Автор Тема: И нито дума за окачването!!  (Прочетена 265 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 552
  • Кара: TDM900
И нито дума за окачването!!
« -: юли 09, 2019, 09:11:58 am »
Гумите,та гумите...
И нито дума  за окачването!!
« Последна редакция: юли 09, 2019, 09:28:15 am от kokoVmaxa »

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 3819
  • "RBT Custom motors" Ltd.
    • www.racebiketuning.com
  • Кара: му се "BMW F850GT"
Re: Re: Metzeler sportec m5?
« Отговор #1 -: юли 09, 2019, 09:27:12 am »
Гумите,та гумите...
И нито дума  за окачването!!
Moля те недей - сега ще дойде спеца с книжката - недей моля те моля те !

** Окачването е толкова голяма сериозна и обширна тема , че дори професионалистите в тази област казват - Прекалено сложно е да се опише в няколко тома.......

Гаражът:
Ducati 748R Track bike '02 BMW F800SGT '08 BMW R1200R '09 Aprilia RSV1000 RP '02

Неактивен apollo11

• Hero Member
Re: И нито дума за окачването!!
« Отговор #2 -: юли 09, 2019, 01:20:05 pm »
Мда,темата е крайно важна и преди да сменя гуми,добре е някой в час да лу направи поне базовите настройки;
Моите нямаше кой, та с четене,гледане и каране,стигнах до задоволително ниво и със същите галоши (метцелер Z8),взех да усещам мотора много по-стабилен и отзивчив!
П.с.
Ся пак мисля да се заигравам, че то дори разлика има сутрин и обед...

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7744
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #3 -: юли 09, 2019, 01:44:25 pm »
От настройки на окачването нищо не разбирам, така че спокойно ;D Понеже обикновено карам натоварен като шлеп, задните пружини са ми настроени на по-твърдо возене. Предните горе - долу и те. Не гоня секунди в завоите, така че драми нямам.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #4 -: юли 09, 2019, 02:59:16 pm »
 окачването има една Максима/Теорема - РАБОТИ в СРЕДАТА - да имаш по Равно и нагоре и надоло
 Има огромно количество клипове в нета как се настройва окачване
 Имаш драми с окачването защото:
 1. задният ти Амортесьор никога не е сервизиран
 2. защото си с масло в предницата от евтин бранд със предписания по мануала вискозитет ( запомни винаги 1 стъпка нагоре от Мануала ако маслото е евтино )
 3. ................... правиш го на усет а не по правилният начин , окачване сам човек неможе да настрои............

в сервиза окачване се настройва с двама помощници , на пистата освен двамата помощници и ездача напълно екипиран  :headbang: :cheers: :happybirthday:
Гаражът:
Ducati 748R Track bike '02 BMW F800SGT '08 BMW R1200R '09 Aprilia RSV1000 RP '02

Неактивен apollo11

• Hero Member
« Отговор #5 -: юли 09, 2019, 04:04:02 pm »
Това за  марките олио,ще го припусна..
Вискозитета при всички е в някакви граници,иначе нямаше да отговарят на стандартите..
Настройката на сага е лесна, трудно е с компрешъна и рибаУнда,еле когато едното липсва като опция ;)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7744
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #6 -: юли 09, 2019, 06:41:04 pm »
При мен задните амортисьори са с едни накъдрени гривни и всяка извивка ги прави различно твърди. Сигурно трябва да ги въртя когато съм сам без багаж, сам с багаж или сме двама без багаж и двама с багаж, обаче не ми се занимава да го правя всеки път. Примерно тръгваме двама, оставям жена ми някъде, после минавам да я взема... Струва ми се прекалено. Не казвам, че моторът няма да се държи по-добре с необходимата настройка, но за 10 години съм му свикнал и наистина нямам драми с него.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен apollo11

• Hero Member
« Отговор #7 -: юли 09, 2019, 09:13:42 pm »
За в градска среда е ясно!
Обаче за едни поне 500км,просто си е задълже да се настрои окачването

Неактивен kokoVmaxa

• Moderator
  • Hero Member
    • www.racebiketuning.com
« Отговор #8 -: юли 09, 2019, 10:27:36 pm »
Това за  марките олио,ще го припусна..
Вискозитета при всички е в някакви граници,иначе нямаше да отговарят на стандартите..
НЕДЕЙ го ПРОПУСКА - само ще ти дам пример от днес в сервиза - APRILIA RSV1000R RP '02
 Fork Oil - ENI / AGIP - 5W - 33% + 20W - 66% Mix or .............. OHLINS 10W ............. PUTOLINE FORMULA GP 10W ..............

BMW F800 Fork Oil - Factory Oil - 10W / OHLINS - 10W ............. other options - 15W

Honda VFR800 - Factory Oil HONDA - 10W , OHLINS Oil - 10W ..... other type of oils 15W

Ducati 748R Fork - OHINS 7,5W , PUTOLINE Formula GP - 7,5W ............ other type of oils 10W or mix for higher to 12,5W

MUPO Racing Suspension - ELF 15W or OHLINS 10W ..........

мога да ти дам стотици примери , имайки в предвид основните масла на пазара - мога да кажа едно две неща , щото само този сезон са минали над 200 предници през сервизчето - ЕНИ е най-евтиният и по добър избор от МОТУЛ за предници , но е почти толкова недъгав...... Силколен - RSF е уж хубав , не много евтин , но съшо толкова зле , ELF e на подобна цена и може би малко по добро , но на ПУТОЛАЙН-а мога да им призная едно , маслата им за предници са уникални

на много мотори няма никакви настройки и мога да кажа , че със правилните масла(марка и реална синтетика) предниците заспиват , има хора които пишат в този форум , които са си купили препоръчаното от мен масло марка вискозитет и после специално ми се обаждаха да кажат Благодарско  ;)
« Последна редакция: юли 09, 2019, 10:29:25 pm от kokoVmaxa »
Гаражът:

Неактивен apollo11

• Hero Member
« Отговор #9 -: юли 12, 2019, 06:19:19 pm »
Коко....
Пиша го заради теб:
Снощи смених олиото в коловете, вместо 10, сложих 15ка, и то на нивото по книга
Миналото лято сложих същото масло като марка и вискозитет(обаче от друг магазин,но и с по-високо ниво с около 10мм) и разликата е осезаема