Автор Тема: Проблем с Кавазаки ZX6R 96год.  (Прочетена 466 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ge4o666

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 6
  • Кара: Kawasaki zx6r
Проблем с Кавазаки ZX6R 96год.
« -: юни 08, 2018, 11:53:54 am »
Здравейте колеги. Имам голям проблем по токовете и немога да хвана от каде е. Както моторетката си работи добре и в следващият момент почва да преде прекъсва и гасне спирам стартера веднага върти някои път пали от първото завъртане но някои път въртя по 5 10 Мин. И тогава пали гърми попрекъсва и изчиства после пак си тръгвам да карам и когато то реши пак същия номер. Даже вчера си го зимам от маистор и пак ми угасна но този път въртях на стартер близо 20 Мин. И не запали . А иначе си върви с колкото мога да го карам 240 нема грижа но както съм с тая скорост така и гасне. Сякаш нещо спира тока за секунда и тва е. Моля за помощ че незнам кво да направя пък моторетката ми е сантиментална и ми е на сърце и немога да търпя да е счупена.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7154
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Проблем с Кавазаки ZX6R 96год.
« Отговор #1 -: юни 09, 2018, 12:47:26 pm »
Прекъсвачът на страничната стойка проверяван ли е? Често се случва подобен проблем да се появява заради него. Имам предвид за рязането на тока и гасненето. За преденето и трудното палене е възможно да имаш хлабави връзки по бобините. Иначе казано, възможно е да имаш комбиниран проблем.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2787
« Отговор #2 -: юни 09, 2018, 05:25:22 pm »
Тръгвай по веригата... кил суич, контактен ключ, всички прекъсвачи ( на ръчката на съединителя, на пачия крак, на скоростния лост) и всичко това като свърши.Тогава свещи, бобини ,ЦДИ... дано не е последното.

Неактивен Ge4o666

• Jr. Member
  • **
« Отговор #3 -: юни 10, 2018, 08:32:47 am »
Пакетния ключ съм го проверил ръна също ще вида степенката и съединителя. А ЦДИ какво ще означава?

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7154
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #4 -: юни 10, 2018, 06:51:34 pm »
Запалването. Ама него най-накрая го гледай, защото е цифра в сравнение с кабеляците, където е по-вероятно да е проблемът.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #5 -: юни 11, 2018, 06:22:37 pm »
Всички ключета ги дай на "късо" кил суича - също, и когато завъртиш със стартера трябва да даде искра. Ако не даде - тогава се съмнявай в ЦДИ то. Това е една черна кутия в която влизат много кабели, подобна е на зареждащия бло, но не е оребрена. Това е мозъка на мотора, на него има цифри 21119- и после други четири. това 21119 показва че е на Кавазаки, а следващите ---- показват модела. Дори за следващия модел ЗХ 6 98-99 мога да ти ги кажа какви са понеже го имам.
Освен ключетата и всички букси и връзки трябва да са ОК, доста важна е буксата от индуктивния датчик която "идва" от двигателя и "ходи" право в ЦДИ то. Ако е откачена или прекъсната не трябва да въртиш - може да изгориш именно това ЦДИ. А самия датчик може да го премериш с мултицед, съпротивлението му трябва да е 300-500 Ом.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #6 -: юни 11, 2018, 06:25:54 pm »
Има и нещо друго - ако дава искра, а не пали има едно реле CF което командва бензиновата помпа... малко, черно с червена букса, еднакво е за всички Кавазакита от това поколение, CF 308 A, CF 308 Б, все вършат работа.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3570
  • "RBT Custom motors" Jsc
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW R nine T"
« Отговор #7 -: юни 12, 2018, 09:32:12 am »
 CDI Unit
Гаражът:
Jap: CB500F '71 GR650XD'82 TRX850'97
Eu: Aprilia RS125'94 Ducati 748SS'02 F800S'08 S1000RR'15

Неактивен Ge4o666

• Jr. Member
  • **
« Отговор #8 -: юни 13, 2018, 10:51:38 pm »
Благода за подробният коментар, ще направа всичко това и ще пиша дали съм го открил този проблем

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #9 -: юни 14, 2018, 07:11:14 pm »
Това Кавазаки със стъкления фар ли е или с плексигласов единичен ( прилича на обърната нагоре луна )...

Неактивен Ge4o666

• Jr. Member
  • **
« Отговор #10 -: юли 05, 2018, 12:10:11 pm »
Стъклен е . И мисля че открих проблема , бензинова помпа но за пръв път виждам и чувам бензинова помпа да прекъсва знам че или работи или не а тва на моменти и искам да я сменя и да вида дали ще се оправи. Но немога да намеря единствено намерих нова за 140 лв.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 418
  • Кара: TDM900
« Отговор #11 -: юли 05, 2018, 02:04:27 pm »
Стъклен е . И мисля че открих проблема , бензинова помпа но за пръв път виждам и чувам бензинова помпа да прекъсва знам че или работи или не а тва на моменти и искам да я сменя и да вида дали ще се оправи. Но немога да намеря единствено намерих нова за 140 лв.
Ако е в резервоара, виж й спецификата..от някои малолитражки като Корса или клио може и да стане

Неактивен Pancho77

• Hero Member
« Отговор #12 -: юли 05, 2018, 05:38:39 pm »
От други Кавазакита ще стане, от други мотори ( пак карбураторни ) пак ще стане, стига да я преправиш механично...но от инжекционна кола - няма да стане!
Помпите на карбураторните мотори само вдигат гориво когато резервоара е ниско и помагат с дебита при високи обороти когато самотека е недостатъчен.

Неактивен Ge4o666

• Jr. Member
  • **
« Отговор #13 -: юли 08, 2018, 10:31:23 am »
Сложих новата помпа и поне вече запали но мотора е бая спънат на място си се форсира до краи па в движение се едно някои го е стиснал за гушата. И според мен или помпата е боклук нищо че е нова или маистора ми разстрои карбураторите щот каза че ми ги е чистил. Че звукът му сега не е така плътен като преди

Неактивен Ge4o666

• Jr. Member
  • **
« Отговор #14 -: юли 11, 2018, 09:35:29 pm »
Вече съм в движение, имаше незакачен вакум. Благодаря за обърнато внимание.