Автор Тема: Яке за чопър  (Прочетена 951 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BAHKATA07

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 6
  • Кара: Все още кола
Яке за чопър
« -: февруари 24, 2018, 11:51:15 pm »
Здравейте,
Първо не знам темата дали е за тук, ако не е се извинявам.
Трябва ми конкретна помощ относно яке за чопър ( понеже съм новобранец) в нета е пълно с най-различни. Като цяло съм се ориентирал към такъв тип https://www.motogotin.com/product/terminator , но няма номер за мен по размерите съм за ХХХЛ.
Не съм наясно с най-оптималния вариант за през лятото и за по-хладно време, това няма отвори за вентилация на въздуха. Понеже ми е голяма каша ви моля за конкретни съвети (ако може с линкове), вие какви якета ползвате ?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7175
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Яке за чопър
« Отговор #1 -: февруари 25, 2018, 01:52:58 pm »
Aко ще се правиш на корав рокер, това е якето. Чиста и неподправена класика. Става впрочем да го ползваш и с други концепции мотори, без пистовите. При тях ще е малко неуместно решение. Става за носене и когато си без мотора. Минус му е, че лятото ще ти е бая горещо с него. Ама много. Зимата рискуваш да ти е студено. Ако ще караш през зимата, де. Някои са снабдени с отделяща се подплата, с която малко подобряваш комфорта когато е студено и съответно охлаждането, като я махнеш когато е по-топло. В описанието на това е спомената подплата, но не пише дали е отделяща се.
В общи линии якето е добро, но ако мислиш да ползваш само него, няма да е много добре. Добре би било да си вземеш и текстилно, за да имаш повече варианти. Голяма част от чопъристите карат и с текстилни якета.
Някои между другото слагат върху кожените якета и кожени елеци. Има специални такива, които са от дебела кожа и малко или много допълнително спират вятъра. Ей такъв:
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен BAHKATA07

• Jr. Member
  • **
« Отговор #2 -: февруари 25, 2018, 02:33:05 pm »
Благодаря за отговора, аз имам и текстилно яке, но някак си в представите ми за такъв тип мотор си е кожата. Ако някой друг се включи в темата и може да препоръча сайт или магазин за предпочитане Пловдив ( при Тео ходих вече) или София ще съм много благодарен.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 429
  • Кара: TDM900
« Отговор #3 -: февруари 25, 2018, 05:27:48 pm »
Всеки мотомагазин продава кожени якета..но на мен цената не ми харесва..
Мотобум,мотопауър,зедмото, мотопойнт, линсън мото,мотоакцент и една кофа други

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 856
  • Кара: XL 700
« Отговор #4 -: февруари 25, 2018, 05:46:35 pm »
Години си карах с кожен екип и си мислех,че имам най доброто.До като един ден не си взех текстилен.Мнението много бързо ми се промени.Това е лично мое мнение и никой не ангажирам с него.Вярно,че на чопъра му отиват кожени глезотийки но си направи сметка къде,колко и как смяташ да си го караш за да избереш най оптималния вариант за теб.Едното предлага,цена,качество,лек дискомфорт и готин вид.Текстила поносима цена,лек,удобен и доста по добри характеристики за сметка на вида. 

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #5 -: февруари 25, 2018, 05:54:50 pm »
В цената у нас са калкулирани тези на якето, на доставката, на разходите за магазина и печалбата на собственика. Няма как да е по-ниска от тази в чужбина. В Дружба 1 в София има магазин за мото екипировка 2-ра ръка, но се намират и нови якета. Даже на място се извършват и някои преправяния - ЦЪК

П.П. Кожените якета издържат на повече от едно падане ;D А пък текстилът издържа на слънце няколко години и започва да си губи качествата. Най-малкото избелява. Аз затова карам и с текстилни и с кожени якета. Примерно с коженото ходя на работа и понеже не е с протектори (слагам допълнителни като карам), мога да си ходя по задачи без да се налага да държа други дрехи в офиса.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен sheytanov16

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 5
  • Кара: gsxr 1000 k5
« Отговор #6 -: февруари 25, 2018, 09:47:56 pm »
https://www.amazon.it/Bikers-Gear-GIACCA-VINTAGE-XL/dp/B00TIQ62CC ето едно което за мен е по-удобно от това което си посочил

Неактивен BAHKATA07

• Jr. Member
  • **
« Отговор #7 -: февруари 26, 2018, 02:10:32 pm »
С дълги огледи и мнооого чудене, за сега май се спирам на това https://www.ebay.co.uk/itm/CLASSIC-VINTAGE-DISTRESSED-TERMINATOR-BRANDO-MENS-BIKER-REAL-LEATHER-JACKET/332350779934?hash=item4d61a6721e:g:MUMAAOSwmZFZmUia

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 429
  • Кара: TDM900
« Отговор #8 -: февруари 26, 2018, 04:19:07 pm »
За мен това яке не струва..отделно не мисля че е с протектори;

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #9 -: февруари 26, 2018, 06:47:01 pm »
Гледай сега. карането на чопър си е и малко гъзария. Якето е готино. Човекът си решава дали и колко да е предпазен от протектори и т.н. Аз да му дам още поводи за размисли с примерно ТОВА Цените са народни ;D Една фирма у нас ги доставяше за около месец, но може да има и по-бързи варианти.

Неактивен ivanbentchev

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 22
« Отговор #10 -: февруари 26, 2018, 06:59:46 pm »
Ако искаш погледни и тук:
https://www.louis.eu/produkte/motorcycle-leather-jackets/770?sort=price_asc#article_list

Избираш, пишеш ми кое да бъде и след максимум 10-ина дни е при теб.
Доставка до България няма да плащаш.
Според цената ще спестиш между 20 и 50 евра от цените, които виждаш там, понеже в момента има намаления за сметки съответно над 100 и над 250 евро.
Ако ти трябва съдействие казвай.

Дано да ти е от помощ.
« Последна редакция: февруари 26, 2018, 07:48:46 pm от ivanbentchev »

Неактивен BAHKATA07

• Jr. Member
  • **
« Отговор #11 -: февруари 26, 2018, 07:19:46 pm »
За протекторите съм съгласен, че са голям минус, но какво друго не струва( просто различен вкус или...?) Като новобранец разсъждавам, че  многото отвори с ципове са подходящи за лятото. Пък и с тоя сняг, където падна ще имам още няколко дена да ги мисля :headbang:

п.п. И това не е лошо ивчо, дали е с протектори

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #12 -: февруари 26, 2018, 08:40:41 pm »
В описанието не виждам, но ако разровиш из сайта, със сигурност ще намериш и с протектори. Аз това го посочих заради черепа с крилата. Нали все пак за рокерия говорим ;)

Неактивен BAHKATA07

• Jr. Member
  • **