Автор Тема: Предни дискове на Сузукто  (Прочетена 2968 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lucifer 1

• Sr. Member
  • Публикации: 102
  • Кара: Suzuki TLS -2000г
Предни дискове на Сузукто
« -: март 12, 2018, 08:51:57 pm »
Здравейте
Имам следният проблем.При каране на мотора и натискане на предната спирачка се усеща чукане и луфт като при заминал или хлаба лагер на трионика.Но проблемът нее в лагера а в предните дискове.Поне на мен така ми се струва .Та нитовете на диска са хлабави.Някои мърдат доста като ги понапъна.Някои са малко по стегнати,но и те мърдат.Та като завъртя гумата на ръка и стисна спирачката се вижда как диска играе от нитовете.
Товя ме дразни много,и питането ми е дали трябва да са хлабави тези нитове и дали могат да се  притис ат или пренабият за да се премахне този луфт.Дискове играят както назад-напред,така и наляво -надясно.
Според мен има нещо нередно.Какво ще ме посъветвате?

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 857
  • Кара: XL 700
Re: Предни дискове на Сузукто
« Отговор #1 -: март 12, 2018, 08:59:08 pm »
Там не би трябвало да има луфт.Още повече да го виждаш.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 440
  • Кара: TDM900
« Отговор #2 -: март 12, 2018, 09:00:15 pm »
Тва са плаващи дискове..
И аз се бях психирал,смених накладките и стана чудо- мотор спря да сеца* спирачката..интересното е, че замима-няма 20000 км са почти пътници накладките ( оргснични май бях сложил)

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2790
« Отговор #3 -: март 13, 2018, 10:57:35 am »
Трябва да има луфт, но не много!
около 1мм. и то само странично..

Неактивен Lucifer 1

• Sr. Member
« Отговор #4 -: март 13, 2018, 01:20:52 pm »
А моите играят и напред-назад.А могат лида да сесе причукат нитовете?Самите дискове обаче са още хубави,и могат да изкарат още2 сезона поне. При моето каране че и повече. Или да си търся нови напрво?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7261
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #5 -: март 13, 2018, 07:27:18 pm »
Преди време имаше отзиви за поправяне на дисковете чрез пречукване на нитовете, но повечето мнения бяха, че ефектът е краткотраен.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #6 -: март 13, 2018, 08:30:01 pm »
Виж някой да ги занити... колкото изкарат толкова... щом са добри като състояние самите дискове.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #7 -: март 13, 2018, 08:37:52 pm »
Но внимавай понеже това е спирачка!!! И то на мотор!!!

Ако намериш някой да ги направи и да е такъв, че знае каква отговорност поема и пак да се съгласи - довери му се! Това са много здрави нитове които са всъщност втулки мисля, че стоманени и работата им е да осигурят малко хлабина за да може диска да се намести.

Ако мога да ти помогна с нещо, то това е че дисковете са едни и същи на Сузуки СРАД 96-99 до К4 което е 2004... к5 цата е вече с 300 мм. дискове... твоите са 320.

Значи стават от всички GSXRи от 96 та до 2005та и Suzuki TL.. ( може и да пропускам някой модел ) Oт SV са други.

Нови са около 800, китайчета около 400 ...втора ръка както ги намериш, ама не се знае колко ще хлопат и те!!!

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2411
« Отговор #8 -: март 13, 2018, 09:49:55 pm »
Нитовете ТРЯБВА да са хлабави. Това са плаващи дискове. Нормално е!
Проблемът е в покривени дискове.
Става при рязко охлаждане (минаване през локва след рязко намаляне на скоростта чрез спирачка) или от системна прекомерна употреба на спирачката.

За намаляне на скоростта има двигател. Масово този факт се забравя...
« Последна редакция: март 13, 2018, 09:53:50 pm от Гошко »

Неактивен бат Ицо

• Full Member
  • Публикации: 57
  • Кара: Wee
« Отговор #9 -: март 13, 2018, 10:13:25 pm »
На Тех-ко има в момента промоция за TRW дискове и накладки. Аз си взех минаото лято TRW за Уи-то и съм много доволен от усещането при спиране.

Неактивен Lucifer 1

• Sr. Member
« Отговор #10 -: март 13, 2018, 10:39:14 pm »
Ще се търсят  нови,но 800-1000лв с момента нямам излишни за това ще се ориентирам към по-евтиният Китайски вариант.Някакви предложения  за марка да ми дадете?
« Последна редакция: март 13, 2018, 10:48:38 pm от Lucifer 1 »

Неактивен бат Ицо

• Full Member
« Отговор #11 -: март 13, 2018, 10:44:22 pm »
Гошко, чудя се аз ли съм пенсионера или ти? Спирачките са за това да спираш с тях. Как ще спираш на двигател?????????????????? Дискове и накладки са консуматив дето се харчи за кеф! Направо ме загуби с този "двигател"!

Неактивен Lucifer 1

• Sr. Member
« Отговор #12 -: март 13, 2018, 10:50:56 pm »
Гошко, чудя се аз ли съм пенсионера или ти? Спирачките са за това да спираш с тях. Как ще спираш на двигател?????????????????? Дискове и накладки са консуматив дето се харчи за кеф! Направо ме загуби с този "двигател"!

+1
И аз бях коментирал подобно на теб,но го изтрих за да не си помисли колегата че се заяждам.

Неактивен бат Ицо

• Full Member
« Отговор #13 -: март 13, 2018, 10:54:06 pm »
Вземи си TRW или нещо от този клас, заеби ги китайците. Спирачки са все пак. А и явно ги ползваш ;)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #14 -: март 14, 2018, 11:50:21 am »
Мммм, да. На път е и тази тема да стане като една друга в другия форум преди време.
Що да не намаля скоростта с двигател? Сега да не кажете, че се спира само с предна спирачка ^-^
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #15 -: март 14, 2018, 02:35:02 pm »
Колкото по-рядко един шофьор използва спирачките, толкова е по-добър.
Газ-спирачка знае всеки. Другото е майсторлък.

Спирачките имат ресурс, живот, кондиция. Колкото повече се използват, толкова повече се скапват. Хубавата спирачка е НОВАТА спирачка. Кой както иска да го разбира.
Системната ПРЕКОМЕРНА употреба води не само до износване, а и до деформации. Дори чисто нова спирачна система може да бъде скапана само за един час път, при това без водачът дори да разбере.
За тая работа трябват опит и умения. Не казвам кой ги има или няма. Казвам само, че е доста по-сложно, отколкото изглежда. Спирачната система е една от най-прецизните системи на мпс-то и в същото време работи в най-гадните възможни условия.

Неактивен бат Ицо

• Full Member
« Отговор #16 -: март 14, 2018, 09:10:38 pm »
Да бе! Може ама може и да ми пломбираш спирачките и пак ще си карам из града с една идея по-бавно! Защо веднага лепваш етикет, че човек дето използва предимно спирачки за спиране, не може да го прави същото и с двигател? Спирам както и само на двигател, както и само и с предна както и само със задна, така и нормално и с двете спирачки едновременно - нормалното без значение дали спирам по права линия или съм легнал в завой! Хайде без елементарни контрастни дежурни изказвания не на място! Нервак съм и карам бързо. Не знам как ще се оправяме с новите камери, но се надявам да ги видя навреме. Все пак с мотора трябва да ги подмина, за да ме снимат отзад :friends:

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #17 -: март 14, 2018, 10:02:59 pm »
Не лепя етикети. Обосновавам си тезата.

Нека все пак колегата каже къде е бил проблема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #18 -: март 15, 2018, 08:50:51 am »
На тези апарати не могат ли да се сложат дискове без нитове :-\

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #19 -: март 15, 2018, 09:50:50 am »
Не могат. Имам дискове със същия диаметър от Хонда, постоянни - не плаващи. И понеже дисковете за Сузуки често се разхлопват и са много дефицитни - много пъти съм го мислил... в най-добрия случай ще остане проблема със самонаглясянето.

Не е чак толкова сложно да се намери някой на преса който да ги занити - истинската отговорност е че трябва да се предвиди така че да стане като оригинално.. спирачка е.