49:24 pm »
Преди години имаше едно начинание "Айрън бутс", ако не бъркам. Най-коравите копелета се вдигаха от София сутринта, газ към Варна, от там Бургас и обратно в София. За един ден. Буквално гъз път да види. Вашето е нещо подобно, само че на половината път, но пък с по-бавна средна скорост, та като време почти същото.

Неактивен Asen Petrov

• Jr. Member
  • **
« Отговор #9 -: август 26, 2017, 08:56:20 pm »
Относно песимистичните коментари”мисията невъзможна за 1ден” на  някои колеги за TRIP-РОДОПИТЕ,искам да ви кажа, че се притесних малко ,да не „подведа”колегите , и тъй като днес бях свободен,реших да го мина днес този маршрут и да се убедя лично .тръгнах от OMV самоковско  в 8часа тъй като колегата  @Ivan Mihaylov ми предрече ,че ще ми се наложи да нощувам някъде покрай Доспат,  9,40 бях на ВАРВАРА ,после,Ракитово,Цигов Чарк Доспат, Девин,и  12часа спрях да обядвам на Широка Лъка,14часа на Асеновград и ТЪй кото се чувствувах „като пребит и без душа”по думите на @Ivan Mihaylov  ,да удължа малко маршрута ,и скокнах до Карлово и от там подбалкана и благополучно 17часа бях в София, и си се чувствувам много добре  ха ха,и не съм умрял.Относно пътя единствено след Гуцел до Долна Баня е не добър ,но това са 10-15км ,иначе Варвара-Ракитово-перфектно,Ракитово-Доспат –уникално трасе,Доспат-Пампорово-добро,Пампорово-Асеновград –МЕГА ЯКО,така че ще ви чакам утре 8,30 на OMV самоковско шосе

Неактивен apollo11

• Hero Member
« Отговор #10 -: август 27, 2017, 04:51:58 pm »
Колега, без лошо, но темп на самотен ездач о на цяла група е коренно различно..
Отделно уикендите са мега натоварени откъм трафик,та маршрута който описа, при каране в група ще се удължи с още поне 3 часа.. катоо единия е само за да винвЕмат поръчкитени да сервирст на всеки  ;)
П.с.
За групово каране е хубаво и към Ловешкия край..

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #11 -: август 27, 2017, 06:05:09 pm »
Ааааа, нье! Само не към Ловеч. От там идвам...
Троян - ужасни пътища.
Севлиево - Ловеч - още по-гаден.
Виж, към Велико Търново "магистралата" е супер.
Ловеч - Свищов бива. Ловеч - Плевен не съм минавал.

Евала на колегата за хъса и мерака!!!
Преди 20 години щях да отменя всичко и да тръгна.

Неактивен apollo11

• Hero Member
« Отговор #12 -: август 27, 2017, 09:03:42 pm »
Покрай Угърчин е бонбон! И аз от Ловеч се връщам..

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #13 -: август 27, 2017, 09:30:50 pm »
Днес спрях преди Ловеч на един баир, заради едно врабче, замотало се между колелата. Един колега намали, помисли че сме аварирали. Махнах му, че няма проблем.

Неактивен Asen Petrov

• Jr. Member
  • **
« Отговор #14 -: август 28, 2017, 09:54:11 pm »
здравейте,малко закъснях със снимките ,но все пак са доказателство, че си покарахме добре и всички са щастливи п.с тръгнахме в 9,00 и се прибрахме в 20,00 като при това удължихме оше мапко трипчето  Very Happy  като при това бяхме 23 мотора от който 2 момичета и две пасажерки Very Happy