Автор Тема: HONDA NC 750 XD - Силата на една сбъдната мечта!  (Прочетена 30406 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2500
Re: HONDA NC 750 XD - Силата на една сбъдната мечта!
« Отговор #400 -: март 26, 2019, 03:31:37 pm »
Новият сезон започна неусетно - първите 500 километра за тази година са вече зад гърба ми. Моторът се събуди успешно след дългия зимен сън. Спа от 14 октомври до 10 февруари - почти 4 месеца. Не съм правил нищо, освен да сваля акумулатора и да го "поддържам" с няколко цикъла през зимата. Литиевите батерии нямат нужда от циклене, но исках да видя какъв е реалния капацитет, как се държи балансиращата електроника, а и свалих някой и друг бит информация. Ще ми е нужна след някоя и друга година (живот и здраве), за да "върна" заводските норми на батерията (ако се наложи).

Стартирах с резервоар, пълен до капачката. Както казах - изминах точно 500 километра в два дни и две пътувания. Последните 18 километра карам на мигаща резерва. С други думи - 500 км с един резервоар!

УАУ!!!

Обаче... този сезон съм по-лек с 12 килограма. До началото на месец май ще "олекотя" още 5-6. Реших да си върна комфортното тегло от 60 килограма. Засега нямам проблеми с тежестта на мотора - справям се. Разбира се, адски много внимавам заради операциите и се надявам да нямам силови преживявания. Ако се случи моторът да натежи - просто ще го пусна и точка.
Освен това, успях да редуцирам още 1 килограм от тежестта на мотора чрез леко заиграване по крепежите на куфарите. При това въпреки добавената цетрална стойка По-натам ще споделя кое-как направих.

В края на първото пътуване ме заболя задника, но при второто излизане нямаше проблеми. Явно трябваше да свикна.

Предстои монтиране на ролбара и спестеният 1 килограм ще ми трябва. Така в крайна сметка теглото на мотора без касите ще остане в оригинални граници, но при добавени два нови елемента - стойка и ролбар.

Още умувам дали и къде да монтирам захранването за телефон и изхода към/от акумулатора. Смених си апарата (заради изтичащ договор) и новият няма нужда от зареждане по път. Поддържа навигация и музика цял ден. Така че се чудя дали изобщо да си играя да монтирам захранването.

Относно централната стойка: Е, няма такъв кеф! Измиване с водоструйка - без проблем. Пръскане на верига - за секунди! Лъскане и полиране - детска игра! Бях забравил какво е удобствотой, въпреки че на скутера и мотопедите основно ползвам нея централната.

И куриоз... по-лесно ми е да карам мотора, отколкото велосипед. Направих няколкостотин метра с "голямото" колело и видях зор.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3676
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
« Отговор #401 -: март 26, 2019, 03:49:21 pm »
 :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Aйдеее снимки снимкии !!
Гаражът:
Ducati 748SP Track bike '02 BMW F800S Special '08

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2500
« Отговор #402 -: март 26, 2019, 04:34:37 pm »
Ето ти снимки...  :P
...от съботния събор за обмяна на стикита.
Семейният велопарк сгъвалки:

Дебело подчертавам, че мойта сгъвалка НЯМА Голям Червен Звънец на бели точки...
На Хондата дали ще й отиват ресни на кормилото?
 ;D  :notworthy:

Неактивен Mit

• Full Member
  • Публикации: 65
  • Кара: Honda NC750 XD
« Отговор #403 -: април 06, 2019, 08:44:39 pm »
Супер колелца! Браво!
Централната Стойка ще я поръчам в най-скоро време. Имам гаражна  стойка и тя върши чудесна работа но само  в гаража :)
Да ти кажа аз какво направих тая седмица - пак си взех един скутер :) NC-то е лесно за каране , но си остава 230 кила, тротоари, тесни места за паркиране и обръщане, обслужване, каране през зимата и като неще никой да го застрахова .....