Автор Тема: APRILIA RSV1000 Mille RP - евтин трак байк проект.  (Прочетена 843 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3767
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
 ......... такааа на скоро приключихме един дълъг и тежък проект:

и се появи следващото предизвикателство - Мотор напълно подготвен за Трак Дей Ентусиаст без компромис но във ограничен Бюджет........ а по точно

APRILIA RSV 1000 Mille PR 2002 WSBK Champion edition
 мотоциклетът си е напълно оригинален и напълно стоков на Реални 22 900км закупен на търг от ХОЛАНДИЯ след изтичане на 10 годишна давност на непотърсено МПС ......... какво ще рече това:
 БРЕМБО Z04 апарати
 БРЕМБО Магнезиеви джанти
 БРЕМБО Спирачни дискове
 .......... и т.н.
 много от болтчетата са ръждясали , двигателя е доста окислено прашасал , но пък изглежда в перфектно здраве и му предстаой едно пълно ревизиране + почистване и настройка на инжекциона + пълно обслужване
 Единственото което не е оригинално е Гърнето ( или пък може на тая серия да е оригиналното , но е някакво малко спортно.........  със 70мм диаметър

Таргетът е този мотоциклет да се преоблече , да му се поставят необходимите допълнителни екстри и да се изкара на пистата във Ограничен Бюджет от 1500 лв ..
 Всяка идея , снимка и друга информация би била добре дошла
« Последна редакция: април 23, 2019, 07:39:22 am от kokoVmaxa »
Гаражът:
Ducati 748SP Track bike '02 BMW F800S Special '08

Неактивен valentyno

• Hero Member
  • Публикации: 755
  • Кара: Majesty 400
Re: APRILIA RSV1000 Mille PR - евтин трак байк проект.
« Отговор #1 -: април 17, 2019, 04:41:27 pm »
Е дай да го видим де, да направим разликата преди-след!
Валентин Андреев

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
Re: APRILIA RSV1000 Mille PR - евтин трак байк проект.
« Отговор #2 -: април 22, 2019, 08:22:36 am »
 ............. в момента събираме части , скоро като остане време , ще качвам снимки

за сега разбрах (вчера се бях скрил в почивният ден на затворени врати и правих проби ) , че не ми достигат 45 мм по височина за да вкарам RSV1000RP във спойлери на RS125R ......... просто при 1000-ката , доло при двигателя има много неща които непозволяват да се съберем в "килът" на 125-цата......... и остават едни 45мм до горе...... преминаваме към план Б , изтупваме другата седмица ще прескоча до склада на Димо за да натоваря едни 10 комплекта спойлери и започваме - ПРОБИТЕ.
 До тук се сдобихме със филтърна кутия от 1999-та , която е с по голям вход , K&N Race spec air filter , Лостче и привод за Скоростния лост от БМВ , за да може да се направят скоростите със шифтър и да се подбират прави/обратни
 Метален Резервоар от 1999 модела , на който му предстои - ПЪЛНА Промяна - прекрояване до към 10-12 литра , че на тоя мотор за разлика от всичко което е Впечатляващо малко , резервоара му е зашеметително голям........ металният е с полезен обем от 24 лтр........ Пластмасовият който е със същият външен размер е със обем от 19 лтр

Този мотор е Проект със Социална насоченост - Читав Мотоциклет 1000сс с по стара година и сериозен "Лифтинг" как ще се приеме на пазара , мотора ще се продава след като е завършен за доста скромна сума ( сондиране на обществено мнение и т.н. )
Гаражът:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
Re: APRILIA RSV1000 Mille RP - евтин трак байк проект.
« Отговор #3 -: април 27, 2019, 04:02:01 pm »

Гаражът:

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Последна редакция: април 28, 2019, 10:23:48 am от kokoVmaxa »
Гаражът:

Неактивен китан

• Hero Member
  • Публикации: 1242
  • Кара: изтребител
« Отговор #5 -: април 28, 2019, 08:53:14 pm »
::) ::) ::)

https://www.youtube.com/watch?v=IOVHwHTWIZs
каква е цената на това чудо?за помпата питам

и защо не взе едно фактори,там повечето неща,щеше да са ти наготово,а разликата в цената не е голяма?

имам приятел с такова(вече го махна) и си беше купил комплект спойлери от някакви поляци(мисля) дето са правени за тоя мотор,но реално изглеждат като рсв4.ако искаш да го разпитам от къде точно ги е купил?

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #6 -: април 28, 2019, 09:27:34 pm »
 Това е Лява Палцова помпа за задна спирачка , смятам да я сътворя. Проблема е че има големи доработки на задната спирачна помпа които все още не са ми много ясни........
 Априлиа-та не е за мен  ;) тя е просто поредният проект , но този мога да си го снимам и да си го обсъждам на харабия
 Фактори-то няма такава помпа
 Дай да видим какво инфо ще даде , лично аз смятам да го вкарам във 125сс спойлери ..........
« Последна редакция: април 28, 2019, 09:29:30 pm от kokoVmaxa »
Гаражът:

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #7 -: април 29, 2019, 07:06:34 pm »
Това е Лява Палцова помпа за задна спирачка , смятам да я сътворя. Проблема е че има големи доработки на задната спирачна помпа които все още не са ми много ясни........
 Априлиа-та не е за мен  ;) тя е просто поредният проект , но този мога да си го снимам и да си го обсъждам на харабия
 Фактори-то няма такава помпа
 Дай да видим какво инфо ще даде , лично аз смятам да го вкарам във 125сс спойлери ..........
аз за някаква ориентировъчна цена питах,че мисля да слагам и аз

факторито има джанти,окачване,спирачки и изпускателна система които не трябва да пипаш.вече са си ок за аматьорско каране
това имах в предвид,че няма нужда да набиваш пари във всичко това

Неактивен китан

• Hero Member
« Отговор #8 -: април 29, 2019, 07:12:12 pm »

излъгах те,само опашката е била сменена...сори не беше вчера и съм забравил как точно изглеждаше