Автор Тема: Новобранец с големи мечти  (Прочетена 21680 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ИвоГеоргиев

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 11
  • Кара: Мераклия на Triumph
Новобранец с големи мечти
« -: август 22, 2018, 07:27:46 am »
Здравейте хора.

Първо искам да изкажа едно огромно благодаря на администраторите за приема.

От доста отдавна ме тресе мерака за двете колела, а от скоро се опитвам да навляза доста сериозно като познания по темата - екипировка, мотоциклети, подръжка, части, разход на горива, разумен пробег на мотоциклет втора ръка и всичко останало, което да ми помогне при избора на машината.

Моделът на който съм се спрял е Триумф Рокет 3 Роудстър, та във връзка с това първата ми молба е да изкажете по едно наистина обективно мнение за въпросната машина.

Вчера гледах един екземпляр с чисто опознавателна цел, за да мога да придобия представа за габаритите, особеностите и цялостният вид на машината и смело мога да кажа, че съм изкрено впечатлен и много респектиран от ТРиумф.

Относно екипировката - откъм яке съм се насочил към Дайниз, за каска се колебая между Шоей и Арай, за обувки съм се насочил към братята американци - Милуоуки Мотърсайклинг Къмпани Ко., а за ръкавици - ЕйДжиВи Нитро.

ПРоучих си и маслата и смятам, че за въпросната машина най-добрият избор е Мотул, както за вилката, така и за двигателя.

Откъм гуми съм се спрял на Метзелър Маратон или на Дънлоп, като тука моля за съвет, като имате предвид, че моторът живот и здраве ще се кара като типичен круйзър - предимно извънрадско, тъй като работя извън София.

Моля за по едно мнение за всичко дотук споменато, като всеки един съвет е добре дошъл.

Поздрави и спорен ден на всички
В душата на всеки циник живее по един разочарован идеалист

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1395
  • Кара: изтребител
Re: Новобранец с големи мечти
« Отговор #1 -: август 22, 2018, 12:11:18 pm »
куражлия си :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

пробва ли да го подкараш?

ще ти е по-лесно да покараш нещо по-леко за начало,ма и не всички търсим лесното.
респект за куража от мен :notworthy: :notworthy:

Неактивен kokoVmaxa

• Fan of DUCATI but BMW User
  • Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 4015
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: 1100BoxerCup & 1250HP
« Отговор #2 -: август 22, 2018, 12:43:53 pm »
Здравейте хора.

От доста отдавна ме тресе мерака за двете колела, а от скоро се опитвам да навляза доста сериозно като познания по темата - екипировка, мотоциклети, подръжка, части, разход на горива, разумен пробег на мотоциклет втора ръка и всичко останало, което да ми помогне при избора на машината.

Моделът на който съм се спрял е Триумф Рокет 3 Роудстър, та във връзка с това първата ми молба е да изкажете по едно наистина обективно мнение за въпросната машина.

Вчера гледах един екземпляр с чисто опознавателна цел, за да мога да придобия представа за габаритите, особеностите и цялостният вид на машината и смело мога да кажа, че съм изкрено впечатлен и много респектиран от ТРиумф.

Относно екипировката - откъм яке съм се насочил към Дайниз, за каска се колебая между Шоей и Арай, за обувки съм се насочил към братята американци - Милуоуки Мотърсайклинг Къмпани Ко., а за ръкавици - ЕйДжиВи Нитро.

ПРоучих си и маслата и смятам, че за въпросната машина най-добрият избор е Мотул, както за вилката, така и за двигателя.

Откъм гуми съм се спрял на Метзелър Маратон или на Дънлоп, като тука моля за съвет, като имате предвид, че моторът живот и здраве ще се кара като типичен круйзър - предимно извънрадско, тъй като работя извън София.

Моля за по едно мнение за всичко дотук споменато, като всеки един съвет е добре дошъл.

Toя влак ако те е впечатлил.............. то значи ти не си търсиш мотор , ти си падаш по камиони
 От Проучването ти става ясно че нямаш и грам на идея от маслото и неговото предназначение - по скоро си чел по форумите как някой се "фука" как е дал 40+ лв/лит за масло без да има идея за ко иде реч ( все някой трябва да плаща сметката )
 Дайнесе - смятам че незнаят , че има "тираджии" носещи техните якета .......... те правят спортно облекло за МОТОЦИКЛЕТИ ( да се чете че това нещо по горе описаното не се счита за такъв )
 Обувки ......... неам и идея тия американци , ама има поне 4-5 мега марки европейски
 Ръкавици - HELD никога не са чували че AGV & Nitro се опитват да правят такива неща.......
 в тоя случай за този ТИП TIR-оподобни МПС ти трябва или Опен Фейс или Модулна каска - марките са две = ARAI & HJC

Ако питаш мен - както и Китанчо ти каза - пробвай с нещо което има повече допирни точки с мотоциклетите
 TRIUMPH имат невероятно добри мотоциклети ( това дето ти го коментираш да припомним , че не е в графа Мотоциклет )
 Ръкавици - HELD и всичко останало , RST имат добри варианти , на теб може би Перфорирания ICON ще ти пасне добре
 Каска - ARAI е безспорният Цар , HJC  е по добро от SHOEI и е по евтино .........
 Яке - аз по скоро бих заложил на един REV"iT
 Масло - aко ТRIUMPH разберат че МОТУЛ е ок за Тях , ще фалират отново
 https://www.triumphmotorcycles.co.uk/owners/oil-recommendations

най-добре не се изхъврял прекалено рано прекалено на далече
My Garage - K75 Cafe , R1100S Boxer Cup , R1200C "Bond" edition , F800R ChrisPfifer , R1250GS Hp / DUCATI 748R Superbike / HONA CB500Four K1 '71

Неактивен ИвоГеоргиев

• Jr. Member
  • **
« Отговор #3 -: август 22, 2018, 01:35:05 pm »
Здравейте хора.

Toя влак ако те е впечатлил.............. то значи ти не си търсиш мотор , ти си падаш по камиони
 От Проучването ти става ясно че нямаш и грам на идея от маслото и неговото предназначение - по скоро си чел по форумите как някой се "фука" как е дал 40+ лв/лит за масло без да има идея за ко иде реч ( все някой трябва да плаща сметката )
 Дайнесе - смятам че незнаят , че има "тираджии" носещи техните якета .......... те правят спортно облекло за МОТОЦИКЛЕТИ ( да се чете че това нещо по горе описаното не се счита за такъв )
 Обувки ......... неам и идея тия американци , ама има поне 4-5 мега марки европейски
 Ръкавици - HELD никога не са чували че AGV & Nitro се опитват да правят такива неща.......
 в тоя случай за този ТИП TIR-оподобни МПС ти трябва или Опен Фейс или Модулна каска - марките са две = ARAI & HJC

Ако питаш мен - както и Китанчо ти каза - пробвай с нещо което има повече допирни точки с мотоциклетите
 TRIUMPH имат невероятно добри мотоциклети ( това дето ти го коментираш да припомним , че не е в графа Мотоциклет )
 Ръкавици - HELD и всичко останало , RST имат добри варианти , на теб може би Перфорирания ICON ще ти пасне добре
 Каска - ARAI е безспорният Цар , HJC  е по добро от SHOEI и е по евтино .........
 Яке - аз по скоро бих заложил на един REV"iT
 Масло - aко ТRIUMPH разберат че МОТУЛ е ок за Тях , ще фалират отново
 https://www.triumphmotorcycles.co.uk/owners/oil-recommendations

най-добре не се изхъврял прекалено рано прекалено на далече

Много благодаря за мнението, въпреки, че смело мога да кажа, че проучванията ми за масла и познанията ми по последните са значително по-добри.

Ще ме прощаваш, обаче езикът на коментара ти въобще не ме кефи - звучи обиден, неоснователен и необоснован

Ще те помоля също така да уважаваш изборът ми и да бъдеш обективен в изказванията си, както и да ги обосноваваш, благодаря ти за което.

Без значение дали е камион или не, фактът че е в графа круйзър ми е достатъчен, за да проявя интерес към него, като имаш впредвид, че съм само на 27, висок съм 200 см и тежа само 125 кила.

Смятам, че Дайниз са доста добър избор за екипировка, а каската поне за мен трябва да е фул фейс, защото както казваше един колега, човек падайки, първо си удря брадата, тъй че модулната не ми е вариант.

Не съм се опитвал да го подкарам, защото още нямам категорията, но както казва мой много добър познат - ако познаваш физиката на машината и начинът й на работа и поведение няма значение дали е 20 ли 200 коня.

Други мнения, моля.

Неактивен ИвоГеоргиев

• Jr. Member
  • **
« Отговор #4 -: август 22, 2018, 02:15:50 pm »
куражлия си :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

пробва ли да го подкараш?

ще ти е по-лесно да покараш нещо по-леко за начало,ма и не всички търсим лесното.
респект за куража от мен :notworthy: :notworthy:

Здравей, не не съм опитвал да го подкарам.

ПРосто исках да го видя наживо и да го усетя за да съм сигурен, че се насочвам правилно.

Е, познай.......правилно съм се насочил. Машината е уникална, респектираща и просто невероятна като изпълнение и дизайн.

Не, не търся леснията, с лесния не се преуспява, смятам, че няма да има проблеми с машината, стига да се подходи с респект и внимание към нея.

Благодаря за мнението.

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1395
  • Кара: изтребител
« Отговор #5 -: август 23, 2018, 06:45:22 am »
е си ме разбрал,аз не съм притеснен от конете(не че са малко),а от килограмите на тоя змей и от габарита

това е все едно сега да се учиш да караш кола и да си купиш камион,ако мога така да го перефразирам.със всичките си плюсове и минуси.примерно на камиона ще си нависоко и ще си по защитен,но габарита е убииствен и си е бавничък в трафика.
с тоя мотор е същото

на твое място бих си взел нещо по-малко и леко докато си поизградя рефлекси за каране на мотор,щото е малко по-сложно от  каране на кола,а почти нямат нищо общо.самите команди са на различни места.но ако това не те притеснява и мислиш,че ще се справиш...скачай

и аз самият се излетох така за първи мотор и ми беше адски трудно и сложно.ма после всички мотори ми се струваха,като някакъв майтап.

ако се притесняваш за размера,тоя тип мотори ги преправят и може и 4 метра човек,да ги кара.

на мен лично триумф боневил ми харесва повече

а колкото до екипировката,освен марки,ще трябва да кажеш и модела,че всяка марка има по ... модела

ето ти нещо да си избереш модел,па дали ще го купиш от тук е друга бира https://www.fc-moto.de/

Неактивен ИвоГеоргиев

• Jr. Member
  • **
« Отговор #6 -: август 23, 2018, 06:54:58 am »
Добро утро, братле.

Да ти кажа, обмислял съм проблемът с трафика допреди да започна да работя извън София.

Сега вече пътувам всяка сутрин в 0630 на излизане от София и се прибирам вечер в 1645 наобратно, та изпускам всичкия трафик и това не ме притеснява.

Не ме притеснява и габарита на тая машина, като я яхнах и ми се стори напълно нормална, просто трябва да се привикне с начина на управление.

По отношение на екипировката - вчера бях в Линсън Мото и там останах очарован от професионализма на хората и компетентността им.

Каската на която се спрях е Shoei NXR Brigand, за другото уточняваме за момента.

Изненадан съм и от цените на консумативите и маслото за въпросната машина, при положение, че обемът на маслото е 5.7 литра.

Това, което още не мога да си изясня е положението с гумите - в смисъл такъв, колко сезона е нормално да издържат гумите при нормално каране на тая машина извънградско, както и градско.

Ясно е, че това е строго индивидуално и зависи от настилката, от начина на потегляне, спиране и каране генерално, но при нормално каране и нормална експлоатация колко би бил нормалния пробег на комплект гуми?

Също така - всички казват, че Метзелър са най-добрия избор, но са много меки и бързо се износват, а Дънлоп били по-износоустойчиви, но за сметка на това при по-ниски температури пластифицирали и ставали по-дървени.

Мнения по тоя въпрос?

Поздрави на всички и спорен ден.

Неактивен ИвоГеоргиев

• Jr. Member
  • **
« Отговор #7 -: август 23, 2018, 10:27:26 am »
Още един въпрос към по-опитните - при покупката на мотор такъв тип - круйзър, колко би бил нормалният пробег като километри за сезон и генерално, ако вземем възраст от 10 години например - тоест машината е произведена 2008-ма?

Благодаря предварително

Поздрави

Неактивен opsi4

• Sr. Member
  • Публикации: 135
  • Кара: Yamaha FZ6 S2 '08
« Отговор #8 -: август 23, 2018, 01:59:07 pm »
За километрите, нещата могат много да варират.

Принципно за всеки мотор е така, но при този ми се струва, като разгледах обявите, че нещата доста варират.

Има такива на 5-10к. км  2008-2010год. и такива на 70к.-100+к. км. и то на еднакви цени... но ако цената е разумна и

на 100к. км да е не виждам проблем, стига да е обслужван навреме.

Според мен си търси от първи/втори собственик макс.  и да си с 10к евро в джоба, като за тези пари можеш да

погледнеш и Ducati Diavel - 2011+ год. ,а моя личен фаворит в този клас Yamaha Vmax 2009+ не е никак евтин, но

има защо.

Иначе за гуми METZELER ME880 MARATHON това би трябвало да е гумата - 480лв задна   :beer:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #9 -: август 23, 2018, 03:17:12 pm »
Много благодаря за мнението, въпреки, че смело мога да кажа, че проучванията ми за масла и познанията ми по последните са значително по-добри.

Ще ме прощаваш, обаче езикът на коментара ти въобще не ме кефи - звучи обиден, неоснователен и необоснован

Ще те помоля също така да уважаваш изборът ми и да бъдеш обективен в изказванията си, както и да ги обосноваваш, благодаря ти за което.

Без значение дали е камион или не, фактът че е в графа круйзър ми е достатъчен, за да проявя интерес към него, като имаш впредвид, че съм само на 27, висок съм 200 см и тежа само 125 кила.

Смятам, че Дайниз са доста добър избор за екипировка, а каската поне за мен трябва да е фул фейс, защото както казваше един колега, човек падайки, първо си удря брадата, тъй че модулната не ми е вариант.

Не съм се опитвал да го подкарам, защото още нямам категорията, но както казва мой много добър познат - ако познаваш физиката на машината и начинът й на работа и поведение няма значение дали е 20 ли 200 коня.

Други мнения, моля.

............ да прощавам ? само господ има право на това  ;)

1. Относно маслата - аз по скоро се съмнявам , че лявата ми обувка на BETA Tolls с която работя в сервиза знае повече за маслата ( ти ако искаш се обиждай )

2. Изборът си е твой - ти искаше мнение:
  а. Напълно ОБЕКТИВЕН Съм - както се вика толкова съм обективен че чак се обиждаш ;)
  б. Аз съм ти назовал/посочил за всичко
  в. безплатните обяснения са от GOOGLE

3. Това че си на 27 - 130 кила , трябва да означава че на 35 ще си 180кг ли ?

4. Назовах ти марка , има защо ;) ( останалото справка точка 2/в )

5. Ти МОДУЛЕН Шлем явно и на снимка не си виждал (Google-ниго)

6. Ти заради това се обиждаш на определението ТИР ............ чакам да го подкараш из Варна   :friends: :occasion1:

П.П. Сега за да не кажеш че съм НЕОБОСНОВАН да ти дам едно такова преминаващо като мисъл на база изчетеното написано от теб:

Отварям форума , Основно се говори за МОТУЛ ( те тва ще е щом толкова хора го говорят ............. не бе гледат рекламите по паната когато има WSBK и смятат че това е маслото , аналогичен е примера и със REPSOL )
 DAINESE - леле тва щом е скъпо ще да е хубаво - е да де ама те малко не се занимават с облекла за ватмани
 Не искал модулна искал Фул фейс щото брадата ................ пробвай да питаш GOOGLE за HJX RPHA-MAX2
My Garage - K75 Cafe , R1100S Boxer Cup , R1200C "Bond" edition , F800R ChrisPfifer , R1250GS Hp / DUCATI 748R Superbike / HONA CB500Four K1 '71

Неактивен ИвоГеоргиев

• Jr. Member
  • **
« Отговор #10 -: август 23, 2018, 08:26:32 pm »
Знаеш ли, за пореден път се убеждавам, че в БГ форум НЕ ТРЯБВА да се регистрира човек, камо ли да търси информация.

Следейки коментарите ти, се чудя, как аджеба с тоя начин на изказване си достигнал ниво в еволюцията, различно от това на разбиращите ти от масла работни обувки, каквито там бяха.

А си модератор! Би трябвало да си компетентен, да следиш за реда и изказванията на другите и да пазиш добрия тон на форума като цяло. Ма не, ти драги мой трябва да се правиш на някакъв си тука знам ли какъв, какъвто там искаш.

Нищо полезно не казваш, то всъщност ти нищо не казваш де, ако водехме тоя разговор наживо щеше да си само нещо от сорта на бла-бла-бла-бла и така нататък, интонацията на всяко бла - бла можеш да си я генерирарш в зависимост от вкуса.

И не знам защо, можеби се чувстваш повече мъж, като се опитваш да изкараш останалите некомпетентни, като им обясняваш колко са прости, че не знаят какво е модулна каска, че и чак в гугъл да видели били! Въй, ти знаеш какво е гугъл?!?

Поздравления, и ние имаме интернет, даже още от 99-та.

Ми да, не знам, затова се регистрирах тука, за да ми обяснят хората, които имат опит, ма както във всички форуми за автомобили, в които бях, така явно и тука кадърните са си тръгнали за да отстъпят поле за развитие на интелектуалната закърнялост на псевдо байкърите.

Моля те, искрено, като пич, ако не смяташ да дадеш някакво наистина адекватно мнение, лишено от профански изказвания, имащи за цел да покажат липсата на елементарни комуникативни умения от твоя страна и да изтъкнат некомпетентността на другие, просто да не пишеш.

Наистина ще съм ти задължен.

И те моля - за да си задържиш "ранга"  явно достигнат от количество коментари, определено не и от качество, поработи над последното и забрави за първото, за да те приемат поне малко от малко на сериозно.

Аз също бях админ на почти всички ВАГ форуми, и точно заради такива като тебе, които са много знаещи се махнах щото вече не ми издържаха нервите от точно такъв тип коментари.

Нямам какво да добавя повече.

Отново благодаря за приема, отново благодаря на останалите, които написаха по нещо, дано има повече, които да дадат по някой разумен съвет

Поздрави и лека вечер на всички

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2812
« Отговор #11 -: август 23, 2018, 10:17:49 pm »
Хм...

Тъй като гледам накъде отива работата, просто не ми даваш избор...

Аз да ти дам съвет...

Съветът ми е следния:
Щом си избрал мотора (в случая тира) и обзавеждането, взимай го и точка.
Нещо не мога да схвана смисъла на теми от сорта на "Избрах си Едиквоси, вие кво ше ме посъветвате?"

А що се отнася до Коко...
Ще ти кажа само едно: ти да тичаш, а той назад да върви, НИКОГА няма го стигнеш!

Ама то акъла не е онУй...

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #12 -: август 23, 2018, 10:21:57 pm »
Честно, избиха ми бушоните, само като ти прочетох първото изречение!

Малоумна история...

Коко, няма смисъл!
Просто го остави да се развива!
Типичен трол...

Неактивен ИвоГеоргиев

• Jr. Member
  • **
« Отговор #13 -: август 24, 2018, 06:34:43 am »
Хм...

Тъй като гледам накъде отива работата, просто не ми даваш избор...

Аз да ти дам съвет...

Съветът ми е следния:
Щом си избрал мотора (в случая тира) и обзавеждането, взимай го и точка.
Нещо не мога да схвана смисъла на теми от сорта на "Избрах си Едиквоси, вие кво ше ме посъветвате?"

А що се отнася до Коко...
Ще ти кажа само едно: ти да тичаш, а той назад да върви, НИКОГА няма го стигнеш!

Ама то акъла не е онУй...

Знаеш ли, има една мъдрост, която гласи, че човек пита в два случая - или когато не знае абсолютно нищо, или когато знае достатъчно, че да пита.

Идеята на темата беше да споделя към какво съм се насочил, какви идеи имам и да ги обсъдя с някой, уж по-вещ от мен в областта, за да може той да каже да - така е или не- не е така и то защото еди какво си.

Вие тука както във всеки друг форум решихте да си показвате пишките и да се правите на големите лоши мотористи.

Евала ви правя, ма не разбирам защо въобще си правите труда да пишете, щом няма да дадете каквото и да е като знание, съвет и тн, пък за изказа и сравненията няма и да коментирам.

И повярвй ми - ако ще не да тича, ако ще с мотора си да кара на задна който и да е от тоя форум, за мен е без значение, щото нито имам намерение да влизам в какъвто и да е мото клуб, нито имам намерение да ставам Валентино Роси по джапанки, както е масово след тия среди да се кара мотор, нито пък ще се правя на велик.

Искам да си купя мотор за себе си, за да си го карам за кеф, не за да ходя по мото сбирки и да гледам как хората, които си викат, че са братя, се напиват и се бият и тн, а не да не съм ставал свидетел на едно и две такива събития.

За мен моторът не е нещо, с което да се хваля или да си го меря с някой друг - по-напред си с материала, супер, чудесно, евала, машалла и така нататък.

Ма поне като пишеш се дръж на ниво, недей олеква пред останалите.

Би му майката и хора

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #14 -: август 24, 2018, 08:19:10 am »
До час ще ти отговоря подобаващо. Просто нямам комп. Останалите колеги ги моля да изчакат отговора ми. Ще бъде остър, но не и обиден!

А относно Коко - аз съм един от малкото, които поради глупост и непознаване на човека, си е позволил да се яде баш с него.
Години по-късно съм осъзнал неправилното си поведение и е очевидно, че се старая да компенсирам грешката си.

Отговор - след час!

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #15 -: август 24, 2018, 10:36:29 am »
Ето и подобаващия ми отговор. Предупреждавам, че тонът ще е остър, но не и обиден:

Абе, Георгиев, ти изобщо осъзнаваш ли, че зад всеки написан пост стои човек (личност) и си е отделил от времето да ти обърне внимание?
Говоря ти на "ти", щото си позволи да ни напсуваш на общо основание...

Осъзнаваш ли същността на ТОЧНО ТОЗИ форум? Казано просто - изобщо направил ли си си труда поне отгоре-отгоре да огледаш какви теми има и колко (една шепа) хора пишат?
Само за справка - говорилни (форуми) за мотори има сигурно дузина у нас. В повечето от тях пишат деца със средна възраст 20 години (разбирай от 12 до 28). Теми малоумни, ама малоумни... въпроси още повече.

Сега, седнал си да пишеш в тема за новобранци - дотук добре. Изцепваш идеята да придобиеш за първи мотор един... ВЛАК! Лошо няма - и това е добре.
И най-важното - искаш, даже МОЛИШ "за по едно мнение" (справка първия ти пост).

Дотук нищо лошо.

Обаче... що ни псуваш, след като си даваме мнението?
Айде, аз моето не съм го дал, защото на тази тема мога само да се изсмея и да залагам за колко време Бърза Помощ би те изчегъртала изпод влака...
ОБАЧЕ...

... всички други колеги са хора (ЛИЧНОСТИ) с ОПИТ, който ти очевидно нямаш!

А да молиш за МНЕНИЕ и после да ПСУВАШ е меко казано ПРОСТАШКО. За такова отношение, моя милост (въпреки умалителния никнейм) обикновено хич не се церемони. Мога тъй да ти сипя, че свят да ти се завие, но както виждаш НЕ го правя.

А НЕ го правя, защото в постовете ти виждам една детска наивност и комплекс за малоценност.
Темата ми звучи като: "Искам ГОЛЯМ МОТОР, ама НАЙ-ГОЛЕМИЯ и ся кажете кефи ли ви?"

И очакваш да изпаднем в телешки възторг...

Еми няма как да стане. Повечето от колегите имат зад гърба си стотици хиляди километри. Мен, както ме гледаш, все още се считам за новобранец, въпреки че карам мотори от 28 години и имам над 200 000 изминати километра... А не карам много - по има-няма 10 000 годишно. Нещо така да ти щраква?

И сега конкретно на последния ти пост - тук не е някакво мотобратство или клуб. Лично аз НЕ членувам, нито бих членувал в подобно нещо. Ако има познанства, те са спорадични. Познавам няколко човека и толкоз.
Тук съвети се дават ПО СЪЩЕСТВО - кратко, лаконично и без лични чувства.
Идея си нямам защо ни напсува, а още по-малко се чудя от какъв зор риташ срещу Коко? Това е човека с НАЙ-МНОГО опит тук (а и не само тук). Може би не знае всичко на този свят, но не виждаш ли, че във всяка една тема, в която той отдели от времето си да пише, всички други млъкваме?
Явно има причина...

А причината е, че моторите са му СТРАСТ, ХОБИ, ПРОФЕСИЯ, ЖИВОТ (това е лично мое мнение и моля Коко да ме поправи ако греша)...

Преди много години имах спречкване точно с този форум и баш с Коко. До ден днешен съм 100% убеден в правотата на тезата си, но това ли беше начина да дискутираме??? Аз си го пиша като ГРЕШКА и се опитвам да НЕ допускам подобни. А кой крив, кой прав - това го показва само бъдещето.

Така че - ако действително търсиш съвет, а не просто да се изфукаш и изтролираш поредния форум - можеш да почерпиш знание и опит. Никой не е казал, че предложенията са най-добри за теб. Но да обиждаш... без причина - това е тъпо и ..................(не желая да те обидя).

След като си убеден в избора си и не желаеш чужди мнения, просто недей да ни губиш времето! Взимаш си каквото искаш, кефиш му се и живи и здрави!

И за финал (понеже бях доста кротък, а обещах да съм рязък), ти давам гаранция, че при следващия ти обиден пост, ще си изпусна нервите!

В раздела, който модерирам, още третия ти пост щеше да бъде изтрит, както и регистрацията ти... щото надушвам троловете от километри и мога да се оправям с тях...  но тук мога само да бъде доброжелателен

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #16 -: август 24, 2018, 10:48:27 am »
Би му майката и хора

Админ на VAG форум -  :headbang: респект превъртя играта
 Питаш ама не слушаш и не мислиш , главата на 2м височина не се използва само за равновесие предполагам - т'ва е начина
 Като се видим на живо няма да е по различно от тук - попитай 100 000 които ме познават ( както казах аз съм откровен и прям винаги и то до Болка ) или може би смяташ , че ще наакам от Едър младеж ?
 Не те обиждам - Прям съм ( ти се обиждаш )
 Модератор.......... аз съм модератор , така е мамка му прав си , ама не съм по реда и дисциплината а по знанията..... а защо - тва може да попиташ GOOGLE или пък Админа , може и админите и на другите Форуми да попиташ за мене ......... ( обаче ако не искаш да се мъчиш ще ти кажа - аз ходя и се напивам с тях редовно , черпя ги , оти ги познавам лично и те по шуро-баджанашка схема ме "назначават" за модернизатор некакъф )
 Как съм стигнал нивото си ........... и аз незнам , последно се помня като Амеба , па виж к'во стана
 Пишки да се показват - ??? т'ва е в квартала ти най-вероятно , тука е по различно , показваме си гумите , таблото на мотора........ те такива

Не съм казал - не бе казвам ти , ама тва дето ти "казвам" трябва да се чете ........... и докато се чете и да се мисли , тва не е диктовка или диктуален прочит
 Как съм стигнал нивото си в този форум ? или в Друг ? има търсачка на форума , има бутонче - прегледай мненията на потребителя...... друго ...... абе де да знам , не ги разбирам тия IT неща , аз съм тенекеджия  ;)

Сега съвсем спокойно ме докладвай - дано ме отърват от Модераторските задължения , може и БАН да изям  ;D
 Отделно - може да ме мутнеш и да ме изтриеш от приятелите си във Суратефтера - това вече ще е много тежък удар за мен , едва ли ще успея да го преживея !
  Съветвам да намериш ЧЕФО от Варна и да си направите Хейт-Клуб на kokoVmaxa , ще си паснете и по размери и по акъл - хем незнае , хем пита ........... хем акъл раздава за онова което не знаел и питал.
 Относно чуждите форуми - ако ми се появиш в някой чужд форум BMW , CBR , SUZUKI и т.н. и изприказваш тия малоумщини ............. те тогава няма ти се смеят 20-30 000 ами по няколко стотин хиляди ;)

И ЗА ДА НЕ СЪМ ГОЛОСЛОВЕН И ДА ДОКАЖА КОЛКО ГОЛА ВОДА И КОЛКО ДАЛЕЧЕ СИ ОТ МОТОРИТЕ , ТЕХНИЧЕСКИТЕ ПОЗНАНИЯ И ВСИЧКО ОСТАНАЛО СВЪРЗАНО С ТЯХ , СЪЩО ТАКА И С ОНИЯ ГОЛЕМИ ПОЗНАНИЯ ЗА МАСЛОТО ЕТО СЕГА ТЕ МОЛЯ ДА НИ ГО ПОКАЖЕШ , РАЗКАЖЕШ , НАПИШЕШ И Т.Н. + ПРОУЧВАНИЯТА ТИ ОТНОСНО ТОВА НЕЩО(ТРИУМФ) КАК И ПО КАКЪВ НАЧИН СИ ГИ НАПРАВИЛ , ОТНОСНО ЕКИПИРОВКАТА ОТ КЪДЕ И КАК СИ СЕ ИНФОРМИРАЛ ( ЗАЩОТО ТИ УЖ ПИТАШ ПЪК..... МАЙ НЕ ПИТАШ ПО СКОРО ОЧАКВАШ ОДОБРЕНИЕ ЗА КУП ГЛУПОСТИ ИЗПИСАНИ )

П.П. с голяма част от юзърите на този и на другия форум се познаваме лично , говорим си както си говорим , на теб ти говоря както и на другите им говоря право директно точно и ясно ( това че полемиката не ми е от любимите явно не те устройва )  , може случайно да съм се объркал и се надявам да не си Румен Радев щото на него не бих говорил така , дори костюм ще си облека и прав ще остана през целия разговор ,  обаче ако не си .......... няма опасност да се промени каквото и да е

П.П.2. Жоро респект за те тва:

А НЕ го правя, защото в постовете ти виждам една детска наивност и комплекс за малоценност.
Темата ми звучи като: "Искам ГОЛЯМ МОТОР, ама НАЙ-ГОЛЕМИЯ и ся кажете кефи ли ви?"

Аз обаче немога се здържам ........... може би след още 5-10 години олягане  :D :cheers:

Неактивен Veselin_YZE 750

• Hero Member
  • Публикации: 282
« Отговор #17 -: август 24, 2018, 12:29:23 pm »
Здравейте хора.

Американски форум-питаш и ти отговарят

Руски форум-питаш и те те питат

Български форум-питаш и ти обясняват колко си тъп

Един от пишещите тук е на принципа по-добре пръв на село отколкото последен в града , в истински форум не би му се чул гласа.
Относно това което си избрал , не виждам нищо трагично. Подобни мотори виждам много из трафика на София. Този който познава града и трафика няма проблеми с придвижването. Маслата е безсмислено да ги коментирам. Като екипировка , купуваш това  което ти харесва и ти е удобно , на световно по мотоциклетизъм не си тръгнал. Гумите , аз бих заложил на Метзелер .
Няма да е лошо първо да посвикнеш на мотора на някой полигон , преди да го подкараш сериозно.
То и аз подобно на тебе преди години избрах Супер Тенере750 за каране в гората , но не питах по форумите за да не ми се смеят , после само ми се смееха като ми видят мотора и че ще караме заедно.

Неактивен ИвоГеоргиев

• Jr. Member
  • **
« Отговор #18 -: август 24, 2018, 12:39:18 pm »
Значи имало и нормални тука.

Евала за отговора.

Неактивен китан

• Hero Member