Автор Тема: HONDA NC 750 XD - Силата на една сбъдната мечта!  (Прочетена 28644 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3648
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
Re: HONDA NC 750 XD - Силата на една сбъдната мечта!
« Отговор #380 -: септември 26, 2018, 08:01:53 am »
............ добавката за слюдата ?
  :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:
 410км равносметка - една муха на слюдата ми (каската)
 Вятър - няма
 Скорост - до 120-130км/ч нагоре започва да трепери , но до 170 издържа без проблем
 Добавка +++++++++++++++++

Айде, май продаде една току що :D. Много съм доволен да чуя, ме върши работа

Аз пък кво да продам - отваряш АЛИ-ту и КупвЪш  ;D :D аз съм мега доволен , разваля визията на моторетката , но пък липсата на вятър и мухи надделява  :cheers: :cheers:
Гаражът:
Ducati 748SP Track bike '02 BMW F800S Special '08

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2485
« Отговор #381 -: октомври 14, 2018, 12:29:23 pm »
Днес официално зазимих. Не, че няма да има още възможности за каране, но в това хладно време предпочитам електрическото колело за ежедневно превозно средство. Няма смисъл да причинявам стресови студени паления за по 5 километра два пъти на ден.
Свалих акумулатора. Не успях да монтирам централната стойка, но след месец ще врътна леко гумите.

Толкоз за този сезон. После - чак напролет.
Аз също влизам в "бокса" за лек тунинг. Надявам се до два месеца да се възстановя на 100%. Поне тъй рече Доки.
Наздраве!

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7428
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #382 -: октомври 14, 2018, 06:57:39 pm »
...
Аз също влизам в "бокса" за лек тунинг. Надявам се до два месеца да се възстановя на 100%. Поне тъй рече Доки.
...

:o
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен yamaha1100cc

• Hero Member
  • Публикации: 645
  • Кара: Lifan LF 150-9J 1.РЕГ:17.07.2014 Сега с Двигател Zongshen 167FMM 229сс 17 коня
« Отговор #383 -: октомври 14, 2018, 07:44:12 pm »
Ще му сложат турбина и ще набира още по-бързо..... ;)

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3648
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
« Отговор #384 -: октомври 17, 2018, 02:36:35 pm »
Аз също влизам в "бокса" за лек тунинг. Надявам се до два месеца да се възстановя .....
мама му и ЕГН  >:(
Гаражът:
Ducati 748SP Track bike '02 BMW F800S Special '08

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #385 -: октомври 17, 2018, 04:14:56 pm »
И на гъза една форсажна камера...

Готово, тунингован съм!
3 хернии с 2 платна. На кяр съм!

Обаче разработката ще е доста повече от 2 месеца. Бахмааму, нямах идея, че съм се изсипал толкова...
 >:(

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #386 -: октомври 17, 2018, 06:13:16 pm »
Ами лека полека почваш с упражнения за стягане на коремната мускулатура и си готов.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 637
  • Кара: Honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF 125i Wave
« Отговор #387 -: октомври 17, 2018, 06:57:00 pm »
Ами лека полека почваш с упражнения за стягане на коремната мускулатура и си готов.
По-полека де, с такива упражнения се почва поне след 3-4-5 месеца, дотогава тежести над 3-4 кг. не са препоръчителни - личен опит. :violent:   Само че моето платно беше само едно, но май с максималния размер, а плочките ги забравя почти завинаги. Ангажирам се с лични препоръки за режим, диета и т.н., ама за откриването през март ще е готов. Гошето е стар хитрец, тези операции е най-добре да се правят планово, а като е планово, сам си избираш кога, та хем да си изкара сезона, хем в работата да си намери прозорец, хем за новия сезон да е готов. Аз я правих преди три години, но на 15 ноември, че да имам и 7-8 ловни излета и на откриването си бях точно в нормално здраве.
Гоше, тези дни ще мина да се видим, ама си знам, че след операцията ми трябваха 15-20 дни да дойда на себе си. 

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #388 -: октомври 17, 2018, 07:27:52 pm »
Васе, аз до понеделник съм във втори градски зандан. Чак след това ще се прибера, ако ме пуснат.
Планово... хич не беше. Уж дреболия, а се оказа дебела работа.
Иначе си прав - дръта(вече) лисица съм. Тамам влязохме в най-сериозния сезон. После как ще наваксам, акъла ми не го побира. Ще ми излезе през носа.
Здраве да е, добре че го хванах навреме и ме закърпиха. Иначе на някоя по-сериозна дупка, щях да си събирам карантиите по джобовете.
 :beer:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #389 -: октомври 17, 2018, 08:18:15 pm »

По-полека де, с такива упражнения се почва поне след 3-4-5 месеца, дотогава тежести над 3-4 кг. не са препоръчителни - личен опит. :violent:

Ами аз не съм се изсипвал, ама за сметка на това преживях операция на стомаха, та ме разпаряха зорлем. Билрот-2, за който му е интересно да разбере за какво става въпрос. Разрезът започва от слънчевия сплит и свършва под пъпа. Има - няма 5 месеца след това се явих на изпит по ФП и покрих нормативите за 1-ва възрастова група за отличен, а бях на 38. Важното е човек да се пази и да не прекалява, ама и да не се мисли за инвалид.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #390 -: октомври 17, 2018, 08:34:15 pm »
Стомашната интервенция няма нищо общо с херниите.
Хернията е разкъсване на ципа, вследствие на отслабването й. Тя не се регенерира, не е като другите тъкани.

Оставаш си внимателен доживот. Щото веднъж тръгнала ли е, дори да я закърпят, ако се претовариш, ще се цепне на друго място.

Ще се наложи да го карам по-кротко и да забравя за известно време мотори, колелета и други подобни.
Пък и мойте са на кофти място.

Здраве да е! Ще си намеря друго хоби... я бродерия, я пасианси...
« Последна редакция: октомври 17, 2018, 08:38:25 pm от Гошко »

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #391 -: октомври 17, 2018, 10:16:03 pm »
Ципата поддава, когато мускулатурата е отслабена. На мой колега също му слагаха платна преди 10 години и като заздравя раната, почна с фитнес. Сега размята едни щанги и няма проблеми.
Но всеки си знае себе си. Пожелавам ти бързо оздравяване и да не влизаш повече в бокса.

Неактивен васко-57

• Hero Member
  • Публикации: 637
  • Кара: Honda Hornet, Suzuki VX-800, Honda ANF 125i Wave
« Отговор #392 -: октомври 18, 2018, 07:57:58 am »
Абе и аз го оперирах моя стомах през 2009 (същия Билрот-2), дори във възстановителния период с парите дето ми ги превеждаха от НОИ, реших и си купих червеното СВ. Кофтито при мен беше, че бях вече на 52 и се възстанових по-бавно, след 3,5 години се получи рецидив и се спука (единия от съшивателите беше изтървал) и едвам се отървах от перитонита, но след двете операции получих постоперативна херния, та преди три години я оправихме и нея. През 2010 по спешност оперирах дискова херния, а през януари тази година минах и през тежка урологична операция, та имам някаква представа от първо лице за постоперативните и възстановителните периоди за немалко оперативни интервенции.
Гоше, няма да се плашиш, пак ще си караш моторите, а подхода към гаража ти ще го решим за 2-3 часа с една торба цимент и три колички баластра. Ще ти звънна като си се прибрал вече в къщи, а ти ако имаш някакъв зор - свиркай! Бързо оздравяване!

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #393 -: октомври 18, 2018, 09:32:43 am »
Аз подхода го оправих още напролет с два кубика и полвина чакъл, две торби цимент и 5-6 торби пясък. Копахме всичко отпред на 20 сантя дълбочина - толкова бяха изкопали малоумниците с колите.
Стана идеално!
После се насадих на друг проблем - на комшиите им се запуши канала и изби при мен като най-ниска точка...

Само мисълта да открия някоя ситрин новата хондичка, потопена в метър лайна, ме мотивира да задействам сложна процедура с голямата Вома. Пък то се оказа, че няма отде да бръкне... сагата отпъна повече от месец.
Накрая всичко завърши благополучно. Разминах се само с няколко локви. Временно преместих моторите, после измих гаража и сега е нов-новеничък.
« Последна редакция: октомври 18, 2018, 09:36:53 am от Гошко »

Неактивен ivanbentchev

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 31
« Отговор #394 -: ноември 25, 2018, 07:53:11 pm »
Към комплекта съм поръчал и крачен шифтър за предавките...

Моторът ти има ли такъв крачен шифтър?

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #395 -: ноември 25, 2018, 08:37:57 pm »
Оригинално не. Има две копченца на лявата ръчка. Купих крачен шифтър афтърмаркет. Така и не го монтирах. Не намерих смисъл. Автоматикът работи доста по-различно, отколкото си мислех.

На практика крачният шифтър е безсмислен.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #396 -: февруари 10, 2019, 07:04:15 pm »
Днес най-после успях да монтирам централната стойка.
Честно казано доста се притеснявах. Изгубил съм форма... моторът ми се стори МНООООГО тежък.
Лека-полека го извадих от гаража и добутах до мястото за работа. 50 метра и ми се разтрепераха краката.

Както и да е. Добре, че беше един приятел, че да ми помогне с пружините. Идиотска работа...

В крайна сметка успяхме:

Не е зле. Даже хич. Вписва се. Трудно се вдига. Едва успявам... изправям се целия на лоста.

Използвах топлия ден да припаля педалетката. Не е карана от 2 години и 4 месеца. Запали от първия път. Не й бях свалял акумулатора. Преди да я запаля го премерих, за да видя дали изобщо да се занинавам. За моя изненада показа 12,6... две години и 4 месеца!!!
Завъртях и... запали.

Активен Mit

• Full Member
  • Публикации: 62
  • Кара: Honda NC750 XD
« Отговор #397 -: февруари 11, 2019, 10:02:11 am »
Стои перфектно! Много прибрано и точно.
Ще се купува от Хонда явно.

Неактивен edd

• Sr. Member
  • Публикации: 112
« Отговор #398 -: февруари 11, 2019, 11:47:19 am »
Гошко, да беше ѝ направил няколко копия на тая стойка, че Бултрако сега ще забогатеят ...
Има доста гаражни майсторчета дето ще направят доста по-добре и евтино. Според мен се си заслужава оригинална за тия пари.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #399 -: февруари 11, 2019, 02:38:58 pm »
Не мисля така. Стойката има доста сложна форма, при това несиметрична. Възпроизвеждането й, дори при наличен модел, не би се случило от първия път... На всичкото отгоре на едното рамо има вдлъбнатина, която заобикаля елемент от мотора. Някои от детайлите са изрязани на щанцова преса, след което огънати по матрица.
Стойката си струва парите. Аз сам бих могъл да я повторя, но не и без модел. Разполагам с всякакви машини и инструменти. Умея да заварявам, даже имам достъп до заваръчни роботи. Въпреки това не бих се наел да я пресъздам.
Стойката е в комплект с ос, две пружини, гумен тампон, кука за пружините, както и необходимия крепежен болт.
Не го казвам, за да си оправдая похарчените средства. Убеден съм, че ако някой се наеме да я изкопира, няма да редуцира цената кой знае колко...
Чрез закупуването на оригинален аксесоар, си плащам спокойствието. Ако стойката се счупи и моторът падне по нейна вина, имам база за предявяване на претенции към доставчика. Той ще покрие всички щети. Ако си направя сам стойката, тя се счупи и моторът падне... ще пия една студена вода.
Аз мога да си направя на практика почти всичко. Но предпочитам да го купя оригинално, ако такова съществува. Сядам да правя само когато не съществува фабрично изделие или видя кусур и съм убеден, че мога да се справя по-добре.

В момента създавам една музикална система. Не, че нямам... имам, при това в излишък. Но не успявам да открия фабрична музикална система с параметрите, които считам за перфектни. Затова седнах, смятах половин година, после  похарчих едни пари и... резултатът е убийствен.