Автор Тема: HONDA NC 750 XD - Силата на една сбъдната мечта!  (Прочетена 105511 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2812
Re: HONDA NC 750 XD - Силата на една сбъдната мечта!
« Отговор #40 -: февруари 07, 2018, 10:18:50 pm »
Е ти сега какво - ако се наложи да караш ТИР, 150 кила ли ще ставаш? Тоя мотор на гръб ли ще го носиш или ще се возиш отгоре му?

Аз от тая гара идвам. Бях 150 кила. После станах 58.
Сега съм се пооправил малко. Целево заради новия мотор. 70 съм, но лятос спадам до 62-64. А моторът е 230 кила гол. С касите и крепежа отива 240, че и ги минава. Хич да не е 10 кила багаж и... стига 250. Това е четвърт тон. С 62 кила нямам особени шансове с ваденето и прибирането в гаража. Ами като се хързулне на някой чакъл, както неведнъж ми се е случвало?
Тежко ми идва... затова леко позаякнах доде му свикна.
А и някой идиот редовно минава пред гаража ми и изронва настилката. Стъпало 10 санта вече има...

То там на Тира килограмите сами се нагаждат,автоматино.
А на Гошката мога да му отпусна един Хорнет за откриването на 22 март, ей така - оферта за размисъл. :cheers:
Признавам, много изкушаваща идея!!!
Но ако няма компания, не е интересно!
Стягай се! Ако сколасаш да дойдеш, ако трябва и с колело ще дойда.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 556
  • Кара: TDM900
« Отговор #41 -: февруари 08, 2018, 05:44:08 am »
Ба, 60+ килца собствено тегло не са проблем при Вдигането на 250 кила мотор..от собствен опит знам  ;)
Сега съм 80 и пак няма проблем,освен че това не са моите килограми..идеалка ми беше кога ае въртях около 73-5 кг..
П.с.
250 кила не са много - все пал няма го носиш на ръце!
Айде, чакаме вече тва моторче.
П.с.с.
Червен ли е  ;D

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #42 -: февруари 08, 2018, 09:33:45 am »
Стратосфера-бонбонено червено... каквото и да значи това.  :D

На мен ми натежава, когато съм под 65. Имам предвид прибирането в гаража. Терсене е.
За управлението и ежедневното обслужване нямам проблем.
Абе индивидуално е. Трябва ми време да свикна. Както казах, следващата ми цел е голямата Африка. Имам и финална...

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #43 -: февруари 08, 2018, 11:20:54 am »
Е, на този етап няма какво повече да се пише.
Ще продължа в края на Март.

« Последна редакция: февруари 08, 2018, 11:23:49 am от Гошко »

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 874
  • Кара: XL 700
« Отговор #44 -: февруари 08, 2018, 06:31:22 pm »
Те това вкарване и изкарване от гаража и мен всеки път ме тресе.Тясно когато и колата е вътре и стръмно от вън.Преди години си изпуснах CB-то та му счупих огледалото и едната кора а калника на колата беше бонус.Карах едно BMW та то си имаше задна и без да слизам от него ще ми е много удобно да го вкарвам в гаража.
п.с."Гошко"що не си поръчаш задна?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8249
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #45 -: февруари 08, 2018, 06:44:06 pm »
Моят е близо 300 кила, а аз се въртя около 70 - 72. Налагало ми се е и да го вдигам. Не е лесно, но се оправям и сам. В гаража го вкарвам повечето пъти на скорост, но се случва и да го тикам. Пак не е особен проблем. А пък като му закача и куфарите с багажа, който обикновено мъкнем при пътуванията с преспиване, се качват едни 30 кила отгоре и пак се оправям с теглото му при маневриране из тесни пространства. Когато мястото не достига, просто сядам отгоре му и така го избутвам. Помагам си и на скорост, когато трябва да го мърдам напред. Вие какво се пънете не мога да ви разбера :o
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #46 -: февруари 09, 2018, 08:59:37 am »
Абе Ивчо, твоя може и един тон да е, но на мен 250 килограма ми идва много. Да го кажа така: физическата сила не ми е стихията.
Не говоря за маневриране. Нямам приблем. Имам проблем с прибирането и ваденето от гаража. Прибирането става назад, бутайки по неравен терен и изровено почти 10 санта стъпало, при това под ъгъл. На този етап не мога да заравня подстъпа...
Няколко пъти съм бил на ръба да изпусна мотора и да падна отгоре му.
Има физически силни хора, но аз не съм от тях.
Затова и много пъти написах, че ми трябват години, за да свикна.
Иначе любовта на живота ми е златното крилце... мога и да си го купя, но като ми е невъзможно да го удържам, за какво ми е сега?
Затова го карам едно по едно.
« Последна редакция: февруари 09, 2018, 09:03:35 am от Гошко »

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #47 -: февруари 09, 2018, 10:34:23 pm »
Хубаво, де. Що не го прибираш напред, а да го вадиш назад? По-лесно ще ти е и ще изглеждаш далеч по-силен ;D
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1395
  • Кара: изтребител
« Отговор #48 -: февруари 10, 2018, 12:25:04 pm »
сори,ма това са пълни глупости.
а замислял ли си се че и жени карат мотори,те какво ли правят ебаси.
един от приятелите ми е под 50кг и е и дребничък,ма си кара голдуинга и никога не съм го чул да се оплаква.
крилото си има и задна,то иначе няма местене на тоя туч,та ако ще и бодибилдер да си.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #49 -: февруари 10, 2018, 03:49:40 pm »
За теб може да са глупости, но на мен ми е трудно. Има много неща, които ми се отдават и ги правя с лекота, но има и много, които ме затрудняват.
Знам, че има жени мотористки. Знам, че се справят. На мен ми е трудно. Просто гаражът ми е с кофти подстъп.

Преди 3 години сменях бойлер. Жена ми е 38 килограма. Хубаво, че беше тя да ми помогне...

Не казвам, че не мога се оправя с мотор 250 кила. Мога и с 500... въпросът е, че не го правя с лекота. Затова минавам от по-леки към по-тежки постепенно.
Прекалено много се промених последните години.
На младини изобщо не съм се замислял. Сега, след няколко секвания и разни хернии... хич не ми е да се напъвам.

Неактивен Samcro

• Full Member
  • Публикации: 67
« Отговор #50 -: февруари 10, 2018, 03:58:30 pm »
 Моя гараж също е поднаклон, сядаш на него и с краката го вкарваш назад. Едва ли ще е толкова трудно, после на излиза е го пали и излизаш. Голема
философия

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #51 -: февруари 10, 2018, 05:28:10 pm »
Абе, народе, що за идиотско коментиране се заформи? Щом казвам, че ми е трудно, значи е така! Какво толкова има сложно за проумяване?! Всеки кой как иска да си вади/прибира мотора. На мен ми е трудно и точка!
Що за даване на акъл колко било лесно? Не схванахте ли досега, че ОЧЕВИДНО имам някакъв проблем???

Помощ и съвети не искам. Тялото ми е леш, не схващате ли? Уча се буквално как да вдигна 15 кила без да се изсипя...
Не ми се коментират физическите ми недъзи. Факт е, че ги има. Опитвам се да се нагодя към тях.
Не се оплаквам, просто споделям. Моля, бъдете толерантни и нека поне за физическите ми проблеми да не водим спор. Безсмислено е.
Ако темата не е интересна, заебавам я и толкоз. Дреме ми...
« Последна редакция: февруари 10, 2018, 05:29:58 pm от Гошко »

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 874
  • Кара: XL 700
« Отговор #52 -: февруари 10, 2018, 05:51:44 pm »
Ела вкарай моя мотор така както си го описал с краката на зад  и ти го подарявам.                           

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #53 -: февруари 10, 2018, 06:48:45 pm »
И аз поотслабнах след една тежка операция на стомаха. След няколко години взех мотора и един комшия ми даде гаража си да го ползвам първата зима. В началото се мъчех да го вкарвам назад, за да ми е удобно да го вадя напред. Беше си мъка...
Та в един момент си казах "що се мъча като грешен дявол" и почнах да го вкарвам напред, на скорост. После го избутвах назад. Моторът заема едно и също място без значение дали е вкаран напред или назад. При всяко положение, ако има праг, по-лесно е да влиза напред.
Аз уважавам решенията на другите, просто в случая това на Гошко ми е странно.

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
  • Публикации: 483
  • Кара: BMW G 650 GS Sertao
« Отговор #54 -: февруари 11, 2018, 02:11:16 pm »
И аз моят го вкарвам назад в гараж, като после го бутам и вадя напред, но при мен няма как да го вкарам по друг начин. Моторът ми стои плътно в лявата част на гаража, когато съм с лице към него и с гръб към улицата. Централно в гаража стои едната кола. Ако го вкарам на преден мотора, първо няма да мога да го вкарам много плътно в ляво, защото нали аз ще трябва там да сляза от него. После пък ще трябва да го извадя назад, като го бутам, като при това бутане моторът ми трябва да стои край мен не от дясно, което е нормалното положение от към пачият крак при качване, слизане и бутане на мотора, а от лявата ми страна, което не ми е възможно. ;)
Моят мотор си е доста тежък над 250 кила без багаж и за да го бутам назад прилагам един лек трик. Не го бутам назад само с ръцете, а подпирам дясното си бедро странично на мотора и така много по-лесно го бутам назад с тяло. Когато е натоварен пък със страничните куфари е още по тежък, но тогава бутането назад става по-лесно. Просто стоя плътно до мотора и с тяло бутам с дясно бедро и със задник левият страничен куфар. ;)
« Последна редакция: февруари 11, 2018, 02:13:35 pm от ВладиЧ »

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #55 -: февруари 11, 2018, 03:50:53 pm »
Когато си в гаража, ако му се качиш и го избутваш с крака, ще ти отпадне проблемът с растоянието, което не ти достига, ако си до него.

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
  • Публикации: 483
  • Кара: BMW G 650 GS Sertao
« Отговор #56 -: февруари 11, 2018, 05:26:00 pm »
Не става да си на мотора и да го буташ с крака. Поне не за моят мотор. Това не е чопър със 60 санти висока седалка. ;) Голямо туристическо ендуро е с 85 см висока и доста широка седалка. Аз съм висок 178 см, но опирам само с пръстите на краката си земята. До като напред мога да го мръдна и побутна малко с крака, когато съм върху мотора то назад хич не ми се получава това упражнение. ;)
А иначе, когато съм го вкарал назад в гаража не ми е проблем мотора да го яхна, да го запаля и да си го изкарам на ход от гаража. Но аз съм свикнал да го избутвам, да го вадя на тротоара пред гаража и от там да тръгвам. Виж вкарването в гаража ми е малко по-проблемно, на заден ход и с известни маневри, за да го прибера плътно в ляво, та да има място и за колата. :)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #57 -: февруари 11, 2018, 06:34:05 pm »
Е, щом ти е висок...

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1395
  • Кара: изтребител
« Отговор #58 -: февруари 11, 2018, 10:34:00 pm »
ебаси драмите с тва бутане...аз съм 110 кила и нямам проблем да бутна тежеста на мотора на лежанката,ама не се мора грам да го дърпам и бутам.ако има наклон някъде,винаги по наклона надолу сядам на него и назад.нагоре винаги на ход.ползвам стойка,та си стои винаги централно,не се накланя на никъде в гаража.винаги може да се извърти на пачия крак без почти никакви усилия,правят го и жените и няма драми и с това.а с голдуинг пък хептем нямаш проблеми,той си има задна и си го паркираш как си ти е кеф.

и на мен ми се е случвало да падне на земята и да не мога да го вдигна,просто помолих първите хора дето спряха да го изправят,като им казах как става по лесно.честно казано,тежеста на мотора,не ми изглежда като фактор за кавито и да са усилия.

ама ако все пак ти е кеф да си ги дърпаш на заден нагоре по баира...винаги можеш да си монтираш една лебедка с дистанционно и да се кефиш как те гледат комшиите ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #59 -: февруари 12, 2018, 03:37:14 pm »
При мен има проблем с минаващите пред гаража коли. Тъй като комшиите не си ползват гаражите по предназначение, спират колите на улицата. На комшията срещу мен не му увря главата, въпреки че му подпалиха камионетката... Продължават да си държат колите на улицата. Резултатът е, че рацерчетата с номера с първа буква Х, К, У или РА (филибелии знаят за какво говоря) използват "тротоара", вместо платното.
Крайният плачевен резултат е дълбоко изравяне на повърхността непосредствено пред гаража ми, дори ПОД тази на платното. Когато завали се образува локва, дълбока 15-20 сантиметра и водата остава със седмици. За да реша проблема, трябва да чакълирам, опесъча и поставя плочки. Уви, не ми е по силите на този етап.
Отделно от това, самият гараж е на 12-15 санта по-висока база. И се получава огромна кална дупка, която е трудна за преминаване. Гаражът е на такова място, че трябва да заходя под ъгъл. В противен случай наклонът е толкова шибан, че ако съм отгоре, попадайки на дупката, краката идват къси. Ако бутам, когато задната гума попадне на наклона, предната спирачка не може да спре мотора. Не съм слабоумен. Даже се имам за изобретателен, но докато не сложа някаква настилка, каквито и варианти да пробвам, успешен е само един - моторът влиза под ъгъл, спрямо гаража. И то на заден ход. Иначе при вадене гумата сурка и...
Стигна се дотам, че вадейки колата, маската й опира... а колата ми никак не е ниска.

Както и да е, напролет ще мисля нещо. Засега съм сложил "бариера", за да не минават идиотите и да изравят допълнително ямата. Впрочем, правят го една шепа кръгли дебили... въпреки сложената преграда, те продължиха да минават. Чупят преградата, чупят колите си, но упорито продължават. Сега има нова преграда, още по-бетонна... Да видим дали някой няма да изреве с пукнат картер. Основният проблем е, че нямам право да поставя плочки на своя глава. Общината ще ме щрафира... това е тяхно задължение, но се иска ходене по мъките, докато оправят тротоара.

Паралелно с това, имам сериозен проблем със силата, както вече казах. През последните 20 години тялото ми няколко пъти драстично се променя в огромни граници. Накрая съм се закрепил някакси, обаче нямам сила. Знам какво е да си як. Бил съм 150 кила и можех да вдигна човек с една ръка. Сега виждам зор дори с раницата на първолачето. Лятото се отвори херния, веднага след това дискова. Имах период, в който не можех дори ръката си да вдигна. Сега съм ОК, но трябва да внимавам изключително много. На практика не бива да правя абсолютно никакви силови напъвания, докато не се възстановя. Процесът ще отнеме 2-3 години. Както вече казах, много ми се щеше да взема Африката, но там вече не мога да се справя. Опитах, но не става. След 2-3 години ще мога, дотогава ще се "уча" да карам мотор.
Дефакто всяка пролет се уча "наново" да карам мотор. Старият беше много лек - 140 килограма. Докато свикна, първите дни виждах зор. Не самото управление, нито маневрирането. Това не ми е проблем и никога не е било. Проклетото гариране... но и на това съм доволен. Накрая ще се ядосам, ще прежаля едни 15-20 бона и вместо кола или мотор, ще си купя... нов гараж!

Относно вдигането на паднал мотор. Гледах по Дискавъри преди години за щатската моторна полиция. Там едно от първите неща, които се учи, е вдигането на легнал мотор. Видях техника, която ме учуди с ефективността си. Водачът се обръща с гръб, кляка, хваща с дясната ръка лявата дръжка на волана, а с лявата удобно място на седалката и натискайки се назад и изправяйки едновременно използва тялото си като лостова система. Пробвах и бях учуден колко по-лесно се вдига нещо, което е на земята. Все едно половината тегло.