Автор Тема: Завръщам се като новобранец  (Прочетена 28686 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mitaka_PR

• Hero Member
  • Публикации: 438
  • Кара: Suzuki GSR600
Re: Завръщам се като новобранец
« Отговор #20 -: февруари 25, 2019, 03:51:57 pm »
Благодаря ви за изчерпателните отговори.  :notworthy: :bravisimost: Ще погледна в изброените магазини какво има и ще действам. Само да попитам какво имате предвид, че каските на промоция от louis.ie идват без протектори? Предпазните найлончета, които така или иначе се махат или нещо друго? Ако са найлончетата, предполагам е защото са се застояли някъде като мостри или? Това води ли до някакви ядове или да не се плаша. Мнението ви за сайта добро ли е и за колко време горе долу пристигат нещата, да се ориентирам кога да поръчвам. Питам понеже из сайтовете там ми се виждат доста сериозни намаленията и след избор от тук на живо, може би ще поръчам от тях.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш! Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители, а професионалистите са построили "Титаник"!

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 556
  • Кара: TDM900
« Отговор #21 -: февруари 25, 2019, 05:06:16 pm »
Не каските,а дрехитееее
 ;D

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8249
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #22 -: февруари 25, 2019, 06:42:06 pm »
Ми,по-тиха е

И на мен брат ти ми е казвал, че му шуми Кабергът. Аз моя колко пъти съм го изтървал от мотора долу на асфалта, връз едни ситни камъчета, и колко пъти съм го излашквал по разни ръбове, не е истина. Здрава коруба е. Това им е разликата на качествените марки и на онези, дето са по 50 - 80 лв като нови без промоции ;D Последните се цепят като тикви при първото изпускане още в магазина. Имаше един клип, ама не го намирам нещо.

П.П. Казвал съм го и друг път и пак ще го кажа. Първите ЛИДЛ-ски каски са също бая здрави, с двоен комплект джаджи за тях. И струваха тогава към 110 лв. Жена ми ползва такава няколко години и що бой е изяла тази каска... Още е здрава ;D Наскоро пак гледах, че бяха пуснали някакви, ама ми изглеждат някак си по-афиф. Заради боята ли, не знам. Но може и те да са добри, а пък аз да бъркам. Просто вътрешното ми усещане е такова.
« Последна редакция: февруари 25, 2019, 06:46:46 pm от ivchotr »
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 890
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #23 -: февруари 25, 2019, 06:48:29 pm »
Независимо, че няма видими поражения, не е добре да се изтърва каската. Така знам аз.
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен Mit

• Sr. Member
  • Публикации: 244
« Отговор #24 -: февруари 25, 2019, 08:43:31 pm »
Ми,по-тиха е
Това стига ли?
Отделно има повече части за нея - очила,визьори,вътрешности..

OK, супер важно е каската да е тиха, това е добър аргумент.
Ще я тествам срещу каберга при първа възможност

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #25 -: февруари 25, 2019, 09:22:44 pm »
Независимо, че няма видими поражения, не е добре да се изтърва каската. Така знам аз.

Не е хубаво, ама след изтърване да купувам нова, ще ми излезе солено  ^-^ Разправят за микропукнатини, не знам какво... По моята има вдлъбнатинки от камъчетата, без да се е спукала. Явно не са толкова кекави. Да не се изпуска естествено е идеалният вариант, ама е почти невъзможно. Пък и като се сетя, че със скоростите, с които обикновено карам, като малък се возех зад баща ми с кожена "тройка кебапчета" на главата ...
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен apollo11

• Hero Member
« Отговор #26 -: февруари 25, 2019, 09:32:45 pm »
Ивчо...аз с лиделска,от първите изпитах усещането да се търкслем по асфалта със 160..
И ако не я бях изпилил,шях да си я карам; пазя си я за спомен!
Вторите лиделски бяха по-кекакви;
Гия новите ги изпуснах- мислех да вземам зс бащата , че кара с един Вемар на 11г.(първата юи каска изобщо)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #27 -: февруари 25, 2019, 11:38:46 pm »
Ами те всичките са им на "Crivit". Би трябвало да нямат разлика в качеството.

Неактивен edd

• Sr. Member
  • Публикации: 113
« Отговор #28 -: февруари 26, 2019, 10:45:09 am »

Неактивен Mit

• Sr. Member
« Отговор #29 -: февруари 26, 2019, 02:03:36 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=7Euq06tCWRM

Човека рече: “stick with brands that have history and a strong reputation “ една от причините да карам с Caberg  :)

Неактивен Mit

• Sr. Member
« Отговор #30 -: февруари 26, 2019, 02:21:03 pm »
Ето още компании с  история и репутация за тези, които тепърва ще търсят: AGV, NOLAN, BELL, SCHUBERTH, HJC, ARAI, SHOEI, SHARK , не ми изглежда да може да се сбърка с която и да е от тях

Неактивен Mitaka_PR

• Hero Member
« Отговор #31 -: февруари 26, 2019, 09:15:58 pm »
Току що излизам от Lidl в Студентски град. Имат пуснати каски, ръкавици, колани и бонета (ivchotr и apollo май се интересувахте  :cheers: ) . Каската, модуларка Crivit отвън ми се стори добра, но отвътре отгоре върху темето, има "протектор" тип тройка кебапчета и между тях директно стиреопор. Оказва се за голямата ми камбанария L ми е свободна (като я сложа, хвана за брадичката и размърдам настрани се движи, както и не я усещам леееко стегната). За 111 лева предполагам толкова. Ръкавиците за 34 ми се сториха странни. Очаквах да са по-плътни и стегнати. Движех си съвсем свободно ръката (все едно съм със обикновени зимни), бяха по-скоро текстилни, с кожа отстрани на пръстите, а протекторите по дланта също не са кожени. Твърд протектор само на кокалчетата. Не съм гледал други на живо, но мисля тези не дават кой знае каква сигурност.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш! Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители, а професионалистите са построили "Титаник"!

Неактивен apollo11

• Hero Member
« Отговор #32 -: февруари 26, 2019, 09:19:35 pm »
Не подценявайте кордурата!
Утре ще скокна за едни ръкавички и каска хл за бащата

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #33 -: февруари 26, 2019, 11:17:21 pm »
Аз каската я разглеждах и затова казах, че не ми изглежда толкова добра като първите. Най-вече заради рехавата защита на темето. Или поне така ми изглежда. Ръкавиците трябва да си ги намериш твоя размер. Аз взех подобни от ЛИДЛ преди 2 години, ако не бъркам. Вършат си добра работа за по-хладно време. Моите, де. Имам и зимни за най-студеното, които са изцяло текстилни, без никакви протектори. Ако се пада с тях, предполагам ще издържат едно суркане без да си отиде и кожата на ръцете. В ЛИДЛ пускат и сносни неща, просто трябва да следиш. Доста хора бяха харесали термобельото. Аз имам само блуза и единствената забележка ми е, че се вмирисва под мишниците след няколко часа. С други дрехи такъв проблем нямам. Единствено с подобни материи. Всичките ми термоблузи са с подобен проблем. Заради ликрата ли, не знам.

Неактивен Mit

• Sr. Member
« Отговор #34 -: февруари 27, 2019, 12:17:11 am »
Момчета, ако ръкавиците ви пазят топли и сухи, според мен- няма голямо значение какви протектори имат.!
Обаче каска от лидъл  ??? Освен ако не става дума за малък скутер за градско- сигурни ли сте ?

Неактивен apollo11

• Hero Member
« Отговор #35 -: февруари 27, 2019, 05:17:57 am »
Аз ти казах преди няколко поста - лиделска каска ми спаси главата при спукване на предна гума със 160км/ч..
Аз съм на мнение,че каската ми трябва да пази главата здрава,ако съм жив  - няма смисъл да ми е здрава главата,ако не е зДрав врата ми или главата и тялото не са заедно ;)

Неактивен dirtlego

• Hero Member
  • Публикации: 890
  • Ducater
  • Кара: Ducati Diavel; Harley Davidson Night Rod Special; Yamaha FZ1, Yamaha FZ8; Honda Hornet 600
« Отговор #36 -: февруари 27, 2019, 08:15:02 am »
Независимо дали си новобранец или караш от много години, каската която избираш според мен трябва да е високо качество. Тези от Лидъл не съм  ги виждал дори, как изглеждат. Ако отговарят на стандартите (DOT или ECE) и са качествена изработка, взимай, ако не, бЕгай.
Относно изпускането на каската, много зависи от каква височина, върху каква повърхност е паднала и по какъв начин е паднала. Всеки един по-сериозен удар променя свойствата на материала и взаимодействието на слоевете. Ако този удар е по-голям, аз не бих носил каската. Смятам, че главата ми струва повече от 400-500 лева. А и да не забравяме, че каските стареят на всичкото отгоре. След 5-6 години, дори и да е стояла на рафта е добре да се смени.
It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Неактивен apollo11

• Hero Member
« Отговор #37 -: февруари 27, 2019, 09:39:30 am »
Глупости е това дъс стареенето на рафта!..но,всеки си има свое мнение,де..
Има го дъвкано вече!

Неактивен Mitaka_PR

• Hero Member
« Отговор #38 -: февруари 27, 2019, 10:49:06 am »
Най-вероятно отговарят на стандарти и вземам предвид мнението на Apollo, вземам предвид и съмненията ми за защита на темето и за свое лично успокоение мисля да се бръкна малко повече. (Както се казва - обличаме се за падане)
Споделете за техните ръкавици нещо? Струват ли си и по-важното, биха ли ме предпазили добре при падане? Карате ли с тях, имате ли конкретни наблюдения? Моите притеснения са, че нямат твърд протектор на китката, какъвто мисля виждам по по-скъпите модели. Основателни ли са ми притесненията?

Неактивен apollo11

• Hero Member
« Отговор #39 -: февруари 27, 2019, 11:14:22 am »
Не..
Основният проблем при падането с мотор е триенето в асфалта!
При 100кю/ч, какъвто и протектор да имат ръкавиците, удара, стига да не е в бордюр/канавка (то там и броня не помага),та, удара се поема първо от дланта, чисто инстиктивно.. там е и триенето най-вече - опитваш се са спреш/хванеш асфалта  ;)
Това е според моя скромен опит!
П.с.
Хубавите ръкавици трябва да пазят ръката суха и топла на пурво място, после да я запазят без поражения про триене и чак тогава на удар.
За дънки и кожено яке - цъ! Трябва да си имат протекторите и да са устойчиви на продължително триене в асфалта