Автор Тема: Новобранец с големи мечти  (Прочетена 21709 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ИвоГеоргиев

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 11
  • Кара: Мераклия на Triumph
Re: Новобранец с големи мечти
« Отговор #20 -: август 24, 2018, 01:03:29 pm »

Американски форум-питаш и ти отговарят

Руски форум-питаш и те те питат

Български форум-питаш и ти обясняват колко си тъп

Един от пишещите тук е на принципа по-добре пръв на село отколкото последен в града , в истински форум не би му се чул гласа.
Относно това което си избрал , не виждам нищо трагично. Подобни мотори виждам много из трафика на София. Този който познава града и трафика няма проблеми с придвижването. Маслата е безсмислено да ги коментирам. Като екипировка , купуваш това  което ти харесва и ти е удобно , на световно по мотоциклетизъм не си тръгнал. Гумите , аз бих заложил на Метзелер .
Няма да е лошо първо да посвикнеш на мотора на някой полигон , преди да го подкараш сериозно.
То и аз подобно на тебе преди години избрах Супер Тенере750 за каране в гората , но не питах по форумите за да не ми се смеят , после само ми се смееха като ми видят мотора и че ще караме заедно.

Като изключим твоята и още една публикация, другите дори не съм ги и чел, след като видях, че дори правописа не става, а то само с преглед отгоре отгоре се вижда.

Интересно ми е мнението ти за маслата, тъй като те имат доста разлика с автомобилните, с които о принцип се занимавам.

Благодаря предварително
В душата на всеки циник живее по един разочарован идеалист

Неактивен ИвоГеоргиев

• Jr. Member
  • **
« Отговор #21 -: август 24, 2018, 01:06:54 pm »
Значи имало и нормални тука.

Евала за отговора.
нормални няма,щом кара мотор,все е фира ;D ;D ;D ;D ;D ;D

гадно е да си новобранец,това си важи за навсякъде
просто някой от форума,го бъркат с казармата и с тамошните правила ;D ;D ;D ;D

Сенсей, баща ми беше механик на камиони Скания, явно и аз затова се зазяпвам по ТИР-ове, както тука некви псевдо рокери ми викат, та ми е познато какво е да си в казармени условия.

Все ми е тая дали се мислят за Майор Пейн или за Супер Марио, направих си регистрация за да попитам за нещата, които съм избрал дали са удачни, ако не са, то защо и да получа още по някой адекватен съвет, като тоя за полигона беше супер добър и се приема с две ръце.

Всико друго - да върви на онова хубавото място - демек на м-----а си.

Благодаря за подкрепата

Поздрави

Неактивен ИвоГеоргиев

• Jr. Member
  • **
« Отговор #22 -: август 24, 2018, 01:18:47 pm »

Админ на VAG форум -  :headbang: респект превъртя играта
 Питаш ама не слушаш и не мислиш , главата на 2м височина не се използва само за равновесие предполагам - т'ва е начина
 Като се видим на живо няма да е по различно от тук - попитай 100 000 които ме познават ( както казах аз съм откровен и прям винаги и то до Болка ) или може би смяташ , че ще наакам от Едър младеж ?
 Не те обиждам - Прям съм ( ти се обиждаш )
 Модератор.......... аз съм модератор , така е мамка му прав си , ама не съм по реда и дисциплината а по знанията..... а защо - тва може да попиташ GOOGLE или пък Админа , може и админите и на другите Форуми да попиташ за мене ......... ( обаче ако не искаш да се мъчиш ще ти кажа - аз ходя и се напивам с тях редовно , черпя ги , оти ги познавам лично и те по шуро-баджанашка схема ме "назначават" за модернизатор некакъф )
 Как съм стигнал нивото си ........... и аз незнам , последно се помня като Амеба , па виж к'во стана
 Пишки да се показват - ??? т'ва е в квартала ти най-вероятно , тука е по различно , показваме си гумите , таблото на мотора........ те такива

Не съм казал - не бе казвам ти , ама тва дето ти "казвам" трябва да се чете ........... и докато се чете и да се мисли , тва не е диктовка или диктуален прочит
 Как съм стигнал нивото си в този форум ? или в Друг ? има търсачка на форума , има бутонче - прегледай мненията на потребителя...... друго ...... абе де да знам , не ги разбирам тия IT неща , аз съм тенекеджия  ;)

Сега съвсем спокойно ме докладвай - дано ме отърват от Модераторските задължения , може и БАН да изям  ;D
 Отделно - може да ме мутнеш и да ме изтриеш от приятелите си във Суратефтера - това вече ще е много тежък удар за мен , едва ли ще успея да го преживея !
  Съветвам да намериш ЧЕФО от Варна и да си направите Хейт-Клуб на kokoVmaxa , ще си паснете и по размери и по акъл - хем незнае , хем пита ........... хем акъл раздава за онова което не знаел и питал.
 Относно чуждите форуми - ако ми се появиш в някой чужд форум BMW , CBR , SUZUKI и т.н. и изприказваш тия малоумщини ............. те тогава няма ти се смеят 20-30 000 ами по няколко стотин хиляди ;)

И ЗА ДА НЕ СЪМ ГОЛОСЛОВЕН И ДА ДОКАЖА КОЛКО ГОЛА ВОДА И КОЛКО ДАЛЕЧЕ СИ ОТ МОТОРИТЕ , ТЕХНИЧЕСКИТЕ ПОЗНАНИЯ И ВСИЧКО ОСТАНАЛО СВЪРЗАНО С ТЯХ , СЪЩО ТАКА И С ОНИЯ ГОЛЕМИ ПОЗНАНИЯ ЗА МАСЛОТО ЕТО СЕГА ТЕ МОЛЯ ДА НИ ГО ПОКАЖЕШ , РАЗКАЖЕШ , НАПИШЕШ И Т.Н. + ПРОУЧВАНИЯТА ТИ ОТНОСНО ТОВА НЕЩО(ТРИУМФ) КАК И ПО КАКЪВ НАЧИН СИ ГИ НАПРАВИЛ , ОТНОСНО ЕКИПИРОВКАТА ОТ КЪДЕ И КАК СИ СЕ ИНФОРМИРАЛ ( ЗАЩОТО ТИ УЖ ПИТАШ ПЪК..... МАЙ НЕ ПИТАШ ПО СКОРО ОЧАКВАШ ОДОБРЕНИЕ ЗА КУП ГЛУПОСТИ ИЗПИСАНИ )

П.П. с голяма част от юзърите на този и на другия форум се познаваме лично , говорим си както си говорим , на теб ти говоря както и на другите им говоря право директно точно и ясно ( това че полемиката не ми е от любимите явно не те устройва )  , може случайно да съм се объркал и се надявам да не си Румен Радев щото на него не бих говорил така , дори костюм ще си облека и прав ще остана през целия разговор ,  обаче ако не си .......... няма опасност да се промени каквото и да е

П.П.2. Жоро респект за те тва:

А НЕ го правя, защото в постовете ти виждам една детска наивност и комплекс за малоценност.
Темата ми звучи като: "Искам ГОЛЯМ МОТОР, ама НАЙ-ГОЛЕМИЯ и ся кажете кефи ли ви?"

Аз обаче немога се здържам ........... може би след още 5-10 години олягане  :D :cheers:

И ти си уважавана личност?

Ти си личност???

Въй?!?!

Знаеш ли, опитах братле, опитах, оня отгоре дето ви пази на пътя ми е свидетел, ма не мога да се сдържа.

Ти човече просто си нямам думи, ако ще от реброто на Фитипалди да са те правили, с тия изказвания си ми като селските майстори, дето още правят лади и си карат тракторите с трансформаторно масло, че да пестят.

Ще те цитирам:

хем незнае , хем пита ........... хем акъл раздава за онова което не знаел и питал.
 Относно чуждите форуми - ако ми се появиш в някой чужд форум BMW , CBR , SUZUKI и т.н. и изприказваш тия малоумщини ............. те тогава няма ти се смеят 20-30 000 ами по няколко стотин хиляди ;

Край на цитата.

Ми много ясно, че ще питам като не знам, нали това е идеята на тоя форум.

Или бъркам - можеби идеята на форума е бате Киро, аааа Коко Ви макса, би-турбото и тн и Боби турбото и брат му, да бъдат възхвалявани от верните си финове, с които някога са се били сдърпали, щто най-вероятно и на другите си избил чивийте по същия начин с меко казано просташкия си начин на изказване.

Брат, наистина може да си талант, наистина може да си гуру, ама с тоя начин на хранене, на обиждане и на поведение, си заври професионализма и дарбата отзад.

Без цензура.

Неактивен Veselin_YZE 750

• Hero Member
  • Публикации: 282
« Отговор #23 -: август 24, 2018, 02:57:19 pm »

Американски форум-питаш и ти отговарят

Руски форум-питаш и те те питат

Български форум-питаш и ти обясняват колко си тъп

Един от пишещите тук е на принципа по-добре пръв на село отколкото последен в града , в истински форум не би му се чул гласа.
Относно това което си избрал , не виждам нищо трагично. Подобни мотори виждам много из трафика на София. Този който познава града и трафика няма проблеми с придвижването. Маслата е безсмислено да ги коментирам. Като екипировка , купуваш това  което ти харесва и ти е удобно , на световно по мотоциклетизъм не си тръгнал. Гумите , аз бих заложил на Метзелер .
Няма да е лошо първо да посвикнеш на мотора на някой полигон , преди да го подкараш сериозно.
То и аз подобно на тебе преди години избрах Супер Тенере750 за каране в гората , но не питах по форумите за да не ми се смеят , после само ми се смееха като ми видят мотора и че ще караме заедно.

Като изключим твоята и още една публикация, другите дори не съм ги и чел, след като видях, че дори правописа не става, а то само с преглед отгоре отгоре се вижда.

Интересно ми е мнението ти за маслата, тъй като те имат доста разлика с автомобилните, с които о принцип се занимавам.

Благодаря предварително

Проблем с маслата най-вече имат тези дето се правят на състезатели , без значение дали е на писта , по пътищата , крос или в гората. Гледат клипове , състезания , купят си мотор , прочетат че едно масло е за състезателни условия , налеят го , и след една седмица почват да плюват по него , как им щракали скоростите , как мотора го горял , ..... Ама никой не е прочел , че едно подобно масло се кара максимум едно състезание , 100-200 км. пробег , пък те решили да карат един сезон. Затова масло за един и същ мотоциклет се избира според начина на каране , за пистата е едно , за разходки друго , за тежък градски трафик трето. В случая с мотора който си избрал , кубатурата , оборотите ,количеството масло , сипваш вискозитета който е предписан и нямаш никакви грижи. Разликата от автомобилното е добавката за съединител. Относно Мотула , високата цена идва от това , че вносителя не позволява на търговците да го продават под определена цена. И причината , че много мотори се чупят , не е в маслата , а в липсата на редовно обслужване , мърлява поддръжка , и ненавременна подмяна на части и консумативи. 

Неактивен kokoVmaxa

• Fan of DUCATI but BMW User
  • Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 4015
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: 1100BoxerCup & 1250HP
« Отговор #24 -: август 24, 2018, 03:40:06 pm »
............ добре че не сме у япония че инъче сепуко ще си направи някой...........

Мене на пътя не-знам кой ме пази - щото аз по пътя карам на високосна година мотоциклет , а когато го правя съм подбрал правилен тип мотоциклет , ходил съм и на училище(това ти едва ли ще дорастеш за да ме разбереш) за управление на мотоциклет до ниво каквото смятам , че ме е довело до това да мога да кажа - АЗ МОГА ДА КАРАМ МОТОЦИКЛЕТ , из града мотор не карам тука по селата(провинцията) е въпрос на Късмет да оцелееш в градски условия с мотор.
 След като идеята е да питаш и да ти се отговори - направи си труда да четеш и да мислиш над прочетеното , а не да изразяваш мнение над нещата които УЖ не разбираш и питаш за тях.
 Тук се връщаме на - Ти одобрение на селяндурския си старт ли търсиш или мнение на хора дето са покарали мотори , други дето са се позанимавали малко в повечко и трети дето дори ги правят(да се чете СЪЗДАВАТ) ?

и като се замисля - ти книжка за Мотоциклет над 15 к.с. имаш ли ?  ^-^ ^-^ ^-^

за кво бил форума ............. за Хейтъри като мене , да хранят риби като тебе  ???  ^-^ така става ли  :friends:

П.П.
 на Тоя Тир съединителя не е при ДВГ-то тоест и М10Д да му сипе все е тая както се изрази
 Мотул - можеш да си го продаваш на цена к'ват искаш(ако ти се връзва % печалба....) - стига да не ти се занимава със изрази от типа - Тоя МОТУЛ оригинален ли е ..........
 Имам една стена на плача от MOTUL Quality ;)
« Последна редакция: август 24, 2018, 03:42:28 pm от kokoVmaxa »
My Garage - K75 Cafe , R1100S Boxer Cup , R1200C "Bond" edition , F800R ChrisPfifer , R1250GS Hp / DUCATI 748R Superbike / HONA CB500Four K1 '71

• Hero Member
« Отговор #25 -: август 24, 2018, 03:49:09 pm »

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #26 -: август 24, 2018, 04:14:05 pm »

Taка ще мокър многодисков......... беше в отделен(разделен) кожух , но е с едно общо масло , моя грешка двигателя не е в отделна секция/картер  :-X   което автоматично влошава нещата ;)
My Garage - K75 Cafe , R1100S Boxer Cup , R1200C "Bond" edition , F800R ChrisPfifer , R1250GS Hp / DUCATI 748R Superbike / HONA CB500Four K1 '71

Неактивен valentyno

• Hero Member
  • Публикации: 822
  • Кара: Majesty 400
« Отговор #27 -: август 24, 2018, 06:44:33 pm »
За да се заформи "разговор" е необходимо заяждане, лош език и обидини думи,... жалко, но факт!
Валентин Андреев

• Hero Member
« Отговор #28 -: август 25, 2018, 06:55:10 pm »

Taка ще мокър многодисков......... беше в отделен(разделен) кожух , но е с едно общо масло , моя грешка двигателя не е в отделна секция/картер  :-X   което автоматично влошава нещата ;)

Тогава не е лошо да обясниш защо ги влошава нещата! Същата система я ползват и в новия GS . Вече не е нужно да свалиш двигателя за да смениш съединителя , сваляш само един капак както е при повечето мотори , и няма опасност да изпуши при зачестено ползване на съединителя.
« Последна редакция: август 25, 2018, 06:56:44 pm от Veselin_YZE 750 »

• Hero Member
« Отговор #29 -: август 25, 2018, 07:00:21 pm »
За да се заформи "разговор" е необходимо заяждане, лош език и обидини думи,... жалко, но факт!

Ако не бяха обидните думи и лошия език , щеше да се заформи доста интересен разговор. 

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2812
« Отговор #30 -: август 25, 2018, 09:36:05 pm »
Ми то от нас към новобранеца не е имало обидни думи и лош език.
Той ни псува и ругае на общо основание...

Неактивен ivanbentchev

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 38
« Отговор #31 -: август 26, 2018, 12:19:32 am »
Дали не е имало?

Малоумна история
...
Типичен трол...

Идея си нямаш колко зле изглежда отстрани...

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2812
« Отговор #32 -: август 26, 2018, 07:57:24 am »
Дали не е имало?

Малоумна история
...
Типичен трол...

Идея си нямаш колко зле изглежда отстрани...

Сопри се, доде е време!

Историята / сценарият не е човек! И е един от най-малоумните, които съм срещал!

Форумен ТРОЛ не е обида, а поведенчески модел!
Инфо тук:
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Интернет_трол

И в момента го храним...

Неактивен valentyno

• Hero Member
  • Публикации: 822
  • Кара: Majesty 400
« Отговор #33 -: август 26, 2018, 12:04:59 pm »
А и не обърнахте достатъчно внимание на заглавието на темата!
Валентин Андреев

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 556
  • Кара: TDM900
« Отговор #34 -: август 26, 2018, 03:42:59 pm »
А и не обърнахте достатъчно внимание на заглавието на темата!
Аз пък, нал' зъм прос, изчвтох цялата тема..
Авторчето си пуска тема,щото се чуди кво да прави, а мотор му се кара..
Коко пък го захапа и он се дърви (младото си е младо, с буйна кръв - първо се ежи, после мисли)
Ся, никой не те разубеждава да си вземеш нещо,което не е мотоциклет, а недоразумение на колела..по същата рецепта е и хос-бос безумно голям и тежък мотор,за хора които искат да се покажат,не да карат..
Вземи си една нормалнА чоперастия и си карай!
Отделно, когато даден трол* ти даде мнение, първо се поинтересувай на каква база са му познанията по темата и тогава плюй!
Вземи малко се пообразовай на база мотоциклети.
Това към авторчето беше..

П.с.

Бе,Коко,Жоре.. спрете да дразните младежта де..чувствителни са тия, родените след ерата на Бай Тошо

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #35 -: август 26, 2018, 05:02:12 pm »
Бе,Коко,..........

Ти кажи как беше на Куршунските , не ми се прай на омиротворител , че мене пътя ме замъкна у ЧЕЛОПЕЧА............. ама небеше толко зле
« Последна редакция: август 26, 2018, 05:13:10 pm от kokoVmaxa »

Неактивен apollo11

• Hero Member
« Отговор #36 -: август 26, 2018, 06:15:38 pm »
Бе,Коко,..........

Ти кажи как беше на Куршунските , не ми се прай на омиротворител , че мене пътя ме замъкна у ЧЕЛОПЕЧА............. ама небеше толко зле
А, незнам!
Снощи се прибрах от седмична обиколка из Карпатите..по телове на задната гума..
Иначе как е да било на..Къркачево  :beer:

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8249
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #37 -: август 29, 2018, 12:53:20 am »

А, незнам!
Снощи се прибрах от седмична обиколка из Карпатите..по телове на задната гума..

Ти да не беше с колегата AGT по онези земи?

П.П.
Към автора...
Дънлоп карам целогодишно. Разбирай от 01.01. до 31.12. ;D От няколко години ползвам модела Ароумакс Стрийтсмарт. Предполагам имат размери и за "тировете" ;D Ако не ти харесат, винаги можеш да ги смениш.

Маслото... В  последно време ползвам на Кroonoil. Гледам, че за Триумф предлагат ТОВА Маслата всеки ги избира май на проба - грешка. Ако едно масло понася добре на даден мотор, при друг нещата може и да не са добре.

Каската... Модуларната също ще ти предпази брадичката. Ако се изтърсиш така, че да се изкърти подвижната част на каската, и цял шлем да е, повече няма да става за носене. Та и едната и другата ще те спасят при падане, само дето модуларната е по-функционална за през времето, в което няма да падаш  ;D

П.П.2
Ако поуспокоите топката, ще е най-добре.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен apollo11

• Hero Member
« Отговор #38 -: август 29, 2018, 09:01:31 am »
AGT?
Мне, с Кожухаров,Petrarca, Esper и още един тдм-ец, дето не го знам как се пише тук..както и с още няколко, дето май не пишат из форумите

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8249
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #39 -: август 29, 2018, 10:53:40 am »
Щото ме викаха да ходя с тях, ама аз бях с планиран полет до Баку по същото време и засега Румънията ми остава най-рано за догодиа.

Между другото, което може и да има някаква връзка с настоящата тема, азербайджанците масово карат моторетки максимум до към 150 кубика. За една седмица видях едва 2 пистарки 600 кубика и един Интрудър, ама колко кубика беше така и не разбрах. Малолитражките са масово явление и явно не ги карат новобранци, защото доста смело се вряха в иначе адския трафик в Баку.

Триумфът, дето си го е харесал авторът на темата, наистина е тежък мотър като за първи. Не само като кила, ами въобще. Особено ако човек не е карал нищо преди това. Но пък поне не е като на Китан изтребителите ;D
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.