Автор Тема: Теч от радиатор  (Прочетена 1590 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gilera08

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 19
  • Кара: Gilera SMT 50 2008г.
Теч от радиатор
« -: март 18, 2018, 08:12:29 pm »
Здравейте колеги! Отново съм аз и отново с проблем.  :D
Значи от радиатора на мотора  ми (Gilera SMT 50) капе антифриз.
Въпроса ми е докато го свалям как трябва да постъпя, според мен е напукан отдолу, самия той е от алумин и не става с заварка, дали ще стане с течен метал ?  След като например го оправяме някак си, как трябва да се постъпи пак при доливането на антифриз на празния радиатор и маркучи разбира се ? Трябвали след това да работи на място или трябва да се кара и при нужда да се долива ? Благодаря предварително ! 

Неактивен Gilera08

• Jr. Member
  • **
Re: Теч от радиатор
« Отговор #1 -: март 19, 2018, 06:23:08 pm »
Да опиша малко по-подробно.

Значи от където капе антифриз долу в снимката  съм го оградил с червено кръгче, но не знам как ще излезе радиатора защото от долните два болта които го държат  нямат никаква глава за отиване, може би ще стане само като развия от горе болта и с предърпване ще излязат и долните два.

В двата долни държащи радиатора болта има някакви гумички изцяло са напукани и скъсани, заради тях ли изпуска антифриз или просто служат като тампон ?

P.S: Нещо не съм успял да кача снимките, ще опитам пак.
« Последна редакция: март 19, 2018, 06:25:24 pm от Gilera08 »

Неактивен Gilera08

• Jr. Member
  • **
« Отговор #2 -: март 19, 2018, 06:26:44 pm »
 :)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7117
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #3 -: март 19, 2018, 07:58:44 pm »
АлуминИЯТ се заварява. След като спреш теча, пълниш радиатора и разширителния съд, палиш, чакаш да загрее и при нужда доливаш в радиатора. Това, което си оградил в червено, са по-скоро опорни шпилки с тампони. Добре би било тампоните да са здрави, за да не се трие алуминият в шпилките и така да се пробива.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Gilera08

• Jr. Member
  • **
« Отговор #4 -: март 19, 2018, 08:04:08 pm »
А някаква идея как да ги извадя тези долните болтове ?
Верно, че все още не съм пробвал, ако развия горния болт дали с дърпане няма да излезе, но според мен няма.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #5 -: март 19, 2018, 08:16:29 pm »
Не знам как е хванат радиаторът ти, но като го огледаш добре, ще се ориентираш сам. При всяко положение трябва да развиеш всички крепящи болтове, които могат да се развият и след това пробваш с издърпване. Ако не стане, пробваш с някоя друга идея. Това е все пак радиатор.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Gilera08

• Jr. Member
  • **
« Отговор #6 -: март 19, 2018, 09:04:36 pm »
Така някак си ще го извадим от там, но първоначално да отвия скобичката, която влиза във водната помпа и да оставям да изтече антифриза нали ?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #7 -: март 20, 2018, 08:55:00 am »
Ако ще сваляш радиатора, трябва да разкачиш маркучите от него и да го източиш съответно.