Автор Тема: Въпрос относно цепене на двигател и смяна на семеринги и лагери на вала.  (Прочетена 1114 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dimoblagoev

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 8
  • Кара: gilera r1
Здравейте колеги, свалих двигателя на мотора(gilera rc125) защото предстои сменяне на семерингите на коляновия вал и лагерите, защото мотора глъхне и смуче въздух и най-вероятно е от тях, просто си е на години. Интересува  ме дали могат да се сменят без да се цепи двигателя и как да отделя двете половини без да нараня картера? Маховика мисля че може да стане само със специален ключ(скоба). Ако има някой колега който е по-запознат от района на Перник, София който да му занеса двигателя, ще си платя колкото е нужно за работата защото съм от скоро в тази област и не искам да го повредя. Всеки съвет мнение ще е от полза, благодаря!

Неактивен kokoVmaxa

• Hero Member
  • Публикации: 3816
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
 :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:
 Мотора е стар и смуче въздух от семерингите и има проблем с основните лагери...........
  :bravisimost:

Ти сериозен ли си ?  :SOS:
Гаражът:
Ducati 748R Track bike '02 BMW F800SGT '08 BMW R1200R '09 Aprilia RSV1000 RP '02

Неактивен valentyno

• Hero Member
  • Публикации: 766
  • Кара: Majesty 400
Най - добре колега, щом не си наясно, хич недей се занимава. Правилно си се ориентирал, разпитай за човек, дето знае какво трябва да направи и така.... Успех с ремонта!
Валентин Андреев