Автор Тема: BMW F800 S/ST/R/GS  (Прочетена 15212 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3814
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
Re: BMW F800 S/ST/R/GS
« Отговор #60 -: август 16, 2019, 02:23:23 pm »
Здравейте,
от скоро съм F800ST wannabe :D. Не знам защо но нещо ме грабна в този мотор и съм се насочил точно към тази версия. S-ката също не е лош (все пак отдолу е почти същия) но ми е някак незавършен от към предница. Та на въпросите. Първо, много благодаря на Коко за изчерпателните описания по обслужването, както и хитринките, които е описал, като различен модел масло за предницата и оригиналния маслен филтър VS съвместимия. Искам да питам, при избора на машина, за какво да гледам? Като гледам цените, ще да е нещо около 2008  :-\. Надявам се за следващия сезон да съм намерил подходящ и да съм го обслужил и подготвил :)
БМВ се проверява преди да се ходи да се гледа , първа регистрация е препоръчително да е след 2008 , за да е с новия БОРД (08.2007) , версия със АБС и без АБС - относително , аз лично харесвам АБС-а на S1000RR 2015+ , другите са недодялани някак си ( немоем бием контри )
 При огледа е добре да се закачи на диагностика и да се прочете и проверят няколко точки по които може да се разбере дали е имало последващи манипулации преди продажбата .......

Лично аз те съветвам да го огледаш в Сервиз в КОЙТО имат понятие ЩО Е ТО - БМВ !
 Като цяло ако попаднеш на читав екземпляр - мнооого ще се радваш , перфектният вариант е да си намериш S версия с повдигнато кормило като на ST и да си добавиш най-голямата GIVI слюда която има за ST модела - по лек си със 6 кг , по мощен си със 5к.с. и имаш минимална разлика в предавателното число
Гаражът:
Ducati 748R Track bike '02 BMW F800SGT '08 BMW R1200R '09 Aprilia RSV1000 RP '02

Неактивен Pet

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 18
  • Кара: BMW F800R
« Отговор #61 -: август 18, 2019, 09:02:17 am »
Привет,да се похваля вчера се върнах от Ромъния,страхотно изживяване прохода Транфагарашан е наистина нещо забележително и си заслужава да се види.Много трафик много мотори от цяла Европа,абе уникално.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #62 -: септември 02, 2019, 07:45:53 am »
 Алооо Колегите БМВ-сти спрете ги тия БМВ-та малко и влезте във форума да понапишете нещо ..........

Аз да си разкажа наща нова констатация ( на колегата инж.Терзиев ака - Torq ) Горивото за тия 800-ки се оказва най-добро 95H .......... той вече превъртя играта със предполагаем пробег от почти 500км с един резервоар на неговото жълто пате ...........
 Аз смятам този уийкенд 6-7-8 да се поразходим пак групичката и да зареждам само Shell 95 V-power , другият БМВ-ист от групата също учуден потвърди , че моторът каточели сякаш май-май гори по малко с 95 и има по добър респонс.........

Ако е рекъл оня горе - аз скоро ще премина в клас R........... 1170cc (1200 engine) това само така тайничко
Гаражът:
Ducati 748R Track bike '02 BMW F800SGT '08 BMW R1200R '09 Aprilia RSV1000 RP '02

Неактивен Pet

• Jr. Member
  • **
« Отговор #63 -: септември 09, 2019, 09:25:49 am »
Това за 95 на ШЕЛ не само на БМВ се оказва благоприятен.Въпреки това аз слагам на ОМВ и пак съм доволен.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2577
« Отговор #64 -: септември 09, 2019, 03:32:17 pm »
Някой от вас пробвал ли е V-power racing 100?

С него постигам много нисък разход, но в сравнение със 100-октановия на Еко ми прави съвсем леко червеникаво отлагане по свещта. :

С Еко-вския бензин свещта е чиста и без никакви оцветявания.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #65 -: септември 09, 2019, 07:52:56 pm »
в Хасково проблема е че само ние си зареждаме Ви-Пауър 100 и познай със 15 тонна цистерна и Етанол 10% как изглеждат нещата , ако е читава ОБОРОТНА Бензиностанция съм съгласен , но в по малките градчета и селца само 95  ;)
Гаражът:

Неактивен Pet

• Jr. Member
  • **
« Отговор #66 -: септември 09, 2019, 10:14:59 pm »
И 95 да сложиш ако е хубав ще даде икономия,а па на мойто бмв на капачката си пише 95.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #67 -: октомври 07, 2019, 08:22:45 am »
 абе 95 е супер за нас Хасковлии и не само , приятел в Пловдив Франчайз Дилър ЕКО ........
 32 000 литра 95 - 14 дни
 32 000 литра 100 - 90 дни
............. познай какво става , опреснявам го постоянно , но той не се купува и няма как.............
Гаражът:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7688
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #68 -: октомври 07, 2019, 05:59:02 pm »
Има добавки. За нашите резервоари най-малката опаковка стига за две - три зареждания. Иначе и в София 100-те октана не са най-търсените.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #69 -: октомври 08, 2019, 07:29:05 pm »
Има добавки. За нашите резервоари най-малката опаковка стига за две - три зареждания. Иначе и в София 100-те октана не са най-търсените.

Предполагам че съм поне на 20 светлинни години напред със знанията и наличностите на добавки от това което ти мислиш че има на пазара.
 Това не променя факта от Цитираното мнение на човека който продава бензин
 за Правилната добавка - E10 FUEL FIGHTER се изисква специална регистрация за да се внася , и никой не се и опитва да ванся за сега.......

Стабилизаторите за гориво за зимното спане трябва да се дозират х2 поне + Заместителя на Олово х2 ........... и горе доло тогава вече може и да не ти разяде маркучите ( ти нямаш такива проблеми в резервоара , освен мембраните на крана , но има брутални случай последните години , все ме мързи да правя снимки като отварям , щото и смърди на умряло направо
Гаражът:

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 550
  • Кара: TDM900
« Отговор #70 -: октомври 08, 2019, 07:54:58 pm »
Абе, Коко...
И ти се кефя на знанията, и те псувам за правописа!..
Оправиш ли и двете, с кеф,ще пална да скокна до Хасково- ей го де е..
Сериозно, винаги се стресирам от хората с проблеми в правописа(може да са гениИ в областта си, НО..)
П.с.
Досега не съм имал ядове заради горивото ( слагам си обикновени добавки) - може би щото мотора не е седвл повече от месец без да се ползва

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #71 -: октомври 09, 2019, 06:54:18 am »
Абе, Коко...
И ти се кефя на знанията, и те псувам за правописа!..
Оправиш ли и двете, с кеф,ще пална да скокна до Хасково- ей го де е..
Сериозно, винаги се стресирам от хората с проблеми в правописа(може да са гениИ в областта си, НО..)
П.с.
Досега не съм имал ядове заради горивото ( слагам си обикновени добавки) - може би щото мотора не е седвл повече от месец без да се ползва

Правописа го спазвам - там където е нужно - включваш ли ?
 Официална Кореспонденция и други аналогични ............. относно МотоФОРУМ-ите ......... ми ко да ти кажа мисля че тука няма нито дрес код нито правописен речник ,............ тоест въпрос на желание е.
 Най-важното е , че това точно нито ме притеснява , нито ме впечатлява. Ти след като си избрал и приел за себе си лично , че Правописа е важен и то в форум за мотоциклети , то това не означава , че трябва и всеки друг да спазва/споделя това твое виждане по даденият за теб казус.(въпрос на личен избор - тоест ако го спазвам , ще си изгуби "Чат" духът на писанието......)

Дет се вика - Ай наздраве , че скоро стана зима  :violent: и ми прееба плановете ебаното временце
Гаражът:

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 550
  • Кара: TDM900
« Отговор #72 -: октомври 09, 2019, 06:18:15 pm »
Няма да продължавам темата, щото не е това идеята ;) :beer:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7688
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #73 -: октомври 09, 2019, 06:37:46 pm »
Ще се намеся по въпроса за правописа не за друго, ами за това, че и чужденци се опитват да се справят с и без това трудния ни език. Както и ние примерно се ровим в английски, американски, немски и каквито там се сетите форуми, за да научим нещо, което не знаем по даден проблем. Това ровене си е своего рода обучение в чуждия език и когато форумистите пишат без да спазват правилата на собствения си език, другите научават чуждия език погрешно. Естествено, че е по-важно какво казваш и не толкова как си го написал, ама все пак по-лесно се чете текст, който е написан правилно. Да не посочвам онзи пример, дето обесили човека, защото писарят сложил запетаята в присъдата на грешното място. И винаги съм смятал, че спазването на правописа е един вид уважение към всички, които четат написаното.

Горното го написах без никакви лоши чувства към когото и да било.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.