Автор Тема: Intrudera глъхне  (Прочетена 17058 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 8228
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
Re: Intrudera глъхне
« Отговор #20 -: юли 24, 2019, 07:40:20 pm »
Коя центровка, бе човек? Нали си свалял само карба и крана. Щом студен е палел трудно преди да почнеш да се правиш на майстор, значи моторът така или иначе е имал проблем. Вземи и почисти входното отверстие, където се намира дроселът. Ама го лъсни като на новобранец чепиците. За състоянието на въздушния филтър така и не каза нищо. За свободното движение на жилото на смукача също нищо не каза. Ако не подаваш информация, няма как да умуваме, щото тук екстрасенсите са кът.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен 5ров

• Hero Member
  • Публикации: 416
  • Кара: стари мотори....
« Отговор #21 -: юли 24, 2019, 07:58:24 pm »
Пичове, колегата още в първият си пост казва, че е чистил карбуратора, това означава, че го е разбъзикал, проблема е там ! Дори се съмнявам, дали казва всичко което е правил по карбуратора .............
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не можеш да го обясниш теоритически.

Неактивен Intruder 125

• Full Member
  • Публикации: 86
« Отговор #22 -: юли 24, 2019, 08:26:27 pm »
Това че за първи път пиша не означава че за първи път пипам карб или мотор.Проблема е на лице единия цилиндър не затопля а като развия капачката за маслото я изхвърля това сочело за издухан двигател ще отворя главата да видя какво е състоянието на буталото и сегментите.Клапаните са ок.

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 556
  • Кара: TDM900
« Отговор #23 -: юли 25, 2019, 05:48:17 am »
Не пипай двигателя!
Хвърляло капачката!! Ми нали там е съединителя,върти се, хвърля масло откъдето може..
Замери компресията и чак тогава реши дали да отваряш..
Относно карба,ако си в час,слефвай менуала и му задай фабричните настройки
П.с.
Мотора от колко време го имаш?
Откога спря да пали? Нещо бензиностанцията ли смени, свещ/и?
Прегря ли го..

Неактивен Intruder 125

• Full Member
« Отговор #24 -: юли 25, 2019, 07:28:55 am »
Мотора го имам от няколко години като почети съм нямам никъкви проблеми.Вчера махнах кюнците да не би да е застанало някое парче сажда обаче не видях как единия цилиндър изхвърля горивото пре тръбата оставих го да работи 5мин първия цилидър загря доста а втория леко топъл пипам тръбата студена.Като го позатопли още малко сякъш почна да се включва от време на време.

Неактивен 5ров

• Hero Member
  • Публикации: 416
  • Кара: стари мотори....
« Отговор #25 -: юли 25, 2019, 08:04:58 am »
Аполо ти го каза, хвърлянето на масло е заради въртенето на съединителя, а това, че единия цилиндър не работел е друго. Първо смени свещите на цилиндрите и виж дали нещата няма да се сменят. Ако остават същите трябва да провериш състоянието на бубините......... като смениш и тях.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не можеш да го обясниш теоритически.

Неактивен Intruder 125

• Full Member
« Отговор #26 -: юли 25, 2019, 08:54:15 am »
Бобините съм ги проверил супер са свещите съм ги разменял и съм ги сменял пак същата работа като загрее хубаво и се пали и втория

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2789
« Отговор #27 -: юли 25, 2019, 10:37:06 am »
Клапани, компресия?

Неактивен Intruder 125

• Full Member
« Отговор #28 -: юли 25, 2019, 11:03:50 am »
Като провериха клапаните регулировката беше ок компресията не съм я мерил още

Неактивен apollo11

• Hero Member
  • Публикации: 556
  • Кара: TDM900
« Отговор #29 -: юли 25, 2019, 05:22:18 pm »
Като провериха клапаните регулировката беше ок компресията не съм я мерил още
Ми,започни от компресията!ако е ок- >
После карба да го види някой дето ги чатка нещата и после вече ще се търси другаде причината

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #30 -: юли 25, 2019, 08:18:05 pm »
А кабелите с лулите разменял ли си ги?

И пак нищо не казваш за смукача и въздушния филтър.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Intruder 125

• Full Member
« Отговор #31 -: юли 25, 2019, 08:46:37 pm »
 Да разменял съм ги смукача е ок и въздушния филтър също нещата станаха изведнъж

Неактивен Гошко

• Hero Member
  • Публикации: 2789
« Отговор #32 -: юли 26, 2019, 07:47:52 am »
Не пипай двигателя!
Хвърляло капачката!! Ми нали там е съединителя,върти се, хвърля масло откъдето може..
Замери компресията и чак тогава реши дали да отваряш..
Относно карба,ако си в час,слефвай менуала и му задай фабричните настройки
П.с.
Мотора от колко време го имаш?
Откога спря да пали? Нещо бензиностанцията ли смени, свещ/и?
Прегря ли го..

Едно е да плиска масло при отворена капачка, друго е да изхвърля капачката!!! Това означава наличие на налягане, което хич не е ок!
Нека види дали няма запушен отдушник.

Ако двигателят не е издухан, вероятно карбураторът е разбъзикан или износен.

Неактивен Veselin_YZE 750

• Hero Member
  • Публикации: 282
« Отговор #33 -: юли 26, 2019, 08:19:05 am »
Здравейте,колеги имам проблем който не мога да премахна.Преди няколко дни мотора почна да пали трудно като махна свещите са мокри.Реших да почистя вакум кранчето на резервоара и да проверя някой вакум маркуч за спукване.И от тогава паля пак много трудно и като дам газ глъхне до огасване.Работи идеално на свободен ход но дам ли газ глъхне и гърми през филтъра.Почистих карба,сменях свещи,махам филтъра и пак по същия начин.Като махнах карба за чистене видях че поплавъка не затваря както го дават по мануел и го нагласих обаче още повече се влоши.Благодаря предварително.

След като мотора ти работи идеално на свободен ход , значи проблема не е в компресията. Първо дай на някой който е в час , да ти прегледа и обслужи карбуратора , ако не се оправи ще търсим причини в запалването.

Неактивен Intruder 125

• Full Member
« Отговор #34 -: юли 26, 2019, 10:16:25 am »
Когато е загрял пали от ряз а когато е студен малко трябва да въртя че да запали.Като го бутна да превърти двигатела  чуквам и запалва.Капачката я хвърля по точно подскача.Вентилацията на картерните газове не е запушена.

Неактивен Veselin_YZE 750

• Hero Member
  • Публикации: 282
« Отговор #35 -: юли 26, 2019, 10:32:23 am »
Когато е загрял пали от ряз а когато е студен малко трябва да въртя че да запали.Като го бутна да превърти двигатела  чуквам и запалва.Капачката я хвърля по точно подскача.Вентилацията на картерните газове не е запушена.

Когато е студен му трябва повече гориво за да запали. Нормално е за V-образен двигател да духа през капачката , при движение на буталата се променя обема в картера , затова духа , създава налягане. Пак ти повтарям , според мен проблема е в карбуратора, повечето имат филтри/цедки/ в самия карбуратор , за да се почисти трябва основно да се разглоби , да се тестват поплаваци , клапан , да се регулира.

Неактивен Intruder 125

• Full Member
« Отговор #36 -: юли 26, 2019, 01:28:56 pm »
Клапан?дросел клапан ли?

Неактивен Intruder 125

• Full Member
« Отговор #37 -: юли 26, 2019, 01:31:51 pm »
Възможно ли да стане внезапно проблем със сместа?

Неактивен Intruder 125

• Full Member
« Отговор #38 -: юли 26, 2019, 07:30:21 pm »
Преди малко от любопитство пръснах етер в въздушния филтър и като му подадох газ литна. ::) ::) ::)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • E няма такъв кеф!
« Отговор #39 -: юли 26, 2019, 07:50:42 pm »
Значи малко са ти объркани обясненията. В началото каза, че ти мокри свещите. Това означава, че горивото не се пали по някаква причина. Ако се пали, но е в повече, свещите ще са яко опушени в черно, но сухи. Сега казваш, че като му пръснеш етер, литва. Това говори, че сместа му е бедна. Ако е бедна обаче, ще прави свещите бели, но не и мокри. Мокрите свещи показват проблем в елктричеството, което трябва да възпламени сместа. Затова по-горе питахме за бобини, кабели, лули и свещи. ТПС-ът е възможен проблем, обаче щом с етера нещата се оправят, значи ТПС-ът си работи. Проявяването на проблема при студен двигател ме навежда още веднъж на идеята за проблем със смукача.
Според мен целият мотор трябва да отиде при човек, който да го провери от - до. Може и да се оправи само с обслужване и настойки на карба, ама може и да не се оправи.