Автор Тема: Изгоряла стоп машинка  (Прочетена 273 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pecolt

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 5
Изгоряла стоп машинка
« -: юли 10, 2018, 07:45:49 am »
Здравейте, имам АТВ Kymco MXU 150. Изгоря му стоп машинката, беше се стопила и не движеше превключвателя. Купих нова и я смених. Запали веднага но след 10мин. работа се стопи отново. Някой има ли идея къде може да е проблема. Според мен има някое реле залепнало, но нямам идея къде да търся. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да помогне с каквото може.
Благодаря!

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2378
Re: Изгоряла стоп машинка
« Отговор #1 -: юли 10, 2018, 08:30:45 am »
Реле там няма. По-скоро късо съединение или неправилна крушка.
Като стиснеш спирачката, стопът свети ли?
И коя машинка... трябва да са две.

Неактивен pecolt

• Jr. Member
  • **
« Отговор #2 -: юли 12, 2018, 10:38:40 am »
Kрушка не съм сменял,  късо съединение може и да има не знам. По принцип този модел пали като стисна спирачката и светне стопа. Ако не светне стопа няма да запали. Със изгорялата стоп машинка стопа не свети и не пали. Когато сложих новата стоп машинка, стопа светна и запали, направих една обиколка и като го и изгасих после няма палене защото стоп машинка се беше стопила. Стопа отново не свети, но не че е изгоряла лампата вътре а от стопената стоп машинка. Има нова машинка но не смея да я сложа да не изгори пак!

Неактивен pecolt

• Jr. Member
  • **
« Отговор #3 -: юли 12, 2018, 10:40:14 am »
Става дума за стоп машинката на кормилото.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7175
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #4 -: юли 12, 2018, 09:45:30 pm »
Ако са на лесно място кабелите на тази проблемна стоп-машинка, защо не пробваш да ги откачиш след като запали? Според твоите обяснения, би следвало след запалване и тръгване, стопът да ти свети не само с габарита, но и със стоп-светлината. Това е доста натоварване за машинката и не е изключено да гори. Трябва да разбереш защо остава включена. Аз бих направил следното:
1. Паля, виждам дали се е задействала стоп-светлината при отпусната ръчка на спирачката, откачам единия кабел от стоп-машинката, уверявам се, че стоп-светлината е изгаснала и се спуквам да карам. Примерно 2 - 3 километра ^-^ После гася (добре е да си пред мястото за домуване на машината), закачам отново кабела и пробвам да запаля. Ако запали, значи проблемът е явно в оставащата задействана машинка.
2. Откачам двата кабела от машинката и ги свързвам един към друг. По този начин имитираш задействаната машинка. Паля, карам, гася, паля и т.н., няколко пъти. Ако АТВ-то работи коректно, явно проблемът остава да е в машинката или поне в начина й на задействане.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 429
  • Кара: TDM900
« Отговор #5 -: юли 13, 2018, 04:36:34 am »
Аз пък си,мисля че презарежда китаеца и затова изпушва машинката..особено ако е сложил и по-голям предпазител на веригата му..

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2378
« Отговор #6 -: юли 13, 2018, 06:15:15 am »
Ако е от презареждане, щяха да горят крушки, а не контакти. Щото презареждането е по напрежение, а не по ток... токът е константа.

Проблемът може да е доста по-сериозен, отколкото изглежда. Остава да разберем дали машинката грее в момента на палене или по време на работа.
Щото ако е при палене... лошо.

Купи си една шепа предпазители. Започни от най-слабия, примерно 1А. Закачи го на мястото на машинката и виж в кой момент изгаря.
Ако изгаря твърде бързо, замени го с 5А. Стопът ще свети постоянно, но само за пробата. Нужно е да разберем кога се случва претоварването.

Неактивен yamaha1100cc

• Hero Member
  • Публикации: 613
  • Кара: Lifan LF 150-9J 1.РЕГ:17.07.2014 Сега с Двигател Zongshen 167FMM 229сс 17 коня
« Отговор #7 -: юли 13, 2018, 07:44:56 am »
Да не му окъсява някой кабел някъде!?!? Огледай за претрити кабели в него раьон и проследи кабелите по трасето.Хлабава връзка също грее. Имал съм случай от изгоряло реле за зареждането да гори бушони.Прегледай където има букси дали няма някоя стопена(черна). Ако не му е скъпо релето за зареждан пробвай да го смениш,че без него назнам дали ще пали.
« Последна редакция: юли 13, 2018, 07:52:09 am от yamaha1100cc »

Неактивен pecolt

• Jr. Member
  • **
« Отговор #8 -: юли 13, 2018, 11:08:21 am »
Ако е от презареждане, щяха да горят крушки, а не контакти. Щото презареждането е по напрежение, а не по ток... токът е константа.

Проблемът може да е доста по-сериозен, отколкото изглежда. Остава да разберем дали машинката грее в момента на палене или по време на работа.
Щото ако е при палене... лошо.

Купи си една шепа предпазители. Започни от най-слабия, примерно 1А. Закачи го на мястото на машинката и виж в кой момент изгаря.
Ако изгаря твърде бързо, замени го с 5А. Стопът ще свети постоянно, но само за пробата. Нужно е да разберем кога се случва претоварването.

Това съм го правил но не с предпазители а като му закачих един кабел с дебелината на кабелите който захранват стоп машинката. Резултата беше че след по малко от 10сек. почна да топи кабелите захранващи стоп машинката и изгоря предпазителя след акумулатора. Смених си главният предпазител и друго не съм правил.

Да не му окъсява някой кабел някъде!?!? Огледай за претрити кабели в него раьон и проследи кабелите по трасето.Хлабава връзка също грее. Имал съм случай от изгоряло реле за зареждането да гори бушони.Прегледай където има букси дали няма някоя стопена(черна). Ако не му е скъпо релето за зареждан пробвай да го смениш,че без него назнам дали ще пали.

Оглеждах на всякъде но не видях нищо подозрително!
Ако са на лесно място кабелите на тази проблемна стоп-машинка, защо не пробваш да ги откачиш след като запали? Според твоите обяснения, би следвало след запалване и тръгване, стопът да ти свети не само с габарита, но и със стоп-светлината. Това е доста натоварване за машинката и не е изключено да гори. Трябва да разбереш защо остава включена. Аз бих направил следното:
1. Паля, виждам дали се е задействала стоп-светлината при отпусната ръчка на спирачката, откачам единия кабел от стоп-машинката, уверявам се, че стоп-светлината е изгаснала и се спуквам да карам. Примерно 2 - 3 километра ^-^ После гася (добре е да си пред мястото за домуване на машината), закачам отново кабела и пробвам да запаля. Ако запали, значи проблемът е явно в оставащата задействана машинка.
2. Откачам двата кабела от машинката и ги свързвам един към друг. По този начин имитираш задействаната машинка. Паля, карам, гася, паля и т.н., няколко пъти. Ако АТВ-то работи коректно, явно проблемът остава да е в машинката или поне в начина й на задействане.

Това от първа точка не съм го правил но ще го пробвам. От втора го направих но топи кабелите и главният предпазител.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7175
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #9 -: юли 14, 2018, 07:12:02 pm »
Ми значи наистина възможността да имаш окъсил кабел към/от машинката е най-вероятна.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен pecolt

• Jr. Member
  • **
« Отговор #10 -: юли 16, 2018, 02:53:46 pm »
Здравейте на всички. Благодаря за съдействието! Проблема се откри и вече всичко е наред! Машината пак работи безотказно. Оказа се 3 кабела с прегоряла изолация и се лепнали един за друг. Мястото беше много кофти под седалката и затова не ги бях видял при първият оглед. Поздрави на всички!

Неактивен yamaha1100cc

• Hero Member
  • Публикации: 613
  • Кара: Lifan LF 150-9J 1.РЕГ:17.07.2014 Сега с Двигател Zongshen 167FMM 229сс 17 коня
« Отговор #11 -: юли 16, 2018, 07:37:25 pm »
Дано сме помогнали. Важното е ,че проблема е открит. Щом са нагорели кабелите има две възможности:1. Да са се притрили и нагорели ,което е по вероятно,но 2 . Може и да има нещо хлабаво или друга причина дано няма де ,поогледай пак имаш ли възможност.

П.п . Тия кабели за да са нагорели са мирисали бре как не ги усети.
« Последна редакция: юли 16, 2018, 07:46:35 pm от yamaha1100cc »