Автор Тема: HONDA NC 750 XD - Силата на една сбъдната мечта!  (Прочетена 34766 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2540
Re: HONDA NC 750 XD - Силата на една сбъдната мечта!
« Отговор #400 -: март 26, 2019, 03:31:37 pm »
Новият сезон започна неусетно - първите 500 километра за тази година са вече зад гърба ми. Моторът се събуди успешно след дългия зимен сън. Спа от 14 октомври до 10 февруари - почти 4 месеца. Не съм правил нищо, освен да сваля акумулатора и да го "поддържам" с няколко цикъла през зимата. Литиевите батерии нямат нужда от циклене, но исках да видя какъв е реалния капацитет, как се държи балансиращата електроника, а и свалих някой и друг бит информация. Ще ми е нужна след някоя и друга година (живот и здраве), за да "върна" заводските норми на батерията (ако се наложи).

Стартирах с резервоар, пълен до капачката. Както казах - изминах точно 500 километра в два дни и две пътувания. Последните 18 километра карам на мигаща резерва. С други думи - 500 км с един резервоар!

УАУ!!!

Обаче... този сезон съм по-лек с 12 килограма. До началото на месец май ще "олекотя" още 5-6. Реших да си върна комфортното тегло от 60 килограма. Засега нямам проблеми с тежестта на мотора - справям се. Разбира се, адски много внимавам заради операциите и се надявам да нямам силови преживявания. Ако се случи моторът да натежи - просто ще го пусна и точка.
Освен това, успях да редуцирам още 1 килограм от тежестта на мотора чрез леко заиграване по крепежите на куфарите. При това въпреки добавената цетрална стойка По-натам ще споделя кое-как направих.

В края на първото пътуване ме заболя задника, но при второто излизане нямаше проблеми. Явно трябваше да свикна.

Предстои монтиране на ролбара и спестеният 1 килограм ще ми трябва. Така в крайна сметка теглото на мотора без касите ще остане в оригинални граници, но при добавени два нови елемента - стойка и ролбар.

Още умувам дали и къде да монтирам захранването за телефон и изхода към/от акумулатора. Смених си апарата (заради изтичащ договор) и новият няма нужда от зареждане по път. Поддържа навигация и музика цял ден. Така че се чудя дали изобщо да си играя да монтирам захранването.

Относно централната стойка: Е, няма такъв кеф! Измиване с водоструйка - без проблем. Пръскане на верига - за секунди! Лъскане и полиране - детска игра! Бях забравил какво е удобствотой, въпреки че на скутера и мотопедите основно ползвам нея централната.

И куриоз... по-лесно ми е да карам мотора, отколкото велосипед. Направих няколкостотин метра с "голямото" колело и видях зор.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3771
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
« Отговор #401 -: март 26, 2019, 03:49:21 pm »
 :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Aйдеее снимки снимкии !!
Гаражът:
Ducati 748SP Track bike '02 BMW F800S Special '08

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #402 -: март 26, 2019, 04:34:37 pm »
Ето ти снимки...  :P
...от съботния събор за обмяна на стикита.
Семейният велопарк сгъвалки:

Дебело подчертавам, че мойта сгъвалка НЯМА Голям Червен Звънец на бели точки...
На Хондата дали ще й отиват ресни на кормилото?
 ;D  :notworthy:

Неактивен Mit

• Sr. Member
  • Публикации: 119
  • Кара: Honda NC750 XD и Honda SH150i
« Отговор #403 -: април 06, 2019, 08:44:39 pm »
Супер колелца! Браво!
Централната Стойка ще я поръчам в най-скоро време. Имам гаражна  стойка и тя върши чудесна работа но само  в гаража :)
Да ти кажа аз какво направих тая седмица - пак си взех един скутер :) NC-то е лесно за каране , но си остава 230 кила, тротоари, тесни места за паркиране и обръщане, обслужване, каране през зимата и като неще никой да го застрахова .....

Неактивен Mit

• Sr. Member
« Отговор #404 -: май 15, 2019, 07:17:20 pm »
Централната стойка е монтирана и при мен и е супер. Новата слюда също е е перфектна.
Доволен съм  :)

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #405 -: май 16, 2019, 06:11:22 am »
Ууу, браво!
Изглежда чудесно!

Виждам друга седалка? Слюдата също стои добре. Откъде е? Аз имам една удължена, но много грозно ми стоят удължените... а и като гледам на какви смешни пластмаски се захваща... не ми вдъхват доверие.

Това за скутрра съм го проспал. Дай инфо! Скутерът е незаменимо МПС. И аз търкалям моя когато мога. Вече е с литиев акумулатор мое производство.

Сега се чудя за маслото. Предстои ми обслужване. Хонда казва 10w30 обикновено, тяхно си... което изобщо не ми харесва. Чух, че отскоро предлагат 10w40 синтетика пак за нашитр мотори и много се чудя.

Неактивен Mit

• Sr. Member
« Отговор #406 -: май 16, 2019, 12:40:46 pm »
Слюдата е PUIG Vario, идва в комплект с дефлектора. За модела е и си пасва на оригиналните винтове. Много съм доволен от нея, измества струята над главата ми и комфорта е страхотен а и намирам, че стои добре на мотора. Ако сменяш оригиналната, ти препоръчвам именно тази. Предишната слюда беше Givi, но не вършеше добра работа, освен това не ми харесваше как стои .
Мотораът го купих на година и половина и вече си беше с тази седалка . Не съм имал оригиналната и не мога да кажа дали тази е по- удобна . Като покарам един цял уикенд и пак  си ме наболява д-то.  :) Твоята седалка как е?
Скутерчето, ами SH 150i, с грозната грамадна слюда, (оригиналната на Хонда) която върши изключително добра работа :) Пълен кеф, като имаш често работа в центъра на София.
Имат много предимства за ежедневно градско тези машинки, и могат да се ползват почти целогодишно.
За маслото: сложих именно 10W30 на Хонда в Бултрако. Не съм се ровил за алтернативи, презумпцията , е че производителят следва да знае какво масло е подходящо за машината .

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #407 -: май 16, 2019, 03:09:02 pm »
Точно производителят дава още един вариант... затова се чудя.

Неактивен Mit

• Sr. Member
« Отговор #408 -: май 16, 2019, 10:27:19 pm »
Ами, по- висок клас не вреди, това е сигурно, тъй че ако го има налично чудесно, ако не  от предписаното нищо лошо няма да му стане на мотора. Понякой път направо са втелясваме  :)

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #409 -: май 17, 2019, 07:28:16 am »
Ами, по- висок клас не вреди, това е сигурно, тъй че ако го има налично чудесно, ако не  от предписаното нищо лошо няма да му стане на мотора. Понякой път направо са втелясваме  :)
Я погледни отзад по етикета , дали ще успееш да откриеш надписче от типа:
 JXTG Nippon Oil & Energy Corp ...........

:friends:
Гаражът:

Неактивен boy3m

• Hero Member
  • Публикации: 381
  • Ето ме! Приятно ми е: Аз съм г-н Ки
  • Кара: 04`Keeway KEE110; 08`Honda Transapl XL700V; 88`ETZ 150
« Отговор #410 -: май 17, 2019, 01:35:56 pm »

kokoVmaxa,
Да помоля за съвет за алтернатива,че в момента моторетката ми е със горецитираното масло.
 :cheers:
Благодаря.
http://www.carspending.com/bg/vehicles/4266-keeway-kee-110   тук е цялото досие на г-н Ки ;)

Цитат от един друг форум:"Колата е за да върши работа , мотора е за да доставя удоволствие. По друг начин казано , колата е жената ,а мотора е любовницата."

Неактивен Mit

• Sr. Member
« Отговор #411 -: май 17, 2019, 09:26:40 pm »

Ще погледна, но аз не очаквам да е произведено в заводите на Хонда, за мен е достатъчно да е одобрено и препоръчано от Хонда за моята машина . Така ще знам, че съм сложил, ако не най -доброто, то достатъчно добро, такова, което не носи рискове за двигателя . Репутацията на Хонда, Ямаха, БМВ и т н , не позволява да е другояче.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #412 -: май 20, 2019, 08:09:09 am »
 Разликата е в "надбавката" на ХОНДА
 Превод:

BMW Motorrad motor oil - Shell Аdvance ultra ( БМВ маслото е около 36-45лв/лит , на Шела крайна клиентска е 36,00 )
 DUCATI = Shell Advance Ultra ( 39лв/лит в Дукати  сервиз )
 Aprilia - ENI(AGIP) Oil
 YAMALUBE - ENEOS ( Ямаха маслото е 30-50лв/лит , същия клас и вискозитет е 18-41лв/лит )
 SGP Suzuki Oil - MOTUL ( тук евтиният вариант да си купиш Мотул е да го вземеш брандиран СУЗУКИ - със над 45% е по ниска цената )

Това масло на Хонда с това 10w30 съм почти готов да кажа че е Max Performance 10W30 серията , ама не съм сигурен за него.

**** Каква му е цената в ХОНДА ?
Гаражът:

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #413 -: май 20, 2019, 11:30:16 am »
17,29 без ДДС.
И точно цената ме притеснява...

Неактивен boy3m

• Hero Member
  • Публикации: 381
  • Ето ме! Приятно ми е: Аз съм г-н Ки
  • Кара: 04`Keeway KEE110; 08`Honda Transapl XL700V; 88`ETZ 150
« Отговор #414 -: май 20, 2019, 11:34:04 am »
Разликата е в "надбавката" на ХОНДА

Това масло на Хонда с това 10w30 съм почти готов да кажа че е Max Performance 10W30 серията , ама не съм сигурен за него.

**** Каква му е цената в ХОНДА ?

Платеното от мен в Б....трако-София:
Масло на Honda 10W30-(3x17.29лв.)+маслен филтър(15,47лв.)

Чакам предложения,че наближава обслужването... ;)

ПОздрави,
 :cheers:
http://www.carspending.com/bg/vehicles/4266-keeway-kee-110   тук е цялото досие на г-н Ки ;)

Цитат от един друг форум:"Колата е за да върши работа , мотора е за да доставя удоволствие. По друг начин казано , колата е жената ,а мотора е любовницата."

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #415 -: май 20, 2019, 02:07:59 pm »
17,29 без ДДС.
И точно цената ме притеснява...

И точно това почти потвърди моите предположения , най вероятно съм отгатнал на тъмно..........

SAE viscosity grade 10W-30
Density (15°C), g/cm3 0.86
Flash point (COC), °C 225
Kinematic viscosity
(40°C), mm2
/s
(100°C), mm2
/s
66.69
10.34
Viscosity index 146
Pour point, °C –40.0
TBN (HCLO4), mg KOH/g 7.61
API SJ
JASO MA2

Опаковки само по 1л шишета**

Смятам , че мога да ви го предложа на около 13-тина лева/литър , при това си е със доста пресен ДОТ и Гарантиран произход без да минава през ръце и надценки  ;D ;)
 Филтъра масленият е на 13,50

Гаражът:

Неактивен KKirilov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Кара: Suzuki Marauder 800
« Отговор #416 -: юни 24, 2019, 07:50:30 am »
Здравейте колеги. Имам едни чуденки дали да взимам едно Nc750x, нов от вносителя. Четох из темата има доста полезни неща и отговори на някои въпроси, но ще се радвам на още такива и ревюта доволни ли сте от моторетката и тн... Писах и лично съобщение на Тошко, ще съм му благодарен за отговор.
Как са цените на екстрите - куфари, слюди, ролбари и тн...

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7633
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #417 -: юни 24, 2019, 11:10:39 am »
Вносителят прави от време на време тест карания. Вчера и онзи ден имаше такова в София. До NC-то не можах да се доредя, но пък пробвах СВ 500 и Голдуинга. Корабът е ебаси мотора. Не бях карал до сега Голдуинг и се изкефих максимално.

Та... Ако не си пробвал това, което си харесал, можеш да му се качиш на някое от следващите тестови карания. В събота и неделя в края на месеца би трябвало да са в Пловдив. Щото ако правят карания както Харли, ще трябва да чакаш до другата година ;)

П.П. Един пич декларира, че Голдуингът е единственият мотор, който му е по-удобен от собствения му BMW ;D
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 534
  • Кара: TDM900
« Отговор #418 -: юни 24, 2019, 05:34:58 pm »
Ивчо, ти ли беше на последното кръгче с голд-а?
Аз покарах африката и нц-то
Африката очаквано ми допадна; NC-то очаквано беше дърво..но все пак ме изненада приятно с еластичносста си, не го очаквах от него..
Та, тва нц си е градско чадо; плюса му е разхода и че е като колело ;)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7633
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #419 -: юни 24, 2019, 06:48:40 pm »
Голда го карах в 14.30 в събота. Ама теб не те мернах там :-\

Между другото и СВ 500 се представи доста добре. Чак не очаквах. Хем бяхме двама отгоре му. Като за 50 коня си е направо много добър.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.