Автор Тема: Проблем със съединител на Kawasaki 636 05г.  (Прочетена 471 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Freeman

• Sr. Member
  • Публикации: 223
  • Кара: 636
Здравейте колеги. Имам голям проблем със съединителя, а нямам и грам идея и ще бъда много благодарен ако някой успее да хвърли малко светлина по случая.

Миналата година, започнаха трудно да влизат скоростите, залепваше ми съединителя (карам с масло Q8 SBK Racing от 5 години). Купих пружини EBC и съединител TRW (комплект феродови дискове - другите си бяха добре, нямаха и драскотина). Гледах касетата - няма луфтове. Смених ги, но стегнах пружините на ръка и то май малко повече (груба грешка, вече знам). Скоростите заработиха нормално, навъртях 1000 км. до края на сезона (в началото при първоначално потегляне от гаража малко увличаше, но ми казаха, че било нормално и след 500-600 км. увличането взе да намалява).
Започнах този сезон и съответно пак налях от същото масло и съм изминал 1000 км. Но още от началото на сезона съединителя взе да ми залепва - при първоначално тръгване мотора подскача и гасне или направо потегля въпреки, че съм с натиснат съединител (след това вече проблеми нямах, карах спокойно, на следващият ден отново се повтаря), при изгасен двигател на скорост въпреки, че съм натиснал съединителя - мотора не мърда и задната гума се сурка.

И така до преди 2 седмици, когато скъса жило на съединителя, а също така и ОСТА, която натиска притискателя. (скъса се там, където вилката я подхваща за да я дръпне)
Купих ново жило и нова ос оригинална от Кавазаки. Вчера пристигна, смених я, този път стегнах пружините с динамометричен ключ, както си пише по мануал 8,8 нютона.
При изгасен двигател всичко беше наред. При първото запалване на неутрална, но с натиснат съединител - пак се счупи и новата ос от същото място.
Утре ще поръчам пак нова, пак ще чакам още 10 дни, но ако я монтирам преди да установя проблема - ще се счупи и тя.

Много моля за помощ
https://www.bike-parts-kawa.de/kawasaki-motorrad/636-MOTOS/2006/NINJA%20ZX-6R/ZX636D6F/KUPPLUNG/5004708/B_12/0/18395 - става въпрос за тази ос с номер 46102

Активен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 434
  • Кара: TDM900
Re: Проблем със съединител на Kawasaki 636 05г.
« Отговор #1 -: юли 26, 2018, 11:02:25 pm »
Не е нормално да се чупи! Нещо с монтажа си сбъркал..
Примерно с ориентацията и поредността на дисковете; ъгълът на силката..
Дори начинът на минаване на жилото по шасито има значение  :-\

Неактивен Freeman

• Sr. Member
« Отговор #2 -: юли 27, 2018, 07:36:49 am »
Всичко сглобявам с отворен мануал и точно по схемата. Като смених съединителя - изкара 2хил. км преди да се счупи тази ос. При смяната на нова ос съединител не съм свалял. Само махнах пружините и притискателя, сложих новата ос - шайба, пружинка, ос, лагер и притискателя точно в този ред по схемата в мануала.
А за феродовите дискове като сменях, ми направи впечатление, че на моите оригиналните феродото беше на малки плочици, а на новите дискове феродото беше на цял опръстен с леки каналчета и само на два от дисковете беше на плочици. Аз тези с плочиците ги сложих най в дъното на касетата (не знам дали е правилно и дали има някакво значение)

Възможно ли е да имам някакъв проблем вътре в кутията?

Неактивен Freeman

• Sr. Member
« Отговор #3 -: август 09, 2018, 08:40:44 am »
Здравейте отново.
Исках само да ви кажа, че си оправих проблема - НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ.
Попитах във истински форум, получих десетки отговори и така малко по малко се стигна до решението на проблема.

И на вас благодаря на всички за изчерпателните отговори   :beer:

Лек и безавариен сезон  :cheers:

Неактивен zix

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 15
  • Кара: Yamaha FZ8-NA. Ex-Ducati Monster 620 ie 2004
« Отговор #4 -: август 09, 2018, 09:32:15 am »
Я кажи какъв е бил проблема? Че и на мен ми провлачва съединителя и като загрее по трудно на място мога да оцеля неутралната.И на място на първа се усеща, че леко бута мотора напред.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7201
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #5 -: август 09, 2018, 08:05:00 pm »

Исках само да ви кажа, че си оправих проблема - НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ.
Попитах във истински форум, получих десетки отговори и така малко по малко се стигна до решението на проблема.

И да не ни кажеш как си оправил проблема, НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ. На всички ни е ясно, че Кавите излизат счупени от завода ^-^
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Freeman

• Sr. Member
« Отговор #6 -: август 11, 2018, 04:09:11 pm »
 :P
Бъзикай се ти с кавите, ама проблема е бил в мене, не в мотора.
Аз мотора го взех, преди 10 години на 4200 км. До момента никакви ядове с него и следващият ми пак ще е Кавазаки ;)
И ако не беше моето недоглеждане - и този проблем нямаше да стане, ама нали знаеш - "Човек се учи докато е прост". За следващият път ще знам вече

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7201
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #7 -: август 12, 2018, 06:32:58 pm »
Е, нали уж по схема го сглобяваше :-\
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.