Автор Тема: ПОМОЩ!!!  (Прочетена 4974 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен yamaha1100cc

• Hero Member
  • Публикации: 652
  • Кара: Lifan LF 150-9J 1.РЕГ:17.07.2014 Сега с Двигател Zongshen 167FMM 229сс 17 коня
Re: ПОМОЩ!!!
« Отговор #40 -: януари 04, 2019, 10:19:48 pm »
Любо явно моторетката или не е стопансване преди тебе добре или ти не я поддържаш добре. Китайчетта не са за всеки... мен да си призная често ме изненадваха .....за болтчетата е добре да се проверят всички и да се попритегнат особенно ако е ново. Гошо е обяснявал защо са така...
 При мен имаше скоро разхлабено ,но е защото сложих от 150сс- 250сс двигател с малкия не го правеше. Аз имам две китайски измислици ,но не си ги давам....
Абе заяждате се с човека хейтъри гадни.............
   Любо каквото и да вземеш не робувай на марки вземай запазено ...аз така сторих на 31.12.2018г.  Да свети да го еба както казват тука :)
« Последна редакция: януари 04, 2019, 10:26:17 pm от yamaha1100cc »

Неактивен lubo2000

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 11
« Отговор #41 -: януари 05, 2019, 07:46:49 pm »
Любо явно моторетката или не е стопансване преди тебе добре или ти не я поддържаш добре. Китайчетта не са за всеки... мен да си призная често ме изненадваха .....за болтчетата е добре да се проверят всички и да се попритегнат особенно ако е ново. Гошо е обяснявал защо са така...
 При мен имаше скоро разхлабено ,но е защото сложих от 150сс- 250сс двигател с малкия не го правеше. Аз имам две китайски измислици ,но не си ги давам....
Абе заяждате се с човека хейтъри гадни.............
   Любо каквото и да вземеш не робувай на марки вземай запазено ...аз така сторих на 31.12.2018г.  Да свети да го еба както казват тука :)

Установих, че може и аз да съм си развалил моторчето по следния начин, нали знаете има едно болтче от лявата страна на двигателя захваща главата,цилиндъра и се захваща за картера това болтче майстора го остави не затегнато щото резбата беше заминала и аз реших да купя нов болт, където е дълъг с 1,2 санта от стария и го сложих станаха нещата но мисля, че от там дойде проблема на 99% съм сигурен след като съм го затегнал това болтче цилиндъра явно се е изместил с някакви мм. или нм.
Сега ще ви кажа и защо си го мисля това. Майстора като го е сглобявал го е оставил така и затегнал гайките на 4-те шпилки и аз след като съм сложил болта и съм го затегнал и се е изместил леко цилиндъра, по принцип този болт се затяга преди шпилките и от там си мисля че дошъл проблема.
Предишния стопанин си го е поддържал добре, както и аз също но просто не се усетих да ги развъртя гайките и да го навия чак тогава болта и после да си затегна гайките.
Да не са лоши китайчетата но си имат и те кусури с разхлабването на болтчета досадно е.
Прав сте и марков мотор да си вземе човек и той ще се развали но ще държи по-дълго време и няма да имаш излишни главоболия с външността на мотора като например болтчета, пластмаси и др. работи.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2551
« Отговор #42 -: януари 06, 2019, 09:32:15 am »
Айде бе, не думай!
Тва верно ли е? Освен марката, цетът има ли значение?
Аз сега да си изхвърля ли китайчетата или кво?

Любо, а изобщо ли не се сети просто да скъсиш този болт? Или да ползваш осигурител? Или вложка за 20стотинки? Или да минеш на следващия размер резба?
Кво викаш - нави болта до макарите..? И си мислел да охлабиш целия цилиндър, че да се "намести"?
Приятел, монтьорлъка определено НЕ ти е стихията!

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7653
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #43 -: януари 06, 2019, 11:35:33 am »
Поне имаше доблестта да си признае, че той е виновен, а не майсторът. Сега ако му се извини на всеослушание, както преди това на всеослушание го обвини, че нищо не става от него, ще смятаме темата за изчерпана по отношение на проблема.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 873
  • Кара: XL 700
« Отговор #44 -: януари 06, 2019, 02:38:24 pm »
Е...вие па ся,ай ша съ извинява.Щом го е направил пред себе си(и пред нас) за сега това е достатъчно.Иначе е така и не само с монтьорлъка а с всяко нещо,една не точност един пропуск едно невнимание скапва цял агрегат и причинява къде къде по големи неприятности.
Дет викат ората"козата си иска пърч"не че и я не мога.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #45 -: януари 06, 2019, 03:13:24 pm »
Толко много са обичам, че ми иде д'си посегна... пардон, д'се цитирам

Аз май познах, че моторът е отварян...
И май-май не е виновно буталото, а сглобката...

Точно след това ми изкендзване, Любчо казва следното:

2-ва месеца ме изкара. От самото начало усещах, че нещо не е както трябва усещаха се силни вибрации по целя мотор...

Ам къ няма да усещаш вибрации? Като си му набол видията в полата на цилиндъра и си я деформирал. Пак бая здраво е излязло буталото, макар и не "ковано"!
Валът го е теглил надолу, а полата го е стискала... представям си какъв зор е видяло...
Биелата буквално го е разкъсала на две...

Вибрации... то не болтове и пластмаси, ами при тоя зор как не са ти изпаднали пломбите... се чудя!

Достойно за поклон!
« Последна редакция: януари 06, 2019, 03:19:35 pm от Гошко »

Неактивен Veselin_YZE 750

• Sr. Member
  • Публикации: 236
« Отговор #46 -: януари 06, 2019, 07:12:46 pm »
Толко много са обичам, че ми иде д'си посегна... пардон, д'се цитирам

Аз май познах, че моторът е отварян...
И май-май не е виновно буталото, а сглобката...

Точно след това ми изкендзване, Любчо казва следното:

2-ва месеца ме изкара. От самото начало усещах, че нещо не е както трябва усещаха се силни вибрации по целя мотор...

Ам къ няма да усещаш вибрации? Като си му набол видията в полата на цилиндъра и си я деформирал. Пак бая здраво е излязло буталото, макар и не "ковано"!
Валът го е теглил надолу, а полата го е стискала... представям си какъв зор е видяло...
Биелата буквално го е разкъсала на две...

Вибрации... то не болтове и пластмаси, ами при тоя зор как не са ти изпаднали пломбите... се чудя!

Достойно за поклон!

Ама и на тебе ти се отдава монтьорството , все едно си щамповал всички учебници по ДВГ, сигурно е било течно , наливали са ти акъл.  Ако може да я покажеш тази видия , и как е деформирала цилиндъра , че ми е интересно. Да ти напомня само , че цилиндъра не е изработен от ПВЦ. Не спря да пишеш глупости.
« Последна редакция: януари 06, 2019, 07:14:56 pm от Veselin_YZE 750 »

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #47 -: януари 06, 2019, 07:20:34 pm »
 :P