Автор Тема: Gilera R1 125cc, не пали  (Прочетена 632 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dimoblagoev

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 8
  • Кара: gilera r1
Gilera R1 125cc, не пали
« -: април 15, 2019, 11:29:45 am »
Здравейте колеги, закупих една Gilera която ми изпадна евтино с документи, но има проблем, че не иска да пали. Моделът е ендуро Gilera R1 125, 1988г., а на двигателя пише RC 125, на няколко пъти го запалих много трудно и това беше, а когато беше запален работеше на мн високи обороти , а после при подаване на газ заглъхваше. Свалих свещта и беше тъмна, значи и сместта е богата. Свалих и почистих карбуратора и пак същата работа. Човека от който го купих ми каза че най-вероятно бил някакъв датчик на коляновия вал, но в интернет не намерих нищо за това.. А и той не разбираше и не беше сигурен какво може да е. Ще съм ви благодарен за всякакви съвети и мнения за този двигател, дали е проблемен, частите как са и от какво може да е проблемът. Имам голямо желание да го оправя, всяко мнение ще е ценно.  :)

Неактивен valentyno

• Hero Member
  • Публикации: 755
  • Кара: Majesty 400
Re: Gilera R1 125cc, не пали
« Отговор #1 -: април 15, 2019, 03:16:59 pm »
Двигателя е двутактов нали? Аз мисля, че ще ти е особено полезно, ако дадеш карбуратора на някой, който да му направи правилните настройки. Тия двутактови карбуратори, малко да им не е наред настройката и....! А свещта сменя ли?
Валентин Андреев

Неактивен dimoblagoev

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 8
  • Кара: gilera r1
Re: Gilera R1 125cc, не пали
« Отговор #2 -: април 15, 2019, 03:29:38 pm »
Благодаря колега, иначе да, двигателчето е двутактово на този модел няма 4 тактов, ако не се лъжа, иначе свещта не съм сменял колега, но ми излгежда чисто нова на ngk е