Автор Тема: Intrudera глъхне  (Прочетена 3170 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Intruder 125

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 40
Re: Intrudera глъхне
« Отговор #60 -: юли 27, 2019, 07:31:00 pm »
Кранчето е вакумно и няма как да го спра.Ако е от значение защото изчетох и други форуми CDIто ми има нещо подобно като силикон от горе и е леко напукато от двете страни

Неактивен 5ров

• Hero Member
  • Публикации: 401
  • Кара: стари мотори....
« Отговор #61 -: юли 29, 2019, 07:10:48 am »
CDIто ми има нещо подобно като силикон от горе и е леко напукато от двете страни
Само там не пипай !!!!!!!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не можеш да го обясниш теоритически.

Неактивен Intruder 125

• Jr. Member
  • **
« Отговор #62 -: юли 29, 2019, 07:22:55 am »
Проблема е решен колеги излезе от дачика на холл той е бил причината да дава промени в искрата на свещите.

Неактивен Intruder 125

• Jr. Member
  • **
« Отговор #63 -: юли 29, 2019, 10:24:31 pm »
Колеги не мога да намеря този сензор никъде някакви идеи.Моя има съпротивление в нормата но като въртя стартера трябва по мануал да показва над 4,5V а моя показва 0,00V.Това може ли да се оправи.

Неактивен 5ров

• Hero Member
  • Публикации: 401
  • Кара: стари мотори....
« Отговор #64 -: юли 30, 2019, 07:19:20 pm »
Я дай да го видим този сензор !!!!!!! Качи някакви снимки.....
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не можеш да го обясниш теоритически.

Неактивен Intruder 125

• Jr. Member
  • **
« Отговор #65 -: юли 31, 2019, 10:09:55 am »
Ето така изглежда намерих го в сайта на сузуки обаче се продава в комплек със статора и струва 480евро.Ако някой знае как мога да проверя CDIто дали работи за да може да съм сигурен ако ще плащам толкова пари за този дачик и статор.

Неактивен ВладиЧ

• Hero Member
  • Публикации: 433
  • Кара: BMW R1100GS
« Отговор #66 -: юли 31, 2019, 06:33:58 pm »
Иди в магазин за авточасти. Покажи го и кажи, че е датчик на Хол. Абсолютно сигурно е, че ще има японска кола със същата част. Да не мислиш, че някой специално ще седне да произвежда подобен датчик точно за такъв Интрудер?
Датчика на Хол за БМВ 1100, 1150 и 1200 е същият, както на Жигули.  ;)

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7744
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #67 -: юли 31, 2019, 06:48:56 pm »
Моторът нали работи добре при бъзикане на сместа със спрея? Ако датчикът или запалването са дали фира, няма да работи и със спрея. Сигурен ли си, че мериш както трябва този датчик?
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.

Неактивен Veselin_YZE 750

• Sr. Member
  • Публикации: 247
« Отговор #68 -: юли 31, 2019, 06:50:21 pm »
Ето така изглежда намерих го в сайта на сузуки обаче се продава в комплек със статора и струва 480евро.Ако някой знае как мога да проверя CDIто дали работи за да може да съм сигурен ако ще плащам толкова пари за този дачик и статор.

От самото начало даваш някакви много несвързани обяснения на проблема. Пръснал си етер и мотора е литнал , как става това с не работещ датчик? Някой бил открил проблема и той се оказал в датчика , пък сега не си сигурен в ЦДИ-то. Ако се продава със статора , най-вероятно има някаква причина.

Неактивен Intruder 125

• Jr. Member
  • **
« Отговор #69 -: юли 31, 2019, 08:46:43 pm »
След тези различни отговори които съм казал са били в течение на времето като съм базикал мотора.Повредата е там че понякога има ток а понякога няма понякога само на единия цилиндър.А ми казаха че този дачик било бобина и или работел или не.

Неактивен ivchotr

• Hero Member
  • Публикации: 7744
  • E няма такъв кеф!
  • Кара: Suzuki GSX 1100 E
« Отговор #70 -: юли 31, 2019, 09:13:59 pm »
Възможно е да има някъде прекъснат кабел, който дава сегиз - тогиз верига в изолацията си.
Why do you think I ride alone?
Cause you don't know about it anymore.
I think you all oughta get back on your bikes and go out and ride the highway until you remember what riding's all about.