Автор Тема: Нов живот за един стар М 72  (Прочетена 1216 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gufi

• Hero Member
  • Публикации: 816
  • Кара: ZX12R и Юпитер 5 с кош
Re: Нов живот за един стар М 72
« Отговор #40 -: юни 27, 2018, 09:17:58 pm »
Жалко че някои модератори вече не са активни
Темата е добра, дано има развитие. М 72 и като чисто нов не е бил лъскачка, и примелно да му полираш блока ще му ходи колкото на Харли пистови спойлери.
"Боклук" е относително понятие (за справка - темата за китайските косачки)

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2283
« Отговор #41 -: юни 27, 2018, 09:50:55 pm »
Между полираш и избелиш има разлика няколко дни копанье... и неизбежно повреждане на полезното изкопаемо.
Миньорите полират.

Азотната киселина е стотинки...

Но не става само с ядене (копанье).
Трябва и акъл!

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2283
« Отговор #42 -: юни 27, 2018, 09:53:56 pm »
Тема за китайски косачки не съм чел. Ще те замоля да ми припомниш коя точно китайска косачка визираш.

Аз си купих една японска наскоро. Излезе бая крива пръчка.

Неактивен Pancho77

• Hero Member
  • Публикации: 2786
« Отговор #43 -: юни 28, 2018, 05:15:29 pm »
Ретрото винаги е топ ов дъ топс...
Каква степен, какви валове и какво ще подобрявате
 ...и за какво ви е. За идеята дали може - по-може, ама тоя който има такъв мотор едва  ли ще седне да подобрява нещо по перформънса, все едно да наливаш в буре без дъно.
offtopic: през 90 та "правихме" такъв мотор с един мой роднина, аз съм бил още дете. Тогава се прокрадна идеята да го направил на чопър и "щял да си бъде съвсем приличен чопър само дето някой мотори щели да имат някой по-нови технически решения"...това твърдение още тогава будеше недоверие и скептицизъм.
А сега си е направо идиотско.
А какво остава за подобряване на двигателя!
В последна сметка го реставрира доста нескопосано, после го прекръсти на БМВ..и след няколко години го продаде на едни добри хора които си затвориха очите и се направиха, че му вярват.
М а...не че е рядкост по нашите земи, но в никакъв случай не си струва да се окипазява с даработки.
Иначе за идеята дали може - сигурен съм че може.
Как и колко не се наемам да твърдя, само в порядъци мога да се ангажирам, че не може много. Понеже стоящите клапани предполагат много голяма горивна камера, което значи ниска степен на компресия, което пък значи всякакъв бензин, никаква детонация и никакви високи обороти не можеш да постигнеш. Какъвто и вал да слагаш. Да не говорим за останалата конструкция на двигателя която нищо подобно.

Неактивен 5ров

• Hero Member
  • Публикации: 380
  • Кара: стари мотори....
« Отговор #44 -: юни 28, 2018, 06:14:45 pm »
Ретрото винаги е топ ов дъ топс...
Каква степен, какви валове и какво ще подобрявате
 ...и за какво ви е. За идеята дали може - по-може, ама тоя който има такъв мотор едва  ли ще седне да подобрява нещо по перформънса,
Абе хора, какво да му се подобрява на този мотор ??????? Той е хубав когато е такъв какъвто е бил, защото не става за каране по сегашните пътища ! Днес колега от един друг форум ми каза, че ще се радва ако ме види по пловдивските улици ! Да, аз също ще се радвам да се видим, но избягвам да карам в града, особено мотор без фабрични мигачи, не, че тези които карат коли те "ебават в калалабъка" ако имаш мигачи, ама ако ги нямаш ще е още по-лошо ! Мислите ли, че ако искам да направя ляв завой и пусна лявата си ръка, някой ще разбере за какво става въпрос ? Ами не и направо ще ме отнесат ! Но пък ето един клеп от който можете да чуете как работи този "криво-ляво събран соц.боклук", е, има неща за доизкусуряване, но и аз си ги знам, приятно слушане.......  https://www.youtube.com/watch?v=FuSNDq782_8
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не можеш да го обясниш теоритически.

Неактивен gufi

• Hero Member
  • Публикации: 816
  • Кара: ZX12R и Юпитер 5 с кош
« Отговор #45 -: юни 28, 2018, 09:31:29 pm »
Днес колега от един друг форум ми каза, че ще се радва ако ме види по пловдивските улици !

Точно в Пловдив засякох един миналото лято. Черен, с кош. Доколко е реставриран адекватно не мога да съдя, но звука и визията бяха един път.