Автор Тема: Смяна собственост до 350cc  (Прочетена 495 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен evtoo

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Кара: Piaggio x9 250cc
Смяна собственост до 350cc
« -: април 25, 2019, 10:06:51 am »
Здравейте,
Имам следния въпрос:
Имам скутер 150cc, който е регистриран тук в София, но преди около 6-7 години. Сега искам да си го прехвърля на мое име. Имам голям и малък талон + договор подписан от двете страни. Та трябва ли да го карам самия скутер в КАТ София или мога само да отида с голям, малък талон и договора, за да ми издадат нови талони на мое име? Аз съм софийски жител също. Но регистрационните табели на моторчето са стари. При посещение на КАТ за смяна на талоните трябва ли да моторчето да има валидна гражданска?
И последно ако предишния собственик не го е зачислил в данъчното ще може ли да си го прехвърля на мое име при положение, че не минаваме през нотариус?
Също така ако някой има актуален бланка/договор за прехвърляне на мотопед до 350cc моля да ми го изпрати или тук или на evtoo@abv.bg

Поздрави.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7653
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Смяна собственост до 350cc
« Отговор #1 -: април 25, 2019, 03:42:14 pm »
Щом и ти и моторът сте софийски жители, не е необходимо да го караш в КАТ. Не казваш какво точно разбираш под "стари" табели. Ако не са от онези елипсовидните, черни, с бели букви и цифри, даже не е необходимо и да ги сменяш. Освен ако не искаш да са със синята лентичка, де. Отиваш в КАТ с договора и талоните, и валидна полица за застраховка "ГО" и срещу 25 - 30 лв си готов. Може и да са вдигнали таксите. В данъчната служба дължиш данък за времето в което ти си собственик. Ако ти искат пари и за задълженията на предишния, им казваш да си ги търсят от него. Имаш задължение в двуседмичен срок след подписване на договора да го регистрираш в КАТ на твое име. Може и да са сменили срока. Пише го в закона за движение по пътищата. С последните промени КАТ би трябвало да подадат служебно информацията в данъчната служба и точно това те вкарва теб в дебрите на данъчните задължения за този мотор ;D Ако не си го регистрирал в указания срок в КАТ, най-вероятно ще те глобят. Затова пишеш някакво сълзливо обяснение, че си бил във фактическа невъзможност да я свършиш тази работа навреме и да бъдат благосклонни. Великден идва все пак ;D
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен evtoo

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Кара: Piaggio x9 250cc
Re: Смяна собственост до 350cc
« Отговор #2 -: април 25, 2019, 08:48:47 pm »
Благодаря за изчерпателния отговор.
Мисля просто да отида с всичко в КАТ и да видим.

Весели празници на всички  :D