Автор Тема: Моторите чезет и ява отново на пазара с разнообразни модели  (Прочетена 1255 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен CEZET

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 29
  • Кара: CEZET-350-472.6
жалко е да караш стара барака не е жалко да караш нова все едно да спиш с млада жена или бабичка същата работа хубавите мотори струват 50 000лв и то средна класа може да си харесваш мотора но надали всички ще ти го харесат или ще надживее новото чз

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1054
  • Кара: изтребител
глей сега,с тая ямаха,нема ка да се сбързиш с новите чезета.ще те разкинат направо.

видя ли пистовия модел 650 кубика,ще напрай да си говориш сам.
той 190 си ги прай от воле

и да си пенсионираш ямахата,не да се излагаш тука с нея

между другото колегата чезет,станахте двама дето карате само нови машини в тоя форум.което е добре,щото как върявт нещата,скоро време повечето участници  във форума ще подкарат чисто нови машини

Неактивен opsi4

• Sr. Member
  • Публикации: 103
  • Кара: Yamaha FZ6 S2 '08
жалко е да караш стара барака не е жалко да караш нова все едно да спиш с млада жена или бабичка същата работа хубавите мотори струват 50 000лв и то средна класа може да си харесваш мотора но надали всички ще ти го харесат или ще надживее новото чз

Китан направо го пускам моя още днес в мобиле, дано се навие някой на баратер....  за...Чз  ^-^ ^-^

Прав си CEZET много е жалко, че карам старата баба, но не всеки може да си позволи да притежава такова уникално инженерно постижение като Чз.
Иначе сравнението ти със "бабичка" и "млада жена" е малко като това бабата да е Джесика Алба примерно, а младата жена Катрин Вачева примерно, не мерси!!!  ^-^
Време е да излезеш от саксията, в която живееш и да ползваш чичко Гугъл - "хубавите мотори струват 50 000лв и то средна класа"  :o
Ето ти една оферта за доста под "среден клас мотор" http://www.edimotocenter.com/bg/node/2228   :imstupid:
Не е Чз, но все пак.. :D
CEZET пожелавам ти да си купиш Чз!!! НОВ! МЛАДА ЖЕНА!!  :beer:
« Последна редакция: октомври 12, 2017, 12:10:35 pm от opsi4 »

Неактивен spongi

• Hero Member
  • Публикации: 322
  • Кара: стари мотори....
Колега, стига си хвалил тези еднодневки.......какво като са нови, важно е качеството, а да кажеш, че една машина е качествена, трябва да са минали много-много хиляди километри, без дефекти в мотор, електрониката и ходовата част. Аз, opsi4 и доста от колегите във форума имаме такива машини които са се доказали във времето, а и още мога да мерят сили с днешните мотори от клас "направено в час по трудово". Не искам да те обидя или да те засегна по друг начин, но тези машини се караха преди 40 и повече години защото на пазара у нас нямаше други, дори си спомням, че в махалата идваше един сърбин с някаква "Ямаха" 400 турист, четиритактова, с два ауспуха и лети капли, а ние я гледахме като нещо извънземно и се радвахме като я изфорсира и коментирахме поне до края на деня.........но явно тези мотори ти напомнят нещо, сигурно мотора на дядо ти, но да казваш, че са върха на класа си, не си прав, нека един от прехвалените ти модели да оцелее 30 години и след това още да го караш и ще ти кажа, че са върха, но сега не мога.........
« Последна редакция: октомври 12, 2017, 05:01:59 pm от spongi »
Карай ново, хвали старо !

Неактивен CEZET

• Jr. Member
  • **

Китан направо го пускам моя още днес в мобиле, дано се навие някой на баратер....  за...Чз  ^-^ ^-^

Прав си CEZET много е жалко, че карам старата баба, но не всеки може да си позволи да притежава такова уникално инженерно постижение като Чз.
Иначе сравнението ти със "бабичка" и "млада жена" е малко като това бабата да е Джесика Алба примерно, а младата жена Катрин Вачева примерно, не мерси!!!  ^-^
Време е да излезеш от саксията, в която живееш и да ползваш чичко Гугъл - "хубавите мотори струват 50 000лв и то средна класа"  :o
Ето ти една оферта за доста под "среден клас мотор" http://www.edimotocenter.com/bg/node/2228   :imstupid:
пак ти казвам мотора ти е старо желязо само с 350 кубика ява ще те бия твоята ямаха ще се скапе и ще блокира новото си е ново макар и стар модел и малко кубици :cheers:   spongi   :cheers:браво пич само така

Неактивен spongi

• Hero Member
Цитат на: CEZET
  spongi   :cheers:браво пич само така
Само не разбрах за какво ми казваш браво ??  ........ Виж, аз съм на 49, след няколко месеца /живот и здраве/ ще навърша 50, а с истинките мотори се "запознах" само преди десетина години, а до тогава смятах, че емзето на баща ми е най-хубавия мотор.....той поне беше карал повече мотори от мен покрай занаята си и ми казваше, че бъркам, но аз не му вярвах и бях като омагьосан - 45-50 000 хил./км. и правиш ремонт на вала или го сменяш и караш още 50 000 - върха ! Да, ама не, имало мотори които са само "разработени" след този пробег.......... Да ! Ти смяташ ли, че има мотоциклет който е докаран за продаване тук у нас, който да е под 130-150 000 км. ??????? Не, няма такъв, но имат още живот за поне два пъти от измитатите километри..... Освен ако не го е купил някой инвалид, да си го гледа......., но както казват старите - За всеки влак си има пътници, нали ???
« Последна редакция: октомври 12, 2017, 06:50:22 pm от spongi »

Неактивен opsi4

• Sr. Member

пак ти казвам мотора ти е старо желязо само с 350 кубика ява ще те бия твоята ямаха ще се скапе и ще блокира новото си е ново макар и стар модел и малко кубици :cheers:   spongi   :cheers:браво пич само така

Само едно ще ти кажа, ако по някакъв невероятен късмет се сдобиеш с който и да е от теб прехвалените Чз-та, Яви, Урали и т.н. (за което силно се съмнявам) и направиш 70 000 км искам да покажеш в какво състояние е, ако е останала здрава част(което още повече ме съмнява) пак ще си говорим ;)

Неактивен Rossonero76

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 39
  • Кара: Kawasaki Versys 650 '09
Едно ревю за модела Jawa 660 Sportard - https://www.morebikes.co.uk/10619/jawa-660-sportard-review/
Частта откъм поддръжката ми стана интересна - self-servicing is supported.
Цената от приблизително 15 000лв за недоказано качество си е висока. Под недоказано качество визирам да има достатъчно бройки продадени и да има мнения за мотоциклета след поне 50-60 000км експлоатация. Цената на Yamaha Tracer 700 e около 16 000лв. Изключително трудно бих избрал Явата на тази цена. Ако беше на 7-8000лв за нов, честно казано щях да се излъжа.

Малко офф
Цитат
а до тогава смятах, че емзето на баща ми е най-хубавия мотор
Баща ми и до ден днешен смята, че Ижето което е имал навремето ще бие Bandit-a 600N, GSXR-a 750 и Versys-a 650.  ;D

Неактивен spongi

• Hero Member
Малко офф
Цитат
а до тогава смятах, че емзето на баща ми е най-хубавия мотор
Баща ми и до ден днешен смята, че Ижето което е имал навремето ще бие Bandit-a 600N, GSXR-a 750 и Versys-a 650.  ;D
Нали и аз това казах, че когато не си запознат поне в общи линии с нещо което твърдиш, се получават такива неприятни ситуации в които меко казано "олекваш", така стана и с мен когато баща ми през 1980 г. ми обясняваше, че бъркам, но аз не вярвах.......

Неактивен yamaha1100cc

• Hero Member
  • Публикации: 542
  • Кара: Lifan LF 150-9J 1.РЕГ:17.07.2014 Сега с Двигател Zongshen 167FMM 229сс 17 коня
Каквото и да си дрънкате колкото и да си мислите, че сте прави,та дори и да е така. Фенове на ЧЗ ще има винаги както и на МЗ или ИЖ. Аз познавам доста такива.
 :cheers: :beer: :cheers: :beer:
Без значение колко изкарва или колко е издръжлива дадена марка.
« Последна редакция: октомври 12, 2017, 08:15:40 pm от yamaha1100cc »

Неактивен Rossonero76

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 39
  • Кара: Kawasaki Versys 650 '09
Цитат
Каквото и да си дрънкате колкото и да си мислите, че сте прави,та дори и да е така. Фенове на ЧЗ ще има винаги както и на МЗ или ИЖ.

Нека си има фенове на всякакви марки мотоциклети. Различни хора сме, всеки с неговото си виждане за нещата. Но това не бива да ни заблуждава и да казваме на черното бяло или да се изпада в крайност, както прави колегата CEZET.

Неактивен spongi

• Hero Member
Каквото и да си дрънкате колкото и да си мислите, че сте прави,та дори и да е така. Фенове на ЧЗ ще има винаги както и на МЗ или ИЖ. Аз познавам доста такива.
Ами "дрънкаме си", какво да правим, зима идва и проблема ще се задълбочава........но искам да те питам нещо, ама ми отговори сериозно, на истина ли мислиш, че още има фенове на "ЧЗ", "МЗ" и "ИЖ" ????????? Майтап бе Уили, естествено, че има, но това което съм казал съвсем не означава, че не трябва да има, аз самия съм фен и на "МЗ" и на "Балкан 50" и на "М 72" ........странно, но факт !

Неактивен opsi4

• Sr. Member
Той CEZET като го слушам мотор е виждал само на картинка.
Регистрирал се вчера във форума и вече всеки с различни мотори от Чз сме му криви  :pottytrain5:

Неактивен CEZET

• Jr. Member
  • **
Той CEZET като го слушам мотор е виждал само на картинка.
Регистрирал се вчера във форума и вече всеки с различни мотори от Чз сме му криви  :pottytrain5:
регистрирах се да публикувам за новите яви това че не съм бил досега в този форум не значи че съм нямал мотори нямам от 5  6 години бях заебал всичко докато не видях че пак има яви

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 1926
Ако имаш личен опит с тези мотори и изброиш предимствата им спрямо други, би било много аргументирано мнение.

Но да твърдиш, че са върха на сладоледа, гледайки ги само на картинки... ми напомня приказката за касапина и кучето.

Ще ти кажа как се прави:
1. Отиваш и си купуваш един.
2. Караш го, докато му свикнеш.
3. Пишеш отзиви.

Всичко друго са празни приказки.
« Последна редакция: октомври 14, 2017, 06:38:11 am от Гошко »

Неактивен Гошко

• Hero Member
Само да допълня, че съм карал Яви и все още притежавам такава. Даже е Ява-ЧЗ - небезизвестната и желана от всеки навремето лека и компактна Ява-зетка.
Смело заявявам и твърдя, че са соц. боклуци.
Ми не стават.

Неактивен CEZET

• Jr. Member
  • **
Само да допълня, че съм карал Яви и все още притежавам такава. Даже е Ява-ЧЗ - небезизвестната и желана от всеки навремето лека и компактна Ява-зетка.
Ми не стават.
какво кара 125 ли аве що не си гледате работата аз имам чз 472.6 и мз- 251 и ява калифорния имах и кавазаки 1100 но с кавазаки няма къде да се кара освен на дълъг път гори като ламя  докато с мз-та е друго в градско и новите яви са добре горят 4- 5 литра карайте си втората употреба издухани мотори ваша работа  а и да кажа моето чз мина 100 000 километра и тогава му смених двигателя

Неактивен ХХХ

• Hero Member
  • Публикации: 1116
  • Родих се изморен и живея за да си почивам:)
  • Кара: скутер WANGYE GRACE 150cc и мечтае за още нещо
Ми не стават.
какво кара 125 ли аве що не си гледате работата аз имам чз 472.6 и мз- 251 и ява калифорния имах и кавазаки 1100 но с кавазаки няма къде да се кара освен на дълъг път гори като ламя  докато с мз-та е друго в градско и новите яви са добре горят 4- 5 литра карайте си втората употреба издухани мотори ваша работа  а и да кажа моето чз мина 100 000 километра и тогава му смених двигателя
Що се заяждаш и си натрапваш мнението на всички
След всяко надолнище идва нагорнище.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 254
  • Кара: TDM900
..а аз си карам издуханата японка на поне 150000 км и ми гори градско 6..но пък е 900 кубика и е удобна!
П.с.
Мз съм карал 150куб..еми, гори пак толкова, но е ебаси дървото! Навремето нямаше и бездимни масла,та ебаси мъглата...
Що не влезеш в 21ви век накрая, колега....не всичко което носи името на стара марка е същото като едно време!
Ебаси...тоя път ми се чете добре писаното!  ;D

Неактивен Гошко

• Hero Member
Ми не стават.

Колега, в грешка си. Аз нямам вещи втора ръка...
Ако много си навит, можем да направим дръпка. Първо с китайското ми чезе, после и с "китайската" ми Хонда NC750X. И двете закупени от магазина...
Хондата струва колкото чезето ти и се води маломощна...

Навит? Така ще решим много бързо спора.