Автор Тема: Fullface каска и очила - запотяване  (Прочетена 341 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zafirovp

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Кара: Audi
Fullface каска и очила - запотяване
« -: юни 21, 2019, 11:58:37 am »
Здравейте,
карам активно мотор от седмица, имам Pinlock на визьора и нямам проблеми с него, но очилата с диотър ми се запотяват жестоко. Когато визьора е отворен нямам проблеми, но в дъжд или по-висока скорост това не е вариант. Очилата ми с диотър се запотяват жестоко, а лещи не ми понасят. Опитах със спрей против запотяване но той седи като мазен филм над стъклата. Има ли някакво решение на този проблем, изключително дразнещо е и опасно като се има предвид тоталната липса на опит от моя страна.

Неактивен Mit

• Sr. Member
  • Публикации: 197
  • Кара: Honda NC750 XD и Honda SH150i
Re: Fullface каска и очила - запотяване
« Отговор #1 -: юни 21, 2019, 05:57:45 pm »
Първо се увери, че вентилационните отвоти  а каската са отворени, няма ли добра вентилация, ще има запотяване, няма как.
Не знам с каква каска караш, при моята , а и при много други, визьорът се отваря на степени и когато имам нужда от допълнителна вентилация отварям на първото “щрак” което го фиксира на 5/6 мм от затворено положение . При този процеп може да вали или да караш бързо без проблем а и запотяванията изчезва много бързо и може просто периодично да отваряш по този начин.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7971
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #2 -: юни 22, 2019, 04:47:21 pm »
Някои модели каски имат специална подпирачка на визьора в положение "първо щрак", която при задействане не му позволява да се самозатвори при по-висока скорост. Ако твоята няма такова приспособление, можеш да я смениш с такава, която го има. Така ще си решиш проблема най-лесно.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3887
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: мотор със четири свещи
« Отговор #3 -: юни 22, 2019, 05:39:31 pm »
просто не карай в дъжд когато е прекалено влзжно и си вземи въздуховода и го постави ;)
Гаражът e вече подреден:
 R1200R'09 for Тоuring 748R '02 Race Track bike CB500Four K1'71Classic Cafe