Автор Тема: Ямаха Р1 РН19 2007 странен проблем с оборотите  (Прочетена 348 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ескинази

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 47
  • Кара: yamaha r1 rn19
Здравейте първо на всички,от известно време имам странен проблем с оборотите на мотора.Мотора като загрее до 70 градуса и почва буквално да кашля почва да си мени обороти едвам ударжа да не огасне.Като е студен този проблем го нямам до сега съм сменил свещите на мотора,преди да ги сменя почна да работи на три цилиндъра но след смяната се опави и след 10 дена пак същия проблем.Но като потегля няма проблем изрязва се нормално.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 438
  • Кара: TDM900
Re: Ямаха Р1 РН19 2007 странен проблем с оборотите
« Отговор #1 -: октомври 21, 2018, 07:02:29 am »
Те тоя мотор още ли не си го закарал в сервиз!?
Извади свещите и виж какъв им е цвета..
После реглаж на клапаните и настройка на дроселите+ почистване на инжекторите и помпата;
Отделно си провери и тпс-а(като за начало)..обаче по спомен, никак те нямаше с моторите, та посети Салипа(например),дай едни пари за сереи на тоя мотор и после само карай!

Неактивен ескинази

• Jr. Member
  • **
« Отговор #2 -: октомври 21, 2018, 06:40:09 pm »
То тоя мотор съм го закарал в два сервиза до сега и само греда за 6 месеца съм налял около 1000 евро само за майстори.Свещите съм ги сменил два пъти и пак няама резулътат клапаните съм ги регулирал.Незнам какъв спомен имаш че не разбирам от мотори но в сервизите което не успяха сам съм си го ремонтирал.Пример в предишна тема имах проблем с батерията на мотора в сервизите казаха батерията на мотора е заминала дефакто стартера се оказа и сам съм си го оправил проблема така че не се изказвай неподготвен.Но все пак благодаря за съвета ти за дроселовата клапа ще го погледна.

Неактивен 5ров

• Hero Member
  • Публикации: 384
  • Кара: стари мотори....
« Отговор #3 -: октомври 21, 2018, 06:57:04 pm »
Това което описваш като работа на двигателя и то след като позагрее, поне на мен ми прилича на липса на синхрон на вакума на четерите цилиндъра ! Ако липсва такъв, то след като двигателя загрее до прилична температура, всеки цилиндър започва да работи така както му е направен карбуратора. Не зная от къде си, но във форума има човек който е синхронизирал не един или два карбуратора, говоря за Коко Вемакса, така че, имаш джокер !
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не можеш да го обясниш теоритически.

Неактивен apollo11

• Hero Member
« Отговор #4 -: октомври 21, 2018, 07:12:35 pm »
 R1 2007 няма карбуратори ;)
Иначе колегата е от Варна и се сещам че не един проблем има(ше) с тоя мотор..
Определено има кой да го направи мотора там, въпроса е защо не са ило защо не е отишъл там където трябва?

Неактивен 5ров

• Hero Member
  • Публикации: 384
  • Кара: стари мотори....
« Отговор #5 -: октомври 21, 2018, 08:39:25 pm »
R1 2007 няма карбуратори ;)
Иначе колегата е от Варна и се сещам че не един проблем има(ше) с тоя мотор..
Определено има кой да го направи мотора там, въпроса е защо не са ило защо не е отишъл там където трябва?
Да, извинявам се, но дали е с карбуратори или не, то все ще му трябва синхрон, не е ли така ?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не можеш да го обясниш теоритически.

Неактивен ескинази

• Jr. Member
  • **
« Отговор #6 -: октомври 21, 2018, 09:58:15 pm »
Само да уточня от доста време не съм в БГ живея в Берлин от доста години.Пробвал съм в оторизиран сервиз в Ямаха дори и от тогава сам си решавам проблемите.Затова се обърнах към форума с идеята да си оправя проблема.Но както и да е благодарен съм на всички .

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1184
  • Кара: изтребител
« Отговор #7 -: октомври 22, 2018, 02:03:02 am »
обикновено в тия теми пропускате да споделите много важна информация и така се надявате на гадателските способности на колегите,не на техните знания.

след смяна на какво се появи проблема или след пипане къде или как точно стана

защо смени 2 пъти свещите,кво ги прави?
при работа в различни режими,пак ли след десетина километра се появява?
като смени свещите,какъв цвят бяха?

и общо взето колкото повече информация споделяш,толкова е по-вероятно да ти се помогне

Неактивен ескинази

• Jr. Member
  • **
« Отговор #8 -: октомври 22, 2018, 09:11:08 am »
Значе свещите ги смених първият пи защото тотално мотора мочна на три цилиндара да работи така проблема се реши,но след 1000км почна да играят оборотите и отидох в оторизиран сервис и ми казаха че първите свещи не отговаряли на каталога за моята машина.Казах им не е ли по добре иридиеви да сложат но казаха ми че е по добре тези които ми дават по каталог.До тук добре казах че мотора ми е на 20.000км да погледнат и капаните и ако имат нужда от регулаж да ги направят.Но след 1500км пак почна да се появява същия пролем консолтирах се пак с уж майстори казаха ми може и една от лулуте да ти прави мизерия незнам вече.За всеки случай сам се снабдил и с комплект лули но вече ще му мисля на лято за сега съм зазимил мотора защото застраховката ми е до края на месеца и времето е гадно тука в Берлин.И в двата случая свещите си бяха наред но незнам защо след смяната се оправяше за кратко дори.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2402
« Отговор #9 -: октомври 22, 2018, 10:03:01 am »
Във влажно време проблемът задълбочава ли се?

Запали мотора някъде на много тъмно място. Изчакай да загрее и да започне да прави проблема. В пълна тъмнина хубаво огледай лули/свещи/кабели и виж дали някъде не проблясва.
После пак пиши.

Моторът е инжекцион, нали? Диагностика правена ли му е?
« Последна редакция: октомври 22, 2018, 10:04:34 am от Гошко »

Неактивен ескинази

• Jr. Member
  • **
« Отговор #10 -: октомври 22, 2018, 10:49:42 am »
Пробвал съм и така на тъмно но само двете лулу се виждат другите не мога да ги видя от спойлерите.Мотора е пълен инжекцион 20v 179hp. Диагностика до сега не съм мо правил.Времето няма значение като загрее до 70 градиса и почва да глъхне мени си оборотите но като е студен няма ядове.Мотора само проблем има с оборотите иначе се изрязва нормално.Като погледна оборотумера се вижда как от 1000 удря до 1500 оборота.

Неактивен apollo11

• Hero Member
« Отговор #11 -: октомври 22, 2018, 11:25:12 am »
Явно някоя дюза пикае при работа на ниски обороти ..
Моят нямаше ядове с вървежа и оборотите, но след една профилактика на клапани,дюзи и помпа,едвс си познах мотора..( и двете дюзи зацспани, помпата и регулатора задръстени с мизерии..)
Дадох повече пари отколкото бях решил да инведтирам,но определено мотора си ги е искал ;)

П.с.
Пробвай със замерване ба тпс-а той ти играе ролята на смукач и регулирс оборотите
П.с.с.
От врътката за празен ход,дето е до дроселите, пробвал ли си да вдигнеш оборотите на празен ход (1200-1300..до 1500 мисля са нормални за мотора ти; 1000 определено са малко)
« Последна редакция: октомври 22, 2018, 11:27:39 am от apollo11 »

Неактивен ескинази

• Jr. Member
  • **
« Отговор #12 -: октомври 22, 2018, 11:53:58 am »
Мисля че около 1200 обо. е.При сдуден старт е близо 2000 обор.До година вече живот издраве ще му направя нужната профилактика 100%.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #13 -: октомври 22, 2018, 01:18:52 pm »
Е, тогава какво толкова има да му мислиш?

Заведи го да го закачат и ако има проблем - ще излезе.

Може да пробваш и някаква добавка за дюзи - понякога върши ... някаква работа... много рядко...

Газта с жило ли е?

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1184
  • Кара: изтребител
« Отговор #14 -: октомври 22, 2018, 05:29:29 pm »
имал съм проблем с ижекторите,не забива като загрее,а постоянно.веднъж забие,веднъж не или забие и изведнъж се изреже.няма да работи коректно и като е студен даже

Неактивен ескинази

• Jr. Member
  • **
« Отговор #15 -: октомври 23, 2018, 01:40:10 am »
Да гаста е с жило..

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7231
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #16 -: октомври 23, 2018, 08:47:08 pm »
Ако лулите са избили, съвсем сигурно скапват всяка нова свещ, която им сложиш. Времето, за което се скапва свещта, при теб се явява периодът в който проблемът изчезва. Това е вариант. Не казвам, че точно в лулите е проблемът. Разгледай свещите, които сваляш след като се появи проблемът. Ако имат тънки черни нишки по изолатора, който остава под лулата, смятай, че проблемът е в лулите.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #17 -: октомври 23, 2018, 09:32:17 pm »
Би ли обяснил как по-точно "избилата лула" скапва свещта?
Доколкото знам, свещта става негодна по две причини:
1 - след като се износи от работа или
2 - поради дефект на изолатора (фабричен или механичен)
По какъв начин лулата би скапала свещ?
Свещта не е електронен елемент.

Неактивен ескинази

• Jr. Member
  • **
« Отговор #18 -: октомври 24, 2018, 11:06:24 am »
За всеки случай съм се снабдил и с комплект лулу + кабели .Проблема е че свещите ги сменях в сервиз и не съм обръщал внимание на старите в какво състояние са.До сега след смяна на свещите се оправяше проблема незнам .

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7231
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #19 -: октомври 24, 2018, 05:47:41 pm »
Ами посочвам ефект, който съм забелязвал от личен опит. А пък на мен ми го посочи човек, който през последните 20+ години се занимава ежедневно с ремонт на автомобилни двигатели с електрически и електронни проблеми по тях. Фактът си е факт и защо се случва това, мога само да предполагам. Няма как да се навра между лулата и свещта, та да видя какво се случва там. При всяко положение причината най-вероятно е в прескачащото високо напрежение не през централния електрод, при което изолаторът не издържа. Попаднала между лулата и свещта влага сигурно помага за постигане на ефекта.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.