Автор Тема: Задължителна ЗГО ?  (Прочетена 1421 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен valentyno

• Hero Member
  • Публикации: 659
  • Кара: Majesty 400
Задължителна ЗГО ?
« -: май 01, 2018, 06:27:35 am »
Здравейте колеги, поразгледах темите, но не видях някъде да се дискутира Задължителната Застраховка Гражданска Отговорност. Ако някой е запознат, ще съм благодарен да сподели как стоят нещата тази година, в смисъл ако моторетката ми няма застраховка, бракуват ли я в КАТ автоматично? Симсон-ката ми е на село и я карам от дъжд на вятър и то само по черните пътища, изобщо не мисля да и правя застраховка. Не съм на ясно, дали има някакви изменения в закона, ако реша догодина да я застраховам, дали ще имам спънки?   :)
Валентин Андреев

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7154
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Задължителна ЗГО ?
« Отговор #1 -: май 01, 2018, 09:06:47 pm »
Кой ти каза, че се бракува без застраховка? За така наречените "сезонни" возила се въведе застраховка само за времето, през което собственикът им ще ги ползва. Ако пътищата, по които караш Симсона, не са от републиканската пътна мрежа, не ти трябва застраховка. Законът важи само за пътищата, отворени за обществено ползване. В Държавен вестник трябва да се обанародва списък с тези пътища. Някои черни пътища попадат в този списък и на практика там е необходимо да имаш застраховка.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.