Автор Тема: Моторите чезет и ява отново на пазара с разнообразни модели  (Прочетена 40436 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2787
Модераторите...

Неактивен CEZET

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 34
  • Кара: CEZET-350-472.6
Модераторите...
аааааааааа те те карат зорлен с опрян пистолет тъй кажи ве селске то тва ней кат да доиш крави :fireinahole: :fireinahole:

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
  • Публикации: 474
  • Кара: BMW G 650 GS Sertao
https://www.youtube.com/watch?v=S8Ek7zLv9pA Ето тука едно филмче. Един руснак е карал 40 000 км новата Ява 350 модела 640 и споделя, какво е сменял и ремонтирал по нея за тези километри.
А ето и едно филмче на старият Ява Чз 350. Точно така изглеждаше на времето моят мотор, когато го изкарах от магазина някъде 1982 година.  ;)  https://www.youtube.com/watch?v=XjnHUpy-KkY

Неактивен Гошко

• Hero Member
Аз викам да си вземем по една. Да си припомним доброто старо време: цяла зима ремонтираш и псуваш, после през лятото един месец караш и... пак псуваш.

Неактивен CEZET

• Jr. Member
  • **
Аз викам да си вземем по една. Да си припомним доброто старо време: цяла зима ремонтираш и псуваш, после през лятото един месец караш и... пак псуваш.
нов мотор няма как за един месец да се повреди след една година по съм съгласен

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2875
Има, има... и то как...
специално за ЧЗ тата имаше една серия около 88ма беше, бяха им забравили някакъв отвор през който става мазането.... и познай....

Не че имам против машините и не че искам да имам нещо общо със споровете относно марката.
И не, че не се случва и сега на реномирани производители...

Неактивен Гошко

• Hero Member
Те новите имат 2 години гаранция...
За чезетата не знам.

Неактивен CEZET

• Jr. Member
  • **
ако не се кара на дълги пътища  издържат много нормално е при много километри навъртяни да има износени части и с колите е така зависи колко се кара аз мето чз  с нов двигател навъртях 50 000 километра и тогава чак му правих основен ремонт и то беше дребна работа смених сегменти зъбчатки скоростен лост съдинител но вече не става на 3 шлайфания е

Неактивен Гошко

• Hero Member
Градски, извинявай много, ама това е смешно в днешни дни.
По-лани ходихме да гледаме един корейски Хиусинг на 283 000км...
Още нямаше нужда от основен ремонт.

Стига бе, ремонт на 50к се е правело преди да съм се родил...

Искам да кажа, че за съвременен мотоциклет е нещо НОРМАЛНО да НЕ се наложи основен ремонт над 100 000км.
И също така се счита, че е НОРМАЛНО да изминеш 800 - 1 000км за денонощие без абсолютно никаква опасност за мотора...
Някои луди глави с железни задници го правят без да спират...

Даже има една ненормална пътешественичка с Лифанче...
« Последна редакция: ноември 12, 2017, 06:31:11 pm от Гошко »

Неактивен kokoVmaxa

• Fan of DUCATI but BMW User
  • Hero Member
  • Публикации: 4006
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: 1100BoxerCup & 1250HP
Още един малоумен пост и та почвам тъй, че ум ша ти зайде!
:violent: :violent:кой мен ли почваш ве звяра на форумите ще ви разплача родовете до 9-то коляно само ме ядосайте

да ми обясниш как ? ще стане ? Аз те ядосвам колкото искаш !
 И в тоя Ред на Мисли нали каза че си от ЧИРПАН !?
My Garage - K75 Cafe , R1100S Boxer Cup , R1200C "Bond" edition , R nine T , R1250GS Hp / DUCATI 748R Superbike / HONA CB500Four K1 '71

Неактивен Гошко

• Hero Member
Споко! Градският е наш човек.
Още е малко заблУден, ама ше го очовечим...
 :cheers:

Неактивен CEZET

• Jr. Member
  • **
Градски, извинявай много, ама това е смешно в днешни дни.
По-лани ходихме да гледаме един корейски Хиусинг на 283 000км...
Още нямаше нужда от основен ремонт.

Стига бе, ремонт на 50к се е правело преди да съм се родил...

Искам да кажа, че за съвременен мотоциклет е нещо НОРМАЛНО да НЕ се наложи основен ремонт над 100 000км.
И също така се счита, че е НОРМАЛНО да изминеш 800 - 1 000км за денонощие без абсолютно никаква опасност за мотора...
Някои луди глави с железни задници го правят без да спират...

Даже има една ненормална пътешественичка с Лифанче...
много са 100 000 км без никакъв ремонт те колите не издържат толкова на времето имах един пасат беше на 70 000 като го купих брат ми още го кара ама доста ремонти имаше аз му навъртях още 80 000 сега не знам на колко е няма ли подръжка нищо не става важен е двигателя

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 556
  • Кара: TDM900
Боже,колко глупости ръсиш!!!
12 годишна кола й навъртях 200000 км за 3 години..че о ренде!
Ако смяна свещи и реглаж клапани са ремонти,не си добре!
Виж,семериннги,валове,шлайф на цилиндри са неща които то смяташ за нормални за двигател,прозведен в 21век?!

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8219
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
много са 100 000 км без никакъв ремонт те колите не издържат толкова на времето имах един пасат беше на 70 000 като го купих брат ми още го кара ама доста ремонти имаше аз му навъртях още 80 000 сега не знам на колко е няма ли подръжка нищо не става важен е двигателя

Фиатът ми е на 300 000+ километра, които аз знам. Колко са го кръщавали преди това, нямам идея. Фордът ми е на 222 000+ км, които аз знам. И двете коли са без ремонти на двигателя. А пък моторът ми е заровил толкова ЧЗ-та, чет нямат. Пак без ремонти на двигателя.

Пасата нямаше нужда да го даваш като пример. Това не е кола. Правил съм водна помпа на това недоразумение. Е няма друго такова извращение. За Пасат двойка ми е приказката.

П.П. Човекът живее с някакви грешни представи, породени от трошките, които е имал лошия късмет да кара.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Гошко

• Hero Member
Селски, карам Дачия.
Вече кара 10-та година. Купих я 2008-ма.
Мина 100 000 отдавна.
Ремонти до този момент НЯМА!
Освен ако не смяташ за ремонт подмяната на крушка или чистачки...
Ся кво, да се гръмна ли?

Неактивен CEZET

• Jr. Member
  • **
е нали това ви пея иска се подръжка и пазене чезето го карах 15 години и още върви просто вече е трошка първите 5 години само сменях гуми масло и сипвах бензин не са лоши машините просто ние ги тормозим ако не го бях вдигал на една гума щеше да е оса още но вече не правя такива неща карам си както му е реда

Неактивен Гошко

• Hero Member
Ми и моят скоро ще направи 15. Само че е неразличим от нов... и новият му собственик ще го кара поне още толкова.

Неактивен yamaha1100cc

• Hero Member
  • Публикации: 692
  • Кара: Lifan LF 150-9J 1.РЕГ:17.07.2014 Сега с Двигател Zongshen 167FMM 229сс 17 коня
Гошко Хюсунга беше на 175к км.

Неактивен Гошко

• Hero Member
Моя грешка!
Ама пак са далеч от 50к.