Автор Тема: HONDA NC 750 XD - Силата на една сбъдната мечта!  (Прочетена 24646 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3612
  • "RBT Custom motors" Jsc
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
Re: HONDA NC 750 XD - Силата на една сбъдната мечта!
« Отговор #380 -: септември 26, 2018, 08:01:53 am »
............ добавката за слюдата ?
  :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:
 410км равносметка - една муха на слюдата ми (каската)
 Вятър - няма
 Скорост - до 120-130км/ч нагоре започва да трепери , но до 170 издържа без проблем
 Добавка +++++++++++++++++

Айде, май продаде една току що :D. Много съм доволен да чуя, ме върши работа

Аз пък кво да продам - отваряш АЛИ-ту и КупвЪш  ;D :D аз съм мега доволен , разваля визията на моторетката , но пък липсата на вятър и мухи надделява  :cheers: :cheers:
Гаражът:
TRX850'97 Aprilia RS4 125'15  748SP'02 F800S'08 S1000RR'15

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2411
« Отговор #381 -: октомври 14, 2018, 12:29:23 pm »
Днес официално зазимих. Не, че няма да има още възможности за каране, но в това хладно време предпочитам електрическото колело за ежедневно превозно средство. Няма смисъл да причинявам стресови студени паления за по 5 километра два пъти на ден.
Свалих акумулатора. Не успях да монтирам централната стойка, но след месец ще врътна леко гумите.

Толкоз за този сезон. После - чак напролет.
Аз също влизам в "бокса" за лек тунинг. Надявам се до два месеца да се възстановя на 100%. Поне тъй рече Доки.
Наздраве!

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7261
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #382 -: октомври 14, 2018, 06:57:39 pm »
...
Аз също влизам в "бокса" за лек тунинг. Надявам се до два месеца да се възстановя на 100%. Поне тъй рече Доки.
...

:o
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен yamaha1100cc

• Hero Member
  • Публикации: 618
  • Кара: Lifan LF 150-9J 1.РЕГ:17.07.2014 Сега с Двигател Zongshen 167FMM 229сс 17 коня
« Отговор #383 -: октомври 14, 2018, 07:44:12 pm »
Ще му сложат турбина и ще набира още по-бързо..... ;)

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3612
  • "RBT Custom motors" Jsc
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
« Отговор #384 -: октомври 17, 2018, 02:36:35 pm »
Аз също влизам в "бокса" за лек тунинг. Надявам се до два месеца да се възстановя .....
мама му и ЕГН  >:(
Гаражът:
TRX850'97 Aprilia RS4 125'15  748SP'02 F800S'08 S1000RR'15

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #385 -: октомври 17, 2018, 04:14:56 pm »
И на гъза една форсажна камера...

Готово, тунингован съм!
3 хернии с 2 платна. На кяр съм!

Обаче разработката ще е доста повече от 2 месеца. Бахмааму, нямах идея, че съм се изсипал толкова...
 >:(

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #386 -: октомври 17, 2018, 06:13:16 pm »
Ами лека полека почваш с упражнения за стягане на коремната мускулатура и си готов.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 636
  • Кара: Honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF 125i Wave
« Отговор #387 -: октомври 17, 2018, 06:57:00 pm »
Ами лека полека почваш с упражнения за стягане на коремната мускулатура и си готов.
По-полека де, с такива упражнения се почва поне след 3-4-5 месеца, дотогава тежести над 3-4 кг. не са препоръчителни - личен опит. :violent:   Само че моето платно беше само едно, но май с максималния размер, а плочките ги забравя почти завинаги. Ангажирам се с лични препоръки за режим, диета и т.н., ама за откриването през март ще е готов. Гошето е стар хитрец, тези операции е най-добре да се правят планово, а като е планово, сам си избираш кога, та хем да си изкара сезона, хем в работата да си намери прозорец, хем за новия сезон да е готов. Аз я правих преди три години, но на 15 ноември, че да имам и 7-8 ловни излета и на откриването си бях точно в нормално здраве.
Гоше, тези дни ще мина да се видим, ама си знам, че след операцията ми трябваха 15-20 дни да дойда на себе си. 

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #388 -: октомври 17, 2018, 07:27:52 pm »
Васе, аз до понеделник съм във втори градски зандан. Чак след това ще се прибера, ако ме пуснат.
Планово... хич не беше. Уж дреболия, а се оказа дебела работа.
Иначе си прав - дръта(вече) лисица съм. Тамам влязохме в най-сериозния сезон. После как ще наваксам, акъла ми не го побира. Ще ми излезе през носа.
Здраве да е, добре че го хванах навреме и ме закърпиха. Иначе на някоя по-сериозна дупка, щях да си събирам карантиите по джобовете.
 :beer:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #389 -: октомври 17, 2018, 08:18:15 pm »

По-полека де, с такива упражнения се почва поне след 3-4-5 месеца, дотогава тежести над 3-4 кг. не са препоръчителни - личен опит. :violent:

Ами аз не съм се изсипвал, ама за сметка на това преживях операция на стомаха, та ме разпаряха зорлем. Билрот-2, за който му е интересно да разбере за какво става въпрос. Разрезът започва от слънчевия сплит и свършва под пъпа. Има - няма 5 месеца след това се явих на изпит по ФП и покрих нормативите за 1-ва възрастова група за отличен, а бях на 38. Важното е човек да се пази и да не прекалява, ама и да не се мисли за инвалид.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #390 -: октомври 17, 2018, 08:34:15 pm »
Стомашната интервенция няма нищо общо с херниите.
Хернията е разкъсване на ципа, вследствие на отслабването й. Тя не се регенерира, не е като другите тъкани.

Оставаш си внимателен доживот. Щото веднъж тръгнала ли е, дори да я закърпят, ако се претовариш, ще се цепне на друго място.

Ще се наложи да го карам по-кротко и да забравя за известно време мотори, колелета и други подобни.
Пък и мойте са на кофти място.

Здраве да е! Ще си намеря друго хоби... я бродерия, я пасианси...
« Последна редакция: октомври 17, 2018, 08:38:25 pm от Гошко »

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #391 -: октомври 17, 2018, 10:16:03 pm »
Ципата поддава, когато мускулатурата е отслабена. На мой колега също му слагаха платна преди 10 години и като заздравя раната, почна с фитнес. Сега размята едни щанги и няма проблеми.
Но всеки си знае себе си. Пожелавам ти бързо оздравяване и да не влизаш повече в бокса.

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 636
  • Кара: Honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF 125i Wave
« Отговор #392 -: октомври 18, 2018, 07:57:58 am »
Абе и аз го оперирах моя стомах през 2009 (същия Билрот-2), дори във възстановителния период с парите дето ми ги превеждаха от НОИ, реших и си купих червеното СВ. Кофтито при мен беше, че бях вече на 52 и се възстанових по-бавно, след 3,5 години се получи рецидив и се спука (единия от съшивателите беше изтървал) и едвам се отървах от перитонита, но след двете операции получих постоперативна херния, та преди три години я оправихме и нея. През 2010 по спешност оперирах дискова херния, а през януари тази година минах и през тежка урологична операция, та имам някаква представа от първо лице за постоперативните и възстановителните периоди за немалко оперативни интервенции.
Гоше, няма да се плашиш, пак ще си караш моторите, а подхода към гаража ти ще го решим за 2-3 часа с една торба цимент и три колички баластра. Ще ти звънна като си се прибрал вече в къщи, а ти ако имаш някакъв зор - свиркай! Бързо оздравяване!

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #393 -: октомври 18, 2018, 09:32:43 am »
Аз подхода го оправих още напролет с два кубика и полвина чакъл, две торби цимент и 5-6 торби пясък. Копахме всичко отпред на 20 сантя дълбочина - толкова бяха изкопали малоумниците с колите.
Стана идеално!
После се насадих на друг проблем - на комшиите им се запуши канала и изби при мен като най-ниска точка...

Само мисълта да открия някоя ситрин новата хондичка, потопена в метър лайна, ме мотивира да задействам сложна процедура с голямата Вома. Пък то се оказа, че няма отде да бръкне... сагата отпъна повече от месец.
Накрая всичко завърши благополучно. Разминах се само с няколко локви. Временно преместих моторите, после измих гаража и сега е нов-новеничък.
« Последна редакция: октомври 18, 2018, 09:36:53 am от Гошко »

Неактивен ivanbentchev

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 23
« Отговор #394 -: ноември 25, 2018, 07:53:11 pm »
Към комплекта съм поръчал и крачен шифтър за предавките...

Моторът ти има ли такъв крачен шифтър?

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #395 -: ноември 25, 2018, 08:37:57 pm »
Оригинално не. Има две копченца на лявата ръчка. Купих крачен шифтър афтърмаркет. Така и не го монтирах. Не намерих смисъл. Автоматикът работи доста по-различно, отколкото си мислех.

На практика крачният шифтър е безсмислен.