Автор Тема: Подсвирване в предницата  (Прочетена 521 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Cvetomir_nikolov81

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 38
  • Кара: Kawasaki ZZR 1200
Подсвирване в предницата
« -: март 03, 2019, 09:23:19 pm »
Здравейте , Колеги . Днес ми се случи нещо интересно и малко странно . Появи ми се едно пискливо подсвирване някъде около спирачната система на  предницата на мотора , но не мога да разбера от къде точно идва . При ниска скорост се чува  (40-50 км/ч) , но не винаги . Понякога се появява , понякога не . Изчистих спирачните апарати , буталцата , водача на накладките , но пак се появява подсвирването . Миналата година като спрях да карам , нямах такъв симптом . Преди сезона смених спирачната течност с TRW 5.1 , като това е единствената разлика която е настъпила след зазимяването . Е , и нови гуми сложих , но това вероятно е без значение . Накладките съм сменил миналата година в началото на сезона с TRW синтеровани . Та......... дали някой може да даде някакво предположение от къде може да се появи това подсвирване . Благодаря предварително за помощта .

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7428
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Подсвирване в предницата
« Отговор #1 -: март 03, 2019, 10:18:49 pm »
Когато натиснеш спирачката ли се появява или и без да я натискаш?
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2485
« Отговор #2 -: март 03, 2019, 10:51:42 pm »
Може да е жило на километража.

• Jr. Member
  • **
« Отговор #3 -: март 04, 2019, 12:01:20 am »
Когато натиснеш спирачката ли се появява или и без да я натискаш?

Без да я натискам . Когато намаля прекалено скороста , понякога има , по якога не , но най-често под 40 не се чува

• Jr. Member
  • **
« Отговор #4 -: март 04, 2019, 12:05:10 am »
Може да е жило на километража.
Къде е логиката ? Да не е монтиран хубаво охлюва и от него да идва !? Но това ми се струва трудно да се случи , пък и няма да отчита правилно при такава ситуация .

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 872
  • Кара: XL 700
« Отговор #5 -: март 04, 2019, 08:04:13 am »
Не знам дали е съвпадение или какво ще ти кажа, какво правят моите.И аз смених моите накладки със същата марка и състав.Първите 3-4хил.км. нямаше нищо,после почна следното.При каране в движение независимо от скоростта няма никакъв проблем,.Но например в града е ужасно,при спиране под някъде 30-40км. почва същото това свирукане.И това всеки път.Чистих проверявах търсих причина но нищо логично не открих.Предлагаха ми спрей за накладки,който по някакъв химичен път омеквал феродото и спирало да свири.Но от друга страна това го скапвало за норматив.От четене,питане,консултиране причината се свежда до това ,че няма разделителен канал в средата на феродото.Варианта  е с ножовка да срежа такъв за да се самопочиства.Мисля,че има логика защото старите наистина имат такъв канал а новите не,но не ми се ще да правя интервенции точно там.Достатъчен е дори милиметър.

• Jr. Member
  • **
« Отговор #6 -: март 04, 2019, 09:10:59 am »
Не знам дали е съвпадение или какво ще ти кажа, какво правят моите.И аз смених моите накладки със същата марка и състав.Първите 3-4хил.км. нямаше нищо,после почна следното.При каране в движение независимо от скоростта няма никакъв проблем,.Но например в града е ужасно,при спиране под някъде 30-40км. почва същото това свирукане.И това всеки път.Чистих проверявах търсих причина но нищо логично не открих.Предлагаха ми спрей за накладки,който по някакъв химичен път омеквал феродото и спирало да свири.Но от друга страна това го скапвало за норматив.От четене,питане,консултиране причината се свежда до това ,че няма разделителен канал в средата на феродото.Варианта  е с ножовка да срежа такъв за да се самопочиства.Мисля,че има логика защото старите наистина имат такъв канал а новите не,но не ми се ще да правя интервенции точно там.Достатъчен е дори милиметър.
Ще трябва да пробвам да сложа други накладки и да видя с тях как ще е , защото имам едни стари на Брембо , които просто не ми вдъхват доверие и затова ги махнах . Иначе , аз канал си имам , даже два , нямам нужда от допълнително нарязване . Върти ми се в главата дали е възможно да е лагер на предното колело , но нямам никаква идея какви са симптомите за неговото умиране , освен появата на луфт в оста и лекото преклопване като се разклати .

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7428
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #7 -: март 04, 2019, 09:32:09 am »
Лагерите по принцип започват да вият на умряло и накрая се ратракват. Жилото на километража може да вие при охлюва, ако наистина последният не е монтиран правилно. Аз го имах този проблем, защото при мен охлювът няма фиксатор за точно положение на монтаж. Вътре зъбчетата се бяха подвили, жилото се беше пресукало и разнищило и накрая се беше скъсало. Мазаляк с две думи. Километражът накрая умря, естествено.
Виж все пак дали накладките не се опират постоянно в диска, когато не си задействал спирачката, ако по някаква причина апаратът не ги освобождава. В такава ситуация проблемен може да е маркуч с повредена вътрешност, който действа като еднопосочен клапан.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

• Jr. Member
  • **
« Отговор #8 -: март 04, 2019, 09:47:04 am »
Лагерите по принцип започват да вият на умряло и накрая се ратракват. Жилото на километража може да вие при охлюва, ако наистина последният не е монтиран правилно. Аз го имах този проблем, защото при мен охлювът няма фиксатор за точно положение на монтаж. Вътре зъбчетата се бяха подвили, жилото се беше пресукало и разнищило и накрая се беше скъсало. Мазаляк с две думи. Километражът накрая умря, естествено.
Виж все пак дали накладките не се опират постоянно в диска, когато не си задействал спирачката, ако по някаква причина апаратът не ги освобождава. В такава ситуация проблемен може да е маркуч с повредена вътрешност, който действа като еднопосочен клапан.
Е , поне малко ми олекна , защото виене нямам . Ще трябва да търся виновника в апаратите . Днес пак ще се разглабя , мие и т.н. има нещо , което ме праща в размисъл . Металната пластина на апаратите , силно ли трябва да притиска накладките , или трябва да са свободни .иска ми се да не вадя напълно буталата , защото нямам необходимите инструменти за това , че и да ги върна обратно . При стискане и пускане на спирачката , виждам , че си плуват буталцата , но все пак ще пробвам още едно почистване за всеки случай . Замислям се , дали е възможно малко или много да се отразява и спирачната течност , защото мотора си е за ДОТ4 , а аз му налях 5.1 , която я дават съвместима със системи работещи с 3 и 4

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #9 -: март 04, 2019, 10:20:52 am »
Казах го от личен опит. Всяка пролет жилото на километража ми издаваше пискливи звуци при скорости 40-50. Като свирене на накладка или лагер. Полудях. Накрая се оказа, че през дългия престой жилото заема кривината на кожуха си и в началото на сезона доде се "поокърши" - издава свирещ звук от движението си в кожуха. Малко смазка и... така до другата пролет. Общо 14 години подред.
Не казвам, че и при теб е това, но не пречи да го елиминираш като вариант.

• Jr. Member
  • **
« Отговор #10 -: март 04, 2019, 10:24:44 am »
Казах го от личен опит. Всяка пролет жилото на километража ми издаваше пискливи звуци при скорости 40-50. Като свирене на накладка или лагер. Полудях. Накрая се оказа, че през дългия престой жилото заема кривината на кожуха си и в началото на сезона доде се "поокърши" - издава свирещ звук от движението си в кожуха. Малко смазка и... така до другата пролет. Общо 14 години подред.
Не казвам, че и при теб е това, но не пречи да го елиминираш като вариант.
ще пробвам и това , благодаря

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #11 -: март 19, 2019, 08:15:21 am »
И..?

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1220
  • Кара: изтребител
« Отговор #12 -: март 22, 2019, 01:46:00 pm »
ако свирят накладките,се опилват ръбовете и отзад се маже с медна грес и спира

аз всеки път като ги свалям,ги драскам нарочно с пилата,после спират за страх
драскам феродото де

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #13 -: март 22, 2019, 02:28:06 pm »
Медна грес в близост до спирачки = самоубийство.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 504
  • Кара: TDM900
« Отговор #14 -: март 22, 2019, 03:11:19 pm »
Медна грес в близост до спирачки = самоубийство.
Ай ся!
Той ги говори за буталцалата,не са феродото  :D

Неактивен Rossonero76

• Sr. Member
  • Публикации: 105
  • Кара: Kawasaki Versys 650 '09
« Отговор #15 -: март 22, 2019, 05:52:50 pm »
Китан говори, че слага от задната страна на накладката тънък филм медна грес.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #16 -: март 22, 2019, 09:08:13 pm »
Анджък де. Не знам дали ви се е случвало СЛУЧАЙНО,  медна грес в количество колкото глава на карфица да попадне върху накладката...
Ам пробвай и ще разбереш.
На почти всички медни греси, които съм виждал, пише изрично да НЕ се ползва за спирачки.

Неактивен Moni

• Hero Member
  • Публикации: 872
  • Кара: XL 700
« Отговор #17 -: Днес в 05:47:52 pm »
Не с грес, с мазни ръце като бараш диска многократно влошаваш първите няколко натискания.

Неактивен Rossonero76

• Sr. Member
  • Публикации: 105
  • Кара: Kawasaki Versys 650 '09
« Отговор #18 -: Днес в 06:58:21 pm »
https://www.ferodoracing.com/assets/Uploads/EN-Ferodo-brake-grease-code-FBG001.pdf

Просто публикувам от сайта на Federal Mogul.

Неактивен Гошко

• Hero Member
« Отговор #19 -: Днес в 07:28:34 pm »
Най отгоре с дебели букви пише copper free!
Друго с такъв удебелен шрифт в документа няма...

Казвам ви го от личен печален, плачевен опит: една милимунда медна грес да попадне върху накладката и става СТРАШНО! Дискът почервенява, посинява, но спиране НЯМА. Ни бърсане, ни спиране помага. Пробвано даже с газ и спирачка... до нажежаване. Спиране йок!
« Последна редакция: Днес в 07:32:09 pm от Гошко »