Автор Тема: Arai RX7 Corsair-шум  (Прочетена 3019 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tekabg

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 8
  • Кара: CBR1000RR ,2010
Arai RX7 Corsair-шум
« -: април 22, 2018, 10:04:38 pm »
Здравейте колеги,както заглавието подсказва питането ми е относно този шлем.Вече два дена карам с него и ми се струва доста шумен от 120-30 и нагоре а след 200 направо си е лудница.Иначе не ми мръдва от главата и изобщо не "духа".Сравнявам арая с Шарк-xrr като шарка в момента не е при мен за да направя директна съпоставка..Ще помоля колегите  каращи с такава каска да изкажат и те мнение по-въпроса.
P.P.Долу съм качил снимка на каската.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3612
  • "RBT Custom motors" Jsc
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
Re: Arai RX7 Corsair-шум
« Отговор #1 -: април 23, 2018, 08:08:00 am »
  ??? ??? ???
 Аз карам само с ARAI , имам един RX-7 Corsair имам и един RX7 GP , имам и едно HJC нo тo e Flip-Up ........... шум в АРАЙ не е Нормално да има ... абе то HJC е по тихо от SHOEI пък кво да говорим за ARAI
Гаражът:
TRX850'97 Aprilia RS4 125'15  748SP'02 F800S'08 S1000RR'15

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1189
  • Кара: изтребител
« Отговор #2 -: април 23, 2018, 08:27:45 pm »
нещо не мога да го разбера това с шумни и тихи каски

не ви харесва рева на двигателя ви ли?
ел ли са ви двигателите?

щото при мен,звука от вятъра,започва да взима надмощие над тоя от двигателя ми,към 270-80км.но дори тогава това което чувам,ме кара да настръхвам и да се чувствам жив

с други думи,звуците които чувам при каране на мотора,са половината от удоволствието

Неактивен tekabg

• Jr. Member
  • **
« Отговор #3 -: април 23, 2018, 10:01:47 pm »
Явно аз нещо се филмирам тогава,от доста време не бях карал здравата и за това така си мисля ,може би си внушавам.Ще покарам пък ще видим,а иначе много ми харесва Арай-я и само как ми лепва на картуната.....хич не ми се иска да го сменям.
Благодаря за отговорите. :beer:

Неактивен tekabg

• Jr. Member
  • **
« Отговор #4 -: април 24, 2018, 05:53:56 am »
Коко,кажи моля те ,каква е разлика усещаш между Corsair-a и GP-то?

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #5 -: април 24, 2018, 07:50:51 am »
 :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
 E че кой съм аз да намеря разлика..... за мен са просто малко различни , Corsair-a ми е персоанлизиран подложки и т.н. и ми е до милиметър точен , GP-то си е Стандартен М размер , и ми е по странен , ако трябва да съм откровен Corsair-а ми е Любимия шлем , той е с черупка на S , стиропора е S , и цялата подплата е на милиметри подбрана по форма и размер на главата , аз съм малко над S и на долна граница на М .......... та може би затова толкова си го обичам.
 GP-то си е почти като КОРСАЙР-а но има разни спойлери и други такива , но пък Слюдите примерно са 1:1 , вентилацията е 1:1 .......... просто пореден номер в модела , но така или инъче " ARAI RX-7 ******** " за мен лично е ШЛЕМА на ШЛЕМОВЕТЕ , който и да е шлем от серията RX-7 винаги е бил и ще е номер 1.
 темата за шлемовете е  разисквана на дълго и широко , но Ако искаш ТОП - купуваш АРАЙ , ако нямаш пари за Арай си купуваш HJC това е общо взето , Сменил съм по няколко модела на SHOEI , AGV , SHARK , HJC и т.н. за мен най-калпавия Бранд е SHARK ако не броя първият Fogi SHARK (Carl Fogarty edition - 2000* ), всички други са ПЪЛЕН БОКЛУК
 Foggy SHARK

тоя шлем беше страхотен ( поне за времето си , но слюдата изкривяваше - беше като лупа и като се надраска леко ............познай)
Гаражът:

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #6 -: април 24, 2018, 11:56:43 am »
аз не бих нарекъл боклук,шарк рейс-р про карбон

не знам защо коко не споменава и агв,които с шоей и арай са върха на сладоледа при каските  х-лаит също не са лош избор за бюджетна каска

и май с това се изчерпва всичките марки които бих си купил

като от марка,да има по един,два модела най-много

че и моделите са важни,не е само марката

според мен оплакванията на колегата за шума,идват от огромните преси за въздух на модела.при някои агв-та ги има и там е същия шум.ама това все пак са каски,не С-класи да седим и да няма шум.една хубава,маркова,отворена генерация помага много по въпроса

това си е лично мое мнение и не ангажирам никой с него

на едно изложение на карбонови каски пробвах скорпион-е това няма да си го купя никога.то самите материали на подплатата си бяха някакъв боклук,сравнен с другите марки.те верно е че са по-евтини,ама дали ще дам 400 или 500 за каска ми е васе тая,далеч по важни са ми други фактори,не цената.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #7 -: април 24, 2018, 01:16:07 pm »
 Ами незнам - до сега ЕДИН човек Който да е ИМАЛ SHARk и след това да е казал че е хубав не съм намерил ( аз съм има 3 различни шлема
 от тая Марка)
 относно AGV ( сменил съм само 2-3 от тази марка) , няма какво да коментирам , ужасно Шумна , но ми се нравеше много повече от SHOEI , само дето е наистина много шумна , неможех мислите да си чуя , все едно Двигателя беше в Каската , не да чувам ауспуха.......... но пък не ми е било задушно никога в нея  :occasion1:
 HJC - Цена / качество ( имал съм 4 или 5 мисля дори ............ но към момента имам само HJC IS-MAX2 aма много искам HJC RPHA MAX)
 ARAI - Най-доброто ............. без оглед на цената обаче (имал съм 3 , като 2 от тях все още са си мои ......... 3-тия остана при бившата Женъ)
« Последна редакция: април 24, 2018, 01:19:58 pm от kokoVmaxa »
Гаражът:

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #8 -: април 24, 2018, 06:25:36 pm »
аз в момента "довършвам" една hjc rpha 10 и за мен е далеч от най-добрата каска.но като се има и в предвид че и цената и е далеч от най-добрите каски.абе за тея пари,толкова.

с ниска скорост поти визьора за страх

но пък пристига комплект с 2 визьора и пинлок,което си е добър бонус

"открих" и още нещо,като обърна пинлока на обратно ми хваща почти до горния ръб на визьора и е много удобно за "пистово" каране

и доста гадно се чисти от мухи де,с тия мрежи отпред.
а и през горните клапи вкарва мухите вътре,ма кат си давам повече газ,падат само умрели

аеродинамиката е добра

абе за парите си,мога да кажа че е добра каска

Неактивен tekabg

• Jr. Member
  • **
« Отговор #9 -: април 25, 2018, 10:51:14 pm »
Пуснах я тази вечер за продаване в Ибей и ще видя да си взема по-малкият размер.Картуната ми е 58,6мм а каската ми е размер L и мисля да си купя М  да видим как ще бъде.Благодаря за отговорите колеги.Ще пиша като взема другата каска.

Неактивен tekabg

• Jr. Member
  • **
« Отговор #10 -: май 19, 2018, 08:45:38 pm »
Проблемът е решен.Купих си X-Spirit II и разликата е осезаема.Малко по-безшумна и с мнооого по-добра вентилация.Абе изобщо мога да потвърдя и аз ,че с моделите си X-Spirit шоей изпревариха Арай, а днес имах възможността да пробвам и RX-7V.

Неактивен tekabg

• Jr. Member
  • **
« Отговор #11 -: декември 02, 2018, 03:51:28 pm »
Колеги искам да си върна думите назад относно Шой ,че са изпреварили Арай,поне на моята глава не се получи.Покарах с Шоя но се указва доста плитък и брадата ми излиза навън.Наистина вентилацията е по-добра от Арайската но до там.Купих си RX-7V и да си кажа честно наистина пасва ми по-добре след като покарах повечко с нея.На снимката съм качил Шоя с ,който карах и Арая ,който си купих в последствие.