Автор Тема: Мотора гасне на път  (Прочетена 1455 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ицан

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 35
  • Кара: Beta euro 350
Мотора гасне на път
« -: април 25, 2018, 08:51:39 am »
Дайте малко акъл: Карам Beta Euro 350 с двигател Suzuki gn - въздухар. При каране ми прекъсна на два пъти в интервал 20км и по-късно угасна. Върти само на стартер. Смених свещта и на второто въртене запали. След 5 км пак угасна от веднъж (без да глъхне,прикяфа и т.н.) на една бенз. Допълних бензин,като имах половин резервоар и запали . Проверих електронното кранче - работи. Какво друго да търся?

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 556
  • Кара: TDM900
Re: Мотора гасне на път
« Отговор #1 -: април 25, 2018, 04:59:34 pm »
Дайте малко акъл: Карам Beta Euro 350 с двигател Suzuki gn - въздухар. При каране ми прекъсна на два пъти в интервал 20км и по-късно угасна. Върти само на стартер. Смених свещта и на второто въртене запали. След 5 км пак угасна от веднъж (без да глъхне,прикяфа и т.н.) на една бенз. Допълних бензин,като имах половин резервоар и запали . Проверих електронното кранче - работи. Какво друго да търся?
Имах същия проблем и се оказа запушена цедка на карбураторите(в захранващия горивопровод)

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2787
« Отговор #2 -: април 25, 2018, 07:19:52 pm »
Запушен отдушник на капачката на резервоара, боклук в карбуратора... такива неща.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8219
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #3 -: април 25, 2018, 08:20:11 pm »
A сменената свещ как изглежда - някакъв нагар по електрода, цвят, суха, мокра?
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Ицан

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 35
  • Кара: Beta euro 350
« Отговор #4 -: април 28, 2018, 02:52:22 pm »
Благодаря Ви за отговорите. Цвета на свещта бе керамичен - суха. За тоя мотор по италианските форуми чета ,че често се случва капачката на резервоара да се затисне, затова я прочиствам и смазвам механизма в нея ежемесечно.Прегледах цялата ел система , като открих един жълт кабел даващ маса на бобината ,разхлабен в гнездото си и силно позеленял - дано е от него. Всички ел връзки съм ги прочистил и пръснал с конткакт спрей, като и поизточих от утайника на карбуратора бензин.вчера минах100км  - нямаше ядове.  Все ми се струва , че проблема е бил в ел,системата .Ако е от горивната , да е припукал,прикяфал....